2020 konobari viza i područja

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    sobarica
    Učesnik

    Hi friends,
    Htio sam pisati pod ovim naslovom s prijateljima koji čekaju i dobivaju vizu 2020.
    Prijavila sam se sa djetetom 17. septembra. Smatrali su da je plata moje supruge nedovoljna i odbili su mene i moje dijete. Moja supruga je turska državljanka i ima boravišnu dozvolu na neodređeno vrijeme. Uložili smo žalbu preko advokata poboljšanjem uslova i čekamo. Nadam se da će ispasti pozitivno.
    Želim strpljenje svima koji čekaju.

    ayaxnumx
    Učesnik

    Mislim da Ured za strance nije poslao nikakvu vijest.Da je poslao u Tursku ne bi trajalo toliko dugo.Uvijek se govorilo da proces i dalje traje.Koliko znam proces se nastavlja samo u Nemačkoj. Nemačka izdaje vizu u skladu sa tim, iz nekog razloga... Pročitao sam u komentarima da ponekad nakon što Nemačka da odobrenje ili odbijanje, svačiji pasoš dobije u roku od deset dana. ...Mislim da bi trebalo da pozovete Nemačku ili da napišete e- mail da pitam kakva je situacija.

    Poslali smo mail i nije bilo odgovora.Mislim da je zatvoreno.Možda je zatvoreno do 1. januara ili duže.Nije jasno gdje je dosije sada, ali su zvali iz caritasa, rekli su mu za filijalu za strance.

    p.yilmaz
    Učesnik

    prijatelji,
    Toliko sam zvala i napisala e-mail da mi je sada bilo zabranjeno zvati i pisati.

    ayaxnumx
    Učesnik

    prijatelji,
    Toliko sam zvala i napisala e-mail da mi je sada bilo zabranjeno zvati i pisati.

    jesi li zvao puno?

    p.yilmaz
    Učesnik

    jesi li zvao puno?

    da, zvao sam dosta, jer su mi tražili dokumente 26.11.2020, rekli su da ćeš ih poslati poštom bez dostave, samo sam htela da saznam da li se mogu dobiti. odnosno dokumenti bi trebali biti u njihovim rukama najkasnije do 10.12.2020, ali još uvijek nema novosti. štaviše, nametnuli su mi pretres i zabranu pisanja.

    Stuttgart12345
    Učesnik

    da, zvao sam dosta, jer su mi tražili dokumente 26.11.2020, rekli su da ćeš ih poslati poštom bez dostave, samo sam htela da saznam da li se mogu dobiti. odnosno dokumenti bi trebali biti u njihovim rukama najkasnije do 10.12.2020, ali još uvijek nema novosti. štaviše, nametnuli su mi pretres i zabranu pisanja.

    Ako si poslao mejlom, nema problema, mora da im je stiglo, ne mogu da kažu da nije stiglo... kunem se, poslao sam sve na mejl, tražili su na mejl .

    ayaxnumx
    Učesnik

    da, zvao sam dosta, jer su mi tražili dokumente 26.11.2020, rekli su da ćeš ih poslati poštom bez dostave, samo sam htela da saznam da li se mogu dobiti. odnosno dokumenti bi trebali biti u njihovim rukama najkasnije do 10.12.2020, ali još uvijek nema novosti. štaviše, nametnuli su mi pretres i zabranu pisanja.

    U mojoj prvoj prijavi nedostajali su dokumenti, poslao sam, sutradan su mi odgovorili jer je stigao tvoj dokument

    p.yilmaz
    Učesnik

    Ne, nije einschreiben, bacio sam aktovku pred vrata, jer su oni tako htjeli. još uvijek čekaju vijesti

    p.yilmaz
    Učesnik

    Zdravo prijatelji

    Zelim svima sretnu novu godinu i novu godinu punu zdravlja i mira. Nadamo se da ćemo se svi ponovo spojiti sa našim supružnicima što je prije moguće 2021. godine.

    ayaxnumx
    Učesnik

    Zdravo prijatelji

    Unaprijed zelim svima sretnu novu godinu i punu zdravlja i mira. Insha'Allah, svi ćemo upoznati naše žene što je prije moguće 2021. godine.

    Srećna nova godina, nadam se da će nam nova godina biti dobra i da ćemo dobiti dobre vijesti 🌺

    ayaxnumx
    Učesnik

    Konzulat u Istanbulu je vjerovatno blokiran.Nema ni glasa ni glasa.Pitam se dokle cemo cekati?Ko ce nam vratiti vrijeme provedeno odvojeno od nasih supružnika?

    p.yilmaz
    Učesnik

    Pozdrav prijatelji, danas nam je stigla viza, moja supruga je trenutno na testiranju u bolnici, nadam se da će rezultati biti jasni i da će biti ovdje sa mnom u Berlinu što prije, ako Bog da. Neka vas moj Gospod sve ponovo spoji što je prije moguće, kao što je naš prijatelj AYA90 rekao, niko nam ne može dati vrijeme provedeno odvojeno od naših supružnika. Nadam se da će se svi ponovo okupiti sa svojim najmilijima i porodicama što je pre moguće.

    ayaxnumx
    Učesnik

    Pozdrav prijatelji, danas nam je stigla viza, supruga mi trenutno radi test u bolnici, nadam se da će rezultati biti jasni, doći će sa mnom što prije, insha'Allah. Neka vas moj gospodar spoji što prije, kako reče naš prijatelj AYA90, niko neće moći poklanjati vrijeme provedeno odvojeno od naših supružnika. Nadam se, insha'Allah, da će svako što prije pronaći svoju voljenu porodicu.

    Srećno moj divni brate proso, halayy svima koji čekaju :)

    p.yilmaz
    Učesnik

    Srećno moj divni brate proso, halayy svima koji čekaju :)

    Hvala puno, Bog blagoslovio, onima koji cekaju proso. Moja žena je trenutno u avionu i stiže za nekoliko sati. Vjerujte, molit ću se za vas svim srcem, jer nas niko osim nas samih ne razumije. Bog ti pomogao.

    ayaxnumx
    Učesnik

    Hvala puno, Bog blagoslovio, onima koji cekaju proso. Moja žena je trenutno u avionu i stiže za nekoliko sati. Vjerujte, molit ću se za vas svim srcem, jer nas niko osim nas samih ne razumije. Bog ti pomogao.

    Bio sam zaista sretan i dirnut, moj gospodaru, nemoj da te bude neugodno 🙏🌺

    Pozdrav prijatelji, danas nam je stigla viza, supruga mi trenutno radi test u bolnici, nadam se da će rezultati biti jasni, doći će sa mnom što prije, insha'Allah. Neka vas moj gospodar spoji što prije, kako reče naš prijatelj AYA90, niko neće moći poklanjati vrijeme provedeno odvojeno od naših supružnika. Nadam se, insha'Allah, da će svako što prije pronaći svoju voljenu porodicu.

    👏👏👏

Prikazujem 15 odgovora - 1,276 do 1,290 (ukupno 1,303)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.