2019 Germany Visa Expecters

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    Blue34
    Učesnik

    Pokrećem ovu temu za naše prijatelje koji će podijeliti svoje ideje o pitanjima viza od 2019, nadam se da će sve biti od koristi za sve...

    Wishing han
    Učesnik

    :)

    ozzzyj
    Učesnik

    Razumem te veoma dobro. Ponekad se u zivotu dese neuspesi. Vjenčanje smo imali u avgustu, čekao sam termin od septembra do novembra. Od novembra čekam odobrenje za vizu. Filijala za strance sa kojom smo povezani je veoma zauzeta.Prije otprilike 4 sedmice moja supruga je poslala e-mail podružnici za strance. Prošle sedmice smo u odgovoru na e-mail dobili vijest da „dokumenti za slanje iz konzulata još nisu primljeni, moramo čekati zbog prevelikog posla i poslati e-mail ponovo."
    Ne mogu zamisliti kako konzulat za toliko vremena (2.5 mjeseca) nije mogao dostaviti dokumente podružnici stranaca. Pitam se da li postoji problem sa konzulatom ili imamo mogućnost da nas pozovu na unakrsno ispitivanje kada period čekanja prođe 2.5 mjeseca. (Osim razlike u godinama, nemamo situaciju koja zahtijeva unakrsno ispitivanje, ali imam osjećaj da ćemo biti pozvani na unakrsno ispitivanje nekoliko dana.) Danas je prošlo 78 dana. Nadam se da ćemo za kratko vrijeme dobiti dobre vijesti. 🙋🏻‍♀️

    Neka vaše srce bude opušteno, draga moja, vrlo je sporo i uznemireno zbog tog mjesta .. Jesu li vam poslali ovaj e-mail prošle sedmice?
    Imao sam i strah od unakrsnog ispitivanja ili strah od odbijanja.Kako vreme prolazi takve stvari mi nehotice padaju na pamet.Kada je u pitanju unakrsno ispitivanje uopste nije jasno.Ono sto sam sakupio iz iskustva ljudi ovde ili iz razgovora ljudi na Jutjubu je da ima ljudi koji su pozvani na unakrsno ispitivanje 1 mjesec i 1,5 mjesec nakon prijave.Ima i ljudi koji su cekali mjesec dana i pozvani su na kraju roka.. 🤷🏻‍ ♀️ Ali pokušajte da ne razmišljate o ovim stvarima, kao što ste rekli, nema razlike u godinama niti bilo čega sumnjivog u vašem slučaju... Prema onome što kažu, vaša dokumenta nisu poslana, već bi njemački konzulat zapravo trebao poslati za 3 mjeseca 2,5-1 sedmice za isporuku, zar ne? Ne znam draga, mozda su to rekli jer nisu hteli da daju informacije 🤷🏻‍♀️ Cekam vase dobre vesti 🙏🏻

    zdravo
    Sistem ne napreduje dobro
    Nismo poslali e-poštu ni na jedno mjesto i ne znamo jesu li dokumenti stigli ili ne.
    Rekli su da ako pokušamo dobiti informacije, ako nazovemo ili pošaljemo e-mail, čekamo odgovor.
    Budući da smo toliko dugo čekali, nije bilo strpljenja
    Koji je tvoj grad

    Budući da je vaš postupak započeo prije otprilike mjesec dana, ne bi bilo prikladno poslati e-mail odmah. Ali nakon otprilike mjesec dana, ako ne čujete o statusu vize, vaš supružnik može poslati njemački e-mail stranom ogranku kako bi saznao status vaše vize. Na prošlim sam stranicama napisao puno komentara o tome da li slati poštu. Međutim, nakon što su glasine nekih ljudi da je e-pošta poslana stranom ogranku ubrzala proces, poslali smo e-poštu na službenom jeziku s objašnjenjem naše situacije, riskirajući da produžimo proces.
    Mislite da ste trenutno predugo čekali zbog nesreće da čekate 7 mjeseci zbog stanja supružnika prije zahtjeva za vizu. Čekanje 1-2 mjeseca je normalno za odobrenje vize. Nadam se da vaš sljedeći postupak neće biti predug. To je zaista teška situacija. Živjet ćemo u Magdeburgu.

    Neka vaše srce bude opušteno, draga moja, vrlo je sporo i uznemireno zbog tog mjesta .. Jesu li vam poslali ovaj e-mail prošle sedmice?
    Imao sam i strah od unakrsnog ispitivanja ili strah od odbijanja.Kako vreme prolazi takve stvari mi nehotice padaju na pamet.Kada je u pitanju unakrsno ispitivanje uopste nije jasno.Ono sto sam sakupio iz iskustva ljudi ovde ili iz razgovora ljudi na Jutjubu je da ima ljudi koji su pozvani na unakrsno ispitivanje 1 mjesec i 1,5 mjesec nakon prijave.Ima i ljudi koji su cekali mjesec dana i pozvani su na kraju roka.. 🤷🏻‍ ♀️ Ali pokušajte da ne razmišljate o ovim stvarima, kao što ste rekli, nema razlike u godinama niti bilo čega sumnjivog u vašem slučaju... Prema onome što kažu, vaša dokumenta nisu poslana, već bi njemački konzulat zapravo trebao poslati za 3 mjeseca 2,5-1 sedmice za isporuku, zar ne? Ne znam draga, mozda su to rekli jer nisu hteli da daju informacije 🤷🏻‍♀️ Cekam vase dobre vesti 🙏🏻

    Zdravo draga,
    Prije svega, hvala na lijepim željama.
    Da, upravo su poslali e-mail koji sam rekao svojoj supruzi i nisam mogao tačno shvatiti šta se dogodilo. Možda policajac nije želio davati informacije, možda naši dokumenti nisu poslani u konzulat.
    Kako proces traje duže, negativne misli mi neizbježno dolaze u glavu. Ne preostaje nam drugo nego čekati našu trenutnu situaciju.
    Jeste li se nastanili u Njemačkoj?

    ozzzyj
    Učesnik

    Zdravo draga,
    Prije svega, hvala na lijepim željama.
    Da, upravo su poslali e-mail koji sam rekao svojoj supruzi i nisam mogao tačno shvatiti šta se dogodilo. Možda policajac nije želio davati informacije, možda naši dokumenti nisu poslani u konzulat.
    Kako proces traje duže, negativne misli mi neizbježno dolaze u glavu. Ne preostaje nam drugo nego čekati našu trenutnu situaciju.
    Jeste li se nastanili u Njemačkoj?

    Ako nemate negativnu situaciju, nemojte se uzrujavati ako to nije povezano s prihodima ili pravno-pravnim aspektima, kao što su poremećaji u registru itd. .. vaše mjesto je sporo, pročitao sam sve vaše postove. Možda su rekli da ne daju informacije.Zašto bi trebalo 2,5 mjeseca da ih konzulat pošalje? Bilo je onih koji su i ranije pisali, draga, jesi li naišao? Dok sam čitao stranice, naišao sam da su dobacivali loptu, kao da su govorili da je papira nestalo, a ponekad je podružnica stranaca rekla da ovog mjesta nema, konzulat je rekao da sam je poslao , nije došlo do nas. Nadam se da će se vaše nevolje završiti za kratko vrijeme, moje molitve su s vama i vama. 🙏🏻
    Morao sam da se brinem o liječničkim poslovima, ali upravo sam prikupio svoje stvari, trenutno sam na aerodromu ☺️

    Ako nemate negativnu situaciju, nemojte se uzrujavati ako to nije povezano s prihodima ili pravno-pravnim aspektima, kao što su poremećaji u registru itd. .. vaše mjesto je sporo, pročitao sam sve vaše postove. Možda su rekli da ne daju informacije.Zašto bi trebalo 2,5 mjeseca da ih konzulat pošalje? Bilo je onih koji su i ranije pisali, draga, jesi li naišao? Dok sam čitao stranice, naišao sam da su dobacivali loptu, kao da su govorili da je papira nestalo, a ponekad je podružnica stranaca rekla da ovog mjesta nema, konzulat je rekao da sam je poslao , nije došlo do nas. Nadam se da će se vaše nevolje završiti za kratko vrijeme, moje molitve su s vama i vama. 🙏🏻
    Morao sam da se brinem o liječničkim poslovima, ali upravo sam prikupio svoje stvari, trenutno sam na aerodromu ☺️

    Nemamo negativnu situaciju da primimo odbijanje vize. Moja supruga već ima stalni posao. Imamo kuću za život. Hvala Bogu da nemamo problema sa pravosuđem ili registrom. Kako proces traje, ljudi neizbježno počinju imati negativne misli.Znam da će viza nužno biti odobrena jer smo u zakonskom braku i ispunjavamo sve uvjete. Ali kada?
    Želim vam puno sreće i sreće u novom životu. Nadam se da se vidimo jednog dana 🙋🏻‍♀️

    Wishing han
    Učesnik

    :)


    zdravo
    Danas je stiglo pismo mojoj supruzi
    Htjeli su da dokažemo istinu o našem braku.
    Whatsap razgovor bio je prvi susret, koji je predstavio svoje fotografije sa vjenčanja ili nešto slično .. papiri o platama moje supruge na kojima radi već 5 godina
    Sta to znaci

    WhatsApp dopisništvo i razlog zbog kojeg žele vaše fotografije: da biste provjerili je li vaš brak stvaran. Oni žele dokumente o radnom mjestu na kojem je vaš supružnik ranije radio, u slučaju da je nov na svom trenutnom poslu, koliko dugo je radio na svom prethodnom poslu, u slučaju da postoji problem s njegovim poslom. Jer vas supružnik mora čuvati kad stignete tamo. Pitanja koliko je dugo radio na prošlom poslu i hoće li biti stalni na novom poslu mogu im biti u mislima. Njemačka je zemlja izgrađena na vrlo garancijskom sistemu. Pridaju veliku važnost ekonomskom razvoju porodice. Zbog toga tako detaljno žele poslovne dokumente vašeg supruga. Mislim da ako dostavite dokumente i fotografije koje od vas traže, neće biti problema.

    Ayyyy vrlo sretan 😁😊
    Moja supruga je dobila pismo od Ureda za strance. Nakon ovog pisma, viza se obično odobrava u roku od 1-2 sedmice... danas je 83. dan. Radujem se dobrim vijestima🙏

    Wishing han
    Učesnik

    :)

    zdravo
    Kad sam vidio ovu vašu poruku, i ja sam bio uzbuđen. Je li to zaista tako?
    Nedostaju dokumenti u pismu na moje ime
    Šta je napisano u pismu na vašu inspiraciju
    Nadam se da ćete što prije dobiti dobre vijesti, naravno, strpljivo čekam.

    Hi all,
    Ne znam detaljan sadržaj pisma. Kad sam se prijavio za konzulat, od mene su dobili previše dokumenata. Isto tako, ured za strance i ranije je tražio od moje supruge nekoliko dokumenata. Prije otprilike mjesec dana, moja supruga poslala je e-mail na njemačkom jeziku u ured za strance kako bi saznala sudbinu vize. Prošle sedmice dobili smo odgovor da "konzulat im nije poslao moje dokumente, trebali bismo nastaviti strpljivo čekati." Za vikend sam primio pismo iz Ureda za strance u kojem se traži moja 12-mjesečna platna lista i neka dokumenta o osiguranju.
    Budući da sam pročitao sve dijelove viza za ponovno spajanje porodice u posljednje dvije godine, zaključio sam da je odobrenje za vizu dobiveno nekoliko sedmica nakon pisma.
    Potrudi se sada. Na kraju smo prevrnuli 84 dana.
    Proces se razlikuje od osobe do osobe, tako da vam ne mogu dati jasne informacije. Neki ljudi čak i ne primaju pisma, ali pasoši se šalju direktno njihovim supružnicima.
    Nadam se da ćemo što prije dobiti dobre vijesti.

    Wishing han
    Učesnik

    :)

    Wishing han
    Učesnik

    :)

Prikazujem 15 odgovora - 496 do 510 (ukupno 537)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.