2019 Germany Visa Expecters

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    Blue34
    Učesnik

    Pokrećem ovu temu za naše prijatelje koji će podijeliti svoje ideje o pitanjima viza od 2019, nadam se da će sve biti od koristi za sve...

    talhaxnumx
    Učesnik

    Pozdrav, prijavio sam se 04., Prošlo je oko 12 dana, još uvijek čekam, ići ću kao zaručnik, pa je trebalo dugo? Prije 2018 tjedna moja supruga je otišla u podružnicu za strance, treba li vam nešto? Jesu li dokumenti stigli? pitala je .. Policajac je rekao da su moji dokumenti u Kelnu, pregledani su. Moja supruga je inače u Minhenu .. Tada je rekla mom mužu da ćete imati prioritet jer ste njemački državljanin, ali to može potrajati, može potrajati 76-2 mjeseci ili može biti odmah , ovisi o intenzitetu. A onda je, gledajući u računar, rekao, ne vidim nikakvu negativnu situaciju u vašoj datoteci, mislim da neće biti problema. Ne znam bih li trebao biti sretan, brinem se svaki dan tokom 5 mjeseca. Može li to preći 6 dana? Ako premaši, trebam li nešto poduzeti?

    Peti mi je dan, pa još nisam ništa poduzeo, ali izvori informacija:
    Konzulat (pretraga ili pošta)
    Ausländerbehörde (osobnim pozivom, pozivom ili poštom)
    Bundesverwaltungsamt (pošta)

    Eto kako ja to znam. Mnogo puta sam pročitao da oni koji primaju informacije informacije dobivaju tim kanalima. Postoje oni koji kažu da pretraga ovdje ili pokušaj dobivanja informacija može produžiti postupak, ali ne znam, ja sam tuđi lažov.

    u vodi
    Učesnik

    Neka nam Allah bude u korist i pomoć. Prema onome što ste rekli, ne postoje vize koje trebaju stići u kratkom vremenu. Ne razumijem šta je povezano s ulom. Postoje ljudi koji dobiju vizu za mjesec dana. Prošla su 3 mjeseca, još uvijek ima ljudi koji nemaju vizu. Ako to ovisi o policajcu koji obavlja transakciju, oni su vrlo nepravedni. Ja sam njemački državljanin. Takođe radim. Čak je i posao moje supruge spreman, obavijestili smo je u prijavi. Ljudi ne mogu ići kad kažu ha. oženjeni ste, ali lišeni ste bračnog života. Ljudi se boje tražiti da zovu, postupak će se produžiti, policajac se naljuti pri pomisli da vaš dosje čeka. A ni s njima nema problema. Bar postoji sistem praćenja. ili ako daju informacije ljudima. Ponekad ljudima dosadi. Kada će se izdati viza? Pitam se hoće li izaći. Pitam se hoće li to prihvatiti. Bilo je i onih koji su čekali tri mjeseca i bili unakrsno ispitivani. Ljudi se onda pitaju zašto čekate tri mjeseca ako ćete ih unakrsno ispitivati? Osnivanje porodice već je bilo teško, a dolazi iz nosa osnivača zbog birokracije. Budite povjereni Bogu, volio bih da svi imaju vizu i uskoro će svi imati svoje voljene.

    Čekaju Visu
    Učesnik

    Neka Allah bude blagodat i pomoćnik svih nas. Prema onome što ste rekli, ne postoje vize koje trebaju stići u kratkom vremenu. Ne razumijem šta je povezano s ulom. Postoje ljudi koji dobiju vizu za mjesec dana. Prošla su 3 mjeseca, još uvijek ima ljudi koji nemaju vizu. Ako to ovisi o policajcu koji obavlja transakciju, oni su vrlo nepravedni. Ja sam njemački državljanin. Takođe radim. Čak je i posao moje supruge spreman, prijavili smo je i po prijavi. Ljudi ne mogu ići kad kažu ha. oženjeni ste, ali lišeni ste bračnog života. Ljudi se boje tražiti da nazovu, postupak će se produžiti, policajac se naljuti na ideju da će vaš dosje čekati. A ni s njima nema problema. Bar postoji sistem praćenja. ili ako daju informacije ljudima. Ponekad ljudima dosadi. Kada će se izdati viza? Pitam se hoće li izaći. Pitam se hoće li to prihvatiti. Bilo je i onih koji su čekali tri mjeseca i bili unakrsno ispitivani. Ljudi pitaju, zašto onda čekate tri mjeseca ako ćete ih unakrsno ispitivati? Osnivanje porodice već je bilo teško, a dolazi iz nosa osnivača zbog birokracije. Budite povjereni Allahu, volio bih da svi imaju vizu i uskoro će svi imati svoje najmilije.

    puno amina

    Bez straha
    Učesnik

    Otići ću kao vjerenik, među nama postoji 13-godišnja razlika, supruga je starija od mene, ali sastajemo se već 3 godine, prepiske itd. Sve ih čuvamo u slučaju da žele, pa je tako će trajati oko 80 dana. Ali postoji i ovo, moja supruga je osobno otišla i primila informacije, žena je rekla da ne vidim negativnu situaciju, rekla je da je vidjela sve o nama, to se mijenja od grada do grada od datoteke do datoteke, trebat će 6 mjeseci ili 1 godine. Nije mogao reći pozitivne stvari da bi ga utješio. Čekam Reda, strah od budućnosti, moj način spavanja je nestao.

    talhaxnumx
    Učesnik

    Da, momci, ništa nije napisano 15 dana. Zar nema dobrih vijesti :) Nadam se da će nam nova sedmica donijeti sreću svima, InshaAllah. :)

    Da, momci, ništa nije napisano 15 dana. Zar nema dobrih vijesti :) Nadam se da će nam nova sedmica svima donijeti sreću, Insha'Allah. :)

    Prijavila sam se iz konzulata Njemačke u Ankari 23. januara 2019. Prijava je prošla bez problema. Moji dokumenti su u Njemačku stigli 11. februara, a supruga je nazvala Ogranak za strance. Iz Odjela za strance rečeno je da je poslan u drugi odjel kako bi saznao vrijedi li naš brak u Njemačkoj. Žalosno je što je žena koja je pregledala naše dokumente na dvotjednom odmoru. U svakom slučaju, strpljivo smo čekali još dvije sedmice. Danas je moja supruga nazvala državnu službenicu. Inače, moja supruga je inženjer hemije, a ja sam mašinski inženjer. Naše godine su iste kao i u našem prvom braku. Imamo odgovarajuće plate i domove. Moja supruga je njemačka državljanka. Svejedno. Žena je koristila fraze poput toga da morate čekati na telefon s nevjerovatnim grdnjem i vikanjem za mojom suprugom. Rekao je da imam hiljadu poslova, nemojte me zvati ili nešto slično. Ne razumijem po kom pravu. Moja supruga je vrlo naivna. I to je bio samo njegov prvi poziv da pita ženu koliko bi to moglo potrajati. Depresivni smo, naravno. Nije da viza stigne kasno. Naš moral se srušio na njegov stil. Ne mogu razumjeti vrijeme kad je ušao običan službenik. Nije ni natjerao moju suprugu da razgovara. Ne znam. Neka Bog da strpljenja svima onima koji čekaju. Čitatelji, molim vas napišite nešto, pustite forum da oživi

    Ohne idealien
    Učesnik

    .

    Ohne idealien
    Učesnik

    .

    talhaxnumx
    Učesnik

    Prijavila sam se iz konzulata Njemačke u Ankari 23. januara 2019. Prijava je prošla bez problema. Moji dokumenti stigli su u Njemačku 11. februara, a moja supruga nazvala je Ogranak za strance. Iz Odjela za strance rečeno je da je poslan u drugi odjel kako bi saznao vrijedi li naš brak u Njemačkoj. Žalosno je što je žena koja je pregledala naše dokumente na dvotjednom odmoru. U svakom slučaju, strpljivo smo čekali još 2 tjedna. Danas je moja supruga nazvala državnu službenicu. Inače, moja supruga je inženjer hemije, a ja sam mašinski inženjer. Naše godine su iste kao i u našem prvom braku. Imamo odgovarajuće plate i domove. Moja supruga je njemačka državljanka. Svejedno. Žena je koristila fraze kao da morate čekati na telefon s nevjerovatnim grdnjem i vikanjem za mojom suprugom. Rekao je da imam hiljadu poslova, nemojte me zvati ili nešto slično. Ne razumijem s kojim pravom. Moja supruga je vrlo naivna. I to je bio samo njegov prvi poziv da pita ženu koliko bi to moglo potrajati. Depresivni smo, naravno. Nije da viza kasni. Naš moral se srušio na njegov stil. Ne mogu razumjeti vrijeme kad je ušao običan službenik. Nije ni natjerao moju ženu da razgovara. Ne znam. Neka Allah podari strpljenje svima koji čekaju. Čitatelji, molim vas napišite nešto, pustite forum da oživi

    Ja i moja supruga otišli smo u Berlin Ausländerbehörde i postavili pitanje prije nego što sam se vratio u Tursku i zatražio vizu. Žena iz tamo nas je takođe izgrdila. Rekao je da damo broj našoj ruci i čekamo vani. Izašli smo iz sobe i počeli čekati. Zatim je izgrdio da ćete čekati u čekaonici, a ne tamo. Siguran sam da među njima ima dobrih ljudi, ali pretpostavljam da je većina takvih. :) Nečasno je za sve nas od sada imati takav tretman. Zbog nje sam se osjećao poniženo pored svoje supruge.

    Ja i moja supruga otišli smo u Berlin Ausländerbehörde i postavili pitanje prije nego što sam se vratio u Tursku i zatražio vizu. Žena iz tamo nas je takođe izgrdila. Rekao je da damo broj našoj ruci i čekamo vani. Izašli smo iz sobe i počeli čekati. Zatim je izgrdio da ćete čekati u čekaonici, a ne tamo. Siguran sam da među njima ima dobrih ljudi, ali pretpostavljam da je većina takvih. :) Nečasno je za sve nas od sada imati takav tretman. Zbog nje sam se osjećao poniženo pored svoje supruge.

    To je vrlo frustrirajuća situacija. Mi nismo djeca, nije čovječanstvo više grditi drugu osobu. Oni uzimaju bijes zbog svoje lijenosti od nas. Ne bismo ih zvali da su ionako radili kako treba. Transakcije se odvijaju brzo. Natjeraju ljude da čekaju, pa kažu da nemate pravo zvati, pričekat ćete. Kao iz šale. I ja vas dobro razumijem. Očito je da ne samo da se grde, već i da im se čini da su nam potrebni. Vjerujte mi da nisam volio svoju ženu da je volim, nikad ne bih otišao u Tursku, mogao bih živjeti njegov život u Njemačkoj. Oni pojačavaju svoj pritisak na ljude prije nego što odu. Naravno da postoje oni koji imaju različite misli, poštujem ih, ali moje misli su u ovom smjeru. Mi nismo azilanti, ne želimo živjeti odvojeno od supružnika, postoji porodično jedinstvo, ali oni i ljude drže podalje od braka. 

    talhaxnumx
    Učesnik

    Pozdrav opet ljudi. Zahtjev za vizu za ponovno spajanje porodice prijavio sam njemačkom konzulatu u Ankari 14.02.2019. Danas (11.03.2019) je 24. dan. Prema informacijama koje smo dobili od Ausländerbehörde, dokumenti još nisu došli do njihovih ruku. Prema onome što su rekli, nije bilo negativnosti nakon postizanja. Loša stvar je što imam svadbinu svadbu 5 dana kasnije i pretpostavljam da to ne mogu pratiti Moja će supruga na vjenčanje morati sama, a ova situacija me jako rastužuje. Kažemo dobro i nastavljamo čekati. Bog je velik.

    Ne brinite, nadam se da će vam viza biti izdata što je prije moguće. Usput, ako ste se vjenčali u Njemačkoj ili ste tamo dobili odobrenje za brak, vaše procedure za izdavanje vize će trajati manje vremena. Budući da se vaši dokumenti šalju iz podružnice za strance u ured za vjenčanje, procedure tamo traju oko 2 sedmice i potvrđeno je da je vaš brak važeći u Njemačkoj. Bez tog odobrenja, filijala za strance ne proverava, suspenduje vaša dokumenta. Konačno, žena koja je provjerila moj dokument bila je na odmoru sedmicu dana, srećom. Naša gospođa neće biti ove sedmice, bila je bolesna. Samo čekamo besposleno. off off :)

    talhaxnumx
    Učesnik

    Ne brinite, nadam se da će vam viza biti izdata što je prije moguće. Usput, ako ste se vjenčali u Njemačkoj ili ste tamo dobili odobrenje za brak, vaše procedure za izdavanje vize će trajati manje vremena. Budući da se vaši dokumenti šalju iz podružnice za strance u ured za vjenčanje, procedure tamo traju oko 2 sedmice i potvrđeno je da je vaš brak važeći u Njemačkoj. Bez tog odobrenja, filijala za strance ne proverava, suspenduje vaša dokumenta. Konačno, žena koja je provjerila moj dokument bila je na odmoru sedmicu dana, srećom. Naša gospođa neće biti ove sedmice, bila je bolesna. Samo čekamo besposleno. off off :)

    Vjenčali smo se u Njemačkoj. U ovom slučaju, kao što ste rekli, nadam se da će proces brzo napredovati. Ono što najviše nervira je ono što doživljavate. Oni su na godišnjem odmoru nakon odsustva i bolovanja, a broj državnih službenika je mali, pa rad lopatom za papir ide sporo. Neka sve bude od koristi.

    Nesibe od
    Učesnik

    Vjenčali smo se u Njemačkoj. U ovom slučaju, kao što ste rekli, inša'Allah, transakcije će se odvijati brzo. Najneugodnije je što to doživite. Kad kažu da su bolesni nakon odsustva, nekako su na godišnjem odmoru, a broj državnih službenika je mali, pa lopata za papir sporo radi. Neka sve bude dobro.

    Proces nema nikakve veze sa vjenčanjem u Njemačkoj.Oženio sam se u Njemačkoj.Visa mi je stigla krajem 4 mjeseca.

    Proces nema nikakve veze sa vjenčanjem u Njemačkoj.Oženio sam se u Njemačkoj.Visa mi je stigla krajem 4 mjeseca.

    Poštujem ono što ste napisali, ali u e-poruci poslanoj mojoj supruzi, Odjel za strance napomenuo je da će vaš postupak ići brže ako učinite svoj brak važećim u Njemačkoj. Ako nađem poštu, podijelit ću je i ovdje, ali naravno da u Njemačkoj postoji državni sistem, on možda neće vrijediti za svaku podružnicu.

Prikazujem 15 odgovora - 16 do 30 (ukupno 537)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.