2019 Germany Visa Expecters

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    Blue34
    Učesnik

    Pokrećem ovu temu za naše prijatelje koji će podijeliti svoje ideje o pitanjima viza od 2019, nadam se da će sve biti od koristi za sve...

    ozanxnumx
    Učesnik

    Pokrećem ovu temu za naše prijatelje koji će podijeliti svoje ideje o pitanjima viza od 2019. Nadam se da će sve biti od koristi za sve...

    Pozdrav, prijavio sam se za porodično okupljanje 3. januara. Čekam 15. dan 😊

    Volkan Kapetan
    Učesnik

    Zdravo, ja imam sastanak s konzulom sutra u januaru 21 IZMIR kao sutra u porodičnom okupljanju, prenijet ću vam svoja iskustva

    Čekaju Visu
    Učesnik

    Poštovani, prijavio sam se iz Izmira 1. novembra, prošlo je oko 80 dana, sutra nema novosti, ne znam da li da pošaljem mail u filijalu, koliko traje proces ili zvati, mogu pomozite mi... Nadam se da će naše vize biti izdate što je pre moguće.

    Blue34
    Učesnik

    Poštovani, prijavio sam se iz Izmira 1. novembra, prošlo je oko 80 dana, sutra nema novosti, ne znam da li da pošaljem mail u filijalu, koliko traje proces ili zvati, mogu pomozite mi... Nadam se da će naše vize biti izdate što je pre moguće.

    Mislim da ne možete promijeniti svoju e-mail na Bisei može biti kontraproduktivno i suprotno zakonskim vremena dolmamis dnevno 90 10 dana da čeka više od logičan kraj prođete svoj pištolj 90 komunikacije konzulat u Turskoj za traženje željene lighting_firm Cijena ..

    Stranci u stalnom, zašto nisu učinili zašto e-mail ili telefon na njih kao što to znači da možete produžiti vrijeme za više od prijatelja može ispisati na isti način bez zaustavljanja i 3 mjesečne vize da se obavijesti da 8 mjesec surdu se štampa.

    Čekaju Visu
    Učesnik

    Mislim da ne možete promijeniti svoju e-mail na Bisei može biti kontraproduktivno i suprotno zakonskim vremena dolmamis dnevno 90 10 dana da čeka više od logičan kraj prođete svoj pištolj 90 komunikacije konzulat u Turskoj za traženje željene lighting_firm Cijena ..

    Stranci u stalnom, zašto nisu učinili zašto e-mail ili telefon na njih kao što to znači da možete produžiti vrijeme za više od prijatelja može ispisati na isti način bez zaustavljanja i 3 mjesečne vize da se obavijesti da 8 mjesec surdu se štampa.

    tsk mail nije napisao neka je sretan dan 10 više strpljenja

    Čekaju Visu
    Učesnik

    Poštovani, nisam ga poslao, ali moja žena je poslala e-mail u petak i odgovor je stigao danas. Iz filijale su rekli strpljenje, proces je takođe rekao, ako nedostaju neki dokumenti, pozvaćemo... Šta mislite da treba da razumemo iz ovoga?

    šetalište
    Učesnik

    Zdravo. Prijavila sam se iz Izmira 12. septembra. Pismo je danas stiglo mojoj ženi. Nakon pisma, koliko tjedana dolazi viza, zna li neko? Prijavljujemo se iz Ludwigsburga.

    talhaxnumx
    Učesnik

    Zdravo prijatelji. Takođe sam danas (14. februara 2019.) predao svoju prijavu za spajanje porodice iz Ankare. Ja sam turski državljanin, a moja supruga je njemačka državljanka. Znam njemački na nivou B2. Imao sam B2 certifikat sa malog kursa u Njemačkoj. Kad je žena rekla da ovaj dokument ne vrijedi u intervjuu, počeo sam razgovarati sa ženom na njemačkom jeziku i bila je uvjerena. Dao je samo jedan A4 papir i na njemu je bilo 10 vrlo jednostavnih pitanja. Da li je essen Sie gerne zum Frühstück, Wie heißt Ihr Vater? kao. Osim toga, rekao je, kako znate svoju suprugu. Poznajemo još iz djetinjstva susjede Tursku i rekli smo Nijemce. Uzeo je otiske prstiju i rekao da će odgovor doći u roku od 1-3 mjeseca. Danas je 1. dan :) Neka Allah podari najbolje od svega.

    talhaxnumx
    Učesnik

    Zdravo prijatelji. Takođe sam danas (14. februara 2019.) predao svoju prijavu za spajanje porodice iz Ankare. Ja sam turski državljanin, a moja supruga je njemačka državljanka. Znam njemački na nivou B2. Imao sam B2 certifikat sa malog kursa u Njemačkoj. Kad je žena rekla da ovaj dokument ne vrijedi u intervjuu, počeo sam razgovarati sa ženom na njemačkom jeziku i bila je uvjerena. Dao je samo jedan A4 papir i na njemu je bilo 10 vrlo jednostavnih pitanja. Da li je essen Sie gerne zum Frühstück, Wie heißt Ihr Vater? kao. Osim toga, rekao je, kako znate svoju suprugu. Poznajemo još iz djetinjstva susjede Tursku i rekli smo Nijemce. Uzeo je otiske prstiju i rekao da će odgovor doći u roku od 1-3 mjeseca. Danas je 1. dan :) Neka Allah podari najbolje od svega.

    Prijatelji znaju da nije jasno reći ništa jasno. Uostalom, ne znamo šta je konzulat u Ankari odlučio o meni. Ne znamo šta će Ausländerbehörde tražiti, koja dokumenta da pitaju, šta da traže za unakrsno ispitivanje. Ali činjenica da je sastanak bio kratkotrajan i da se ne proverava, počela je da me plaši. Moj brak je potpuno stvaran, ali bojim se da će produžiti proces sa unakrsnim upitima itd. Znaš, čoveku mnogo nedostaje. Šta mislite o tome? Bio bih vam zahvalan ako bi iskusni prijatelji zeleni.

    u vodi
    Učesnik

    Moja žena je takođe prijavila 23.ocak iz Ankare na 2019. Nisu mnogo tražili. Moja žena je bila uznemirena zbog toga. Još čekamo. Prošlo je mjesec dana od srijede. Neka Bog da svima strpljenje. iz kancelarije za strance nisu stigle nikakve vesti. do sada nisu traženi dodatni dokumenti. moja supruga je došla kod sociologa tokom tečaja a1-a, nema načina da se javi u roku od tri mjeseca, ne pita u kojem slučaju je rekao da je vizna procedura. proces viza se proširuje. U kojoj fazi čovjek želi znati informacije koje želi nazvati. Ne postoji ništa osim čekanja. Pozdrav svima

    talhaxnumx
    Učesnik

    Moj suprug se takođe prijavio iz Ankare 23. januara 2019. Nisu puno tražili. Moja supruga je bila zabrinuta zbog ovoga. Još uvijek čekamo. Ovo je srijeda, trebao bi se primijeniti mjesec dana. Neka Bog podari strpljenje svima. Nisam dobio nikakve vijesti iz ureda za strance. Do sada nisu traženi dodatni dokumenti. Moja supruga je došla k sociologu tokom tečaja a1 i rekla da ne bi smjela nazvati za tri mjeseca i pitati je o viznim postupcima. postupak viza je produžen. U kojoj fazi ljudi žele tražiti informacije i žele znati. Ne možete ništa drugo nego čekati. pozdrav svima

    Da, Bože, daj nam svima strpljenja. Nažalost, možda govorite o traženju statusa vize. Ima i onih koji puno nauče i nikad nemaju problema. Primanje informacija pozivanjem i slanjem e-pošte mnogo puta, a s druge strane ne primanje informacija. Ne znam šta ću raditi u novijim, ali kasnijim fazama. Pretpostavljam da se bojim to učiniti čak i iz razloga koji ste rekli.

    Čekaju Visu
    Učesnik

    Zdravo prijatelji. Takođe sam danas (14. februara 2019.) predao svoju prijavu za spajanje porodice iz Ankare. Ja sam turski državljanin, a moja supruga je njemačka državljanka. Znam njemački na nivou B2. Imao sam B2 certifikat sa malog kursa u Njemačkoj. Kad je žena rekla da ovaj dokument ne vrijedi u intervjuu, počeo sam razgovarati sa ženom na njemačkom jeziku i bila je uvjerena. Dao je samo jedan A4 papir i na njemu je bilo 10 vrlo jednostavnih pitanja. Da li je essen Sie gerne zum Frühstück, Wie heißt Ihr Vater? kao. Osim toga, rekao je, kako znate svoju suprugu. Poznajemo još iz djetinjstva susjede Tursku i rekli smo Nijemce. Uzeo je otiske prstiju i rekao da će odgovor doći u roku od 1-3 mjeseca. Danas je 1. dan :) Neka Allah podari najbolje od svega.

    Amin,srecno...Ja sam ucitelj,zena mi je doktor specijalista studirala je u Nemackoj.Proslo je 100 dana i jos nismo dobili odgovor.To nam je prvi i zadnji brak.Stari smo.To je to , ispostava jos nije odgovorila i nisu trazili dokumente koji nedostaju od moje zene...pisao sam e-mail konzulatu za misljenje iz Njemacke.Trazili smo misljenje, ali nam je receno da ne da nam pisete... mislim da nema kaznenog dosijea, slala sam slike sa svadbe od kane, isto godiste, imam posao, imam kucu, pa zasto? Sada mi je tako žao, budite strpljivi

    talhaxnumx
    Učesnik

    Amin,srecno...Ja sam ucitelj,zena mi je doktor specijalista studirala je u Nemackoj.Proslo je 100 dana i jos nismo dobili odgovor.To nam je prvi i zadnji brak.Stari smo.To je to , ispostava jos nije odgovorila i nisu trazili dokumente koji nedostaju od moje zene...pisao sam e-mail konzulatu za misljenje iz Njemacke.Trazili smo misljenje, ali nam je receno da ne da nam pisete... mislim da nema kaznenog dosijea, slala sam slike sa svadbe od kane, isto godiste, imam posao, imam kucu, pa zasto? Sada mi je tako žao, budite strpljivi

    Kažete da su godine iste, ima plaća, ima stanovanja. Tri mjeseca sam promatrao u Njemačkoj u bolnici i vidio vrijednost koju daju ljekarima. Kažete i da postoji fotografija svega. Može li se takva osoba vjenčati pod sljedećim okolnostima? Zašto bi učinio tako nešto? Nemoguće jednom riječju. Pogledajte dokumente, ne razumijem kako je čekati vizu otprilike 3 dana. Želim strpljenje od Boga vama, sebi i svima.

    Pretpostavljam da će se zbog njih osjećati bezvrijednije. U svakom slučaju, osjećam se dovoljno dostojanstveno kad je moja supruga tamo i ne mogu ići kod nje dok sam ovdje i čekam odgovor. Bar može doći sa svojim njemačkim identitetom odmahujući rukom, ali ja mogu poslati PDF avionske karte i reći hajde. :) malo pruža udobnost, ali potrebno je dati dozvolu, prostor itd. Da vidimo dokle.

    Bez straha
    Učesnik

    Pozdrav, prijavio sam se 04., Prošlo je oko 12 dana, još uvijek čekam, ići ću kao zaručnik, pa je trebalo dugo? Prije 2018 tjedna moja supruga je otišla u podružnicu za strance, treba li vam nešto? Jesu li dokumenti stigli? pitala je .. Policajac je rekao da su moji dokumenti u Kelnu, pregledani su. Moja supruga je inače u Minhenu .. Tada je rekla mom mužu da ćete imati prioritet jer ste njemački državljanin, ali to može potrajati, može potrajati 76-2 mjeseci ili može biti odmah , ovisi o intenzitetu. A onda je, gledajući u računar, rekao, ne vidim nikakvu negativnu situaciju u vašoj datoteci, mislim da neće biti problema. Ne znam bih li trebao biti sretan, brinem se svaki dan tokom 5 mjeseca. Može li to preći 6 dana? Ako premaši, trebam li nešto poduzeti?

    Čekaju Visu
    Učesnik

    Kažete da su godine iste, postoji plaća, ima stan, a takođe i ljekar specijalista. Tri mjeseca sam promatrao u Njemačkoj u bolnici i vidio vrijednost koju daju ljekarima. Kažete da sam i to prošao, postoji fotografija svega. Može li se takva osoba vjenčati pod sljedećim okolnostima? Zašto bi učinio tako nešto? Nemoguće jednom riječju. Pogledajte dokumente, ne razumijem u kojem je području zadržavanja vize otprilike 3 dana. Želim strpljenje od Allaha vama, sebi i svima.

    Pretpostavljam da će se zbog njih osjećati bezvrijednije. U svakom slučaju, osjećam se dovoljno dostojanstveno kad je moja supruga tamo i ne mogu ići kod nje dok sam ovdje i čekam odgovor. Bar može doći sa svojim njemačkim identitetom odmahujući rukom, ali ja mogu poslati PDF avionske karte i reći hajde. :) malo pruža udobnost, ali potrebno je dati dozvolu, prostor itd. Da vidimo dokle.

    sretno oko nas

Prikazujem 15 odgovora - 1 do 15 (ukupno 537)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.