Povratak na zaboravljeni jezik (Šta da radite)

> Forumi > Generalni nemački i njemački A1 porodični kombinirani kursevi > Povratak na zaboravljeni jezik (Šta da radite)

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    Mentat
    Učesnik

    Zdravo!

    Njemački sam vidio u srednjoj školi, bez obzira kako to gledate, prošlo je 6 godina, tada sam imao i certifikat b1. Jako se dobro sjećam gramatike, mogu s teškoćom prevesti određene tekstove. (Upozorenja, pravna mišljenja su poput ugovora, ali kao što sam rekao, imam puno poteškoća, riječ je previše) Ako ovih dana budem mogao tečno govoriti njemački na mjestu na kojem radim, moje će mjesto biti drugačije.

    Odakle da počnem kako bih se i zapamtio jezik i poboljšao govor? Koji kurs da pohađam? Živim u Istanbulu, gledao sam Goethe institut, ali mislim da su vremena za registraciju zastarjela, ne znam druge kurseve. Ne mogu da shvatim da li je kvalitetan ili ne, verovatno kurs koji sam započeo. Šta da se radi?

    tugce_doerj je
    Učesnik

    Ako ste dobro naučili taj njemački, najbolje je čitati knjige, gledati televiziju i razgovarati. oni vam omogućavaju da se ponovo sjetite jezika. Naučeni jezik nije nezaboravan, on postaje tup i vraća se kad ga slušate.

    Možete ići u istanbulski jezični centar. Potvrda koju daju je valjana i vrlo su dobra. Otišao sam tamo i položio s 91 godinom. Počeo sam ispit ne znajući njemački.

Prikazujem 1 odgovor (ukupno 1)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.