Ja sam se razveo.

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    Ohne idealien
    Učesnik

    Zdravo prijatelji. U prošlosti sam držao forum prilično zauzet. Moj suprug je njemački državljanin, a ja sam Turkinja. Otišao sam od kuće nakon što sam živio pod istim krovom 5 godina i 9 mjeseci. Živjela sam negdje drugdje 1 godinu i razvela se u Turskoj. Tada sam u Nemačkoj uveo razvod sa overenim nemačkim prevodom potvrde o razvodu. Sada sam zvanično razveden. Kada sam napustio suprugu, moja žena je poslala pismo kancelariji za strance da ne želi da živim u Nemačkoj, da želi da me vrate u Tursku, da sam je oženio za Nemačku i napisala mnogo laži mom oficiru. Upravo sam tada podnio zahtjev za izdavanje boravišne karte, a oni to pismo nisu shvatili ozbiljno i dali su mi moju boravišnu kartu. Uz 6-mjesečni Fiktionabescheinigung, natjerali su me da čekam do posljednjeg dana 6 mjeseci i zakazali mi novi termin. Ovaj put je rok ponovo bio antragen sa dozvolom boravka od 1 godine nezavisno od supružnika. Dobio sam tu jednogodišnju sesiju i na kraju 1 godine su me ponovo pozvali i dali mi dvogodišnju sesiju. Imam rok da dobijem boravišnu kartu sljedeći mjesec. Moje pravo pitanje je da li mogu ponovo bez problema ući u Njemačku nakon što odem u Tursku na tjedan dana sa ovom boravišnom karticom koja će mi biti data? Ured za strance je imao dosta problema sa mnom, pa mi loše stvari padaju na pamet. Moja nova boravišna karta ne sadrži nikakve restriktivne elemente, zar ne? Na primjer, ako ovaj čovjek ode u Tursku, više se neće vratiti? Da li je tako nešto moguće?

    bezdušan
    Učesnik

    Zdravo, razvedeni ste, još uvijek ne možemo da se riješimo vaših pitanja koja otupljuju. :) Nemam ni potrebu da odgovaram na tvoje pitanje.Nadam se da si razumio odgovor.Unaprijed sretan put. :)

Prikazujem 1 odgovor (ukupno 1)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.