njemački kurs

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    strogo
    Učesnik

    Pozdrav prijatelji. Došao sam u Njemačku otprilike 6 mjeseci, ali tek počinjem s kursom. Počinjem nakon 2 dana. Otišao sam na sastanak, uradili su test, ali još nije bilo odgovora. Učiteljica na mom njemačkom tečaj ne poznaje njemačko majstorstvo na turskom jeziku. Ljudi na kursu su uglavnom ljudi koji znaju njemački, pa mislim da će problemi ići gozukmuyo kao da počinju od nule. Moj kurs je 5 dana u sedmici i od 8.30 do 12.45. drago mi je ako mi date informacije o ovim pitanjima.

    esraaras
    Učesnik

    Išao sam u dvije različite škole u Njemačkoj. U prvom kursu koji sam pohađao, nastavnici su bili turski, ali govor turskog jezika bio je zabranjen i niste mogli postavljati pitanja i dobiti odgovore na mjestima na kojima ste zapeli. Oni su znali i nisu imali poteškoća u Razumijem. Tada sam promijenio školu, uposleni su učitelji, ali oni su vrlo dobro govorili, naučio sam više od prvog. Ne mislim da će biti teško. Nemojte mu postavljati puno pitanja. Mislim da samo koristite vaše supružnika kao rječnika, pa pitajte značenje riječi :))

    reporter
    Učesnik

    Zdravo prijatelji;

    Prošlo je 9 sedmica otkako sam došao u Njemačku i 6 sedmica otkako sam krenuo na kurs Prije početka kursa, uradili su test za utvrđivanje nivoa i tačno sam odgovorio na 65 od ​​40 pitanja, a oni su me počeli na "intenzivkursu". 430 sati), u početku sam bio zadovoljan, uostalom, umjesto 630 sati, odradio sam 430 sati, mislio sam da imam 200 sati uštede i finansijski i u vremenu, ali kada je kurs. počeo, shvatio sam da sam jedan od retkih ljudi u razredu koji ne ume praktično da priča :) Ali gramatički nije bilo velike razlike, zapravo mogu reći da sam bolji od većine njih, i to sam shvatio kod njih Razlika između mene i učenika je razlika u vokabularu i vremenu provedenom u Njemačkoj. Na primjer, najnoviji član razreda živi u Njemačkoj već 5 godina, a ima čak i onih koji žive u Njemačkoj. 11 godina, dok sam u Njemačkoj tek 1 mjesec i počeo sam s drugim kursom, čak i ako je u Tarzanu, ponekad ima i nastavnika u trenucima kada ne mogu da izrazim šta mislim, reči mi zaglave u ustima i osećam se kao cvekla u učionici, pred učiteljicom, ali...:)Na primjer, neki dan su svi pitali jedni druge: "Je li to gestern abends gemacht?" , i ja upadam u smijesne situacije, ali neka bude SALLAH..ipak ovo mi daje motivaciju, imam mnogo razloga da ucim :) U svakom slucaju mislim da polako napredujem..
    Što se tebe tiče, mislim da ćeš početi od 0, nema potrebe da razmišljaš, svi u razredu su na tvom nivou, sve što im treba više od tebe je par reči ili kako rekoh proživljeno vreme.. posle sve, to se zove "Kurs jezika", mi ćemo učiti jer ne znamo, šta bismo radili da znamo, zar ne?...:))

    Saygılar

    emocija daleko
    Učesnik

    Prijatelji, moj vam je savjet da počnete kurs od nule kada dođete u Njemačku... Da, znate nešto gramatički, ali vjerujte mi, zapravo ne znate ništa, samo mislite da znate! Kada je u pitanju pričanje, samo buljite! Da, isprva vas testiraju, bez obzira na to koliko je vaša prošlost dobra, počnite od nule. I neka vam učitelj bude njemački! Da, možda će vam biti teško, ali naučićete kako da govorite pred Nemcem, pa se nećete osećati čudno kada razgovarate sa drugim Nemcima!

Prikazujem 3 odgovora - 1 do 3 (ukupno 3)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.