Njemačka ili Turska 2015.???

> Forumi > Cafe almancax > Njemačka ili Turska 2015.???

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    egelixnumx
    Učesnik

    Prijatelji su stalno razgovarali o temi, ali znam da mislite da želim ažurirati vremensku zonu u kojoj živimo u Njemačkoj ili svoj krov u Turskoj živjeti povoljnije. Samo želim da budete iskreni prema sebi i odgovorite na ovaj način. Ako zaista odražavamo situaciju u kojoj se nalazimo, možda uništimo neke predrasude. Na forumu ima puno ljudi, njihova radost u procesu viza i njihovo razočaranje nakon dobivanja vize.
    Da li su u pravu oni koji zive u Nemackoj i oni koji tvrde da su nesrecni???
    Ili su u pravu oni koji su toliko željni da odu u Njemačku i tamo vide spas???

    1963
    Učesnik

    Pozdrav, otvorili ste dobru temu.Naravno da ima i za i protiv sa obe strane.Naravno, za i protiv se razlikuju od osobe do osobe.Da vam kazem kako se to desava, sta sam primetio od sebe i onih oko mene.E sad, ako nemas struku sa diplomom u Turskoj ili ako nemas vazecu struku ovde, plata koju ces ovde primati je manje-vise izvesna ako si strucnjak.Ako nemas imati posao, kao što je poznato, u mnogim sektorima u Turskoj nije prioritet imati diplomu, nego znati posao.Ovdje je prioritet obrnuto, traže se diploma pa onda stručnost u struci. Ako nemas diplomu budi koliko hoces, nije vazno u poslu.Imam prijatelja kojeg sam poznavao sa kursa, radio je u fabrici cipela u Turskoj, ranije mu je bila dobra plata on je došao ovamo, nije radio nikakvo istraživanje. Kada sam ga pitao zašto nije istraživao, rekao je: "Mogu li ja raditi tamo na ovom poslu? Nema šanse da sada radim svoj posao ovdje." , „Zašto niste uradili nikakvo istraživanje?“ On je rekao: „Da, i ja sam dosta čuo za ovu situaciju. Ljudi tako dobro opisuju ovo mjesto, čini se da je svugdje ovdje.“ Ne postoji takva stvar kao što je posao i jako dobra plata.Naravno da nije samo za one koji su nezaposleni ili nemaju diplomu.Naravno i ako je valjano zanimanje ima poteskoca.Tako kako ste shvatili pocinjete tvoj život ispočetka Moj savjet novim prijateljima koji će doći ovdje je da ako imaš dobar posao i dobru platu u Turskoj i ako tvoj supružnik ovdje nema baš dobar posao ili ne radi ovdje, ne smetaju tvoja rutina.Ovdje je drustveni zivot mnogo manje u odnosu na Tursku pa te ceka monoton zivot,kirije su visoke.Vecina poslova koje cete raditi ovdje ce biti preko kooperantskih firmi sto nije dobro.Takodje su jako visoki porezi na dohodak , biće dosta odbitaka na platu koju primate.Naravno, ovo zavisi od vaših primanja, u zavisnosti od radne situacije vaših supružnika.Naravno, postoje dobri aspekti toga, barem u mnogim od njih, vi imace vikend praznike,godisnji odmor,vise hrane i pica nego u Turskoj.Cijene automobila su pristupacnije od elektronske Turske.Ima jos jedna stvar:ako ovdje rade dvije osobe sa strukom zaradjuje bolje nego u Turskoj. Ako bih sumirao ono što sam napisao, Njemačka ili Turska, naravno da postoje faktori koji to određuju, oni se razlikuju od osobe do osobe, svako će procijeniti svoju situaciju, uostalom, napisao sam ono što sam primijetio. 
    Zapravo, razmišljao sam prije nego što sam to napisao ili ne, jer to nije važno za one koji će ovdje doći jer se mnogi ljudi osjećaju kao da su na oblacima prije nego što dođu ovdje, kažu im što žele, nije im bitno da su jednom uvjetovani, ali nakon dolaska u Njemačku osjećaju puno žaljenja. pitaj prošli događaji tabiikii će objaviti post tako da bilo šta kalmij iz tvojih snova ovdje tvoj zahtjev umotao sam buduće prijatelje ne lutaju preispitivanjem svijeta snova nakon njihovog kolapsa reći ćeš, zašto si otišao tamo ozaman moj najveći faktor esim ovdje u mom dolasku da imam dobru profesiju i profesiju koja je tako teška za obavljanje u turskoj naravno moja u Ako kažete da li se kajete što ste ovdje imali valjanu profesiju, ipak smo izabrali način, zaboljelo bi me ako se kajemo. Moram to riješiti.
    Nisam želio biti ravnodušan prema temi prijatelja, iako nisam znao da moje pisanje nije važno, ali posao je koji će oni znati čim poželim pisati, ispunio sam svoju humanitarnu dužnost.

    egelixnumx
    Učesnik

    Odlično si napisao. Znate li gdje mi je glava, imam vrlo bliske rođake u obje zemlje. Ali iz nekog razloga, svi se dive životu jedni drugih. Jedan kaže da imaš Djevojačku kulu, imaš more, drugi kaže da imaš puno odmora tamo, jeftin benzin, jeftina kola. Kada uporedimo ove dvije zemlje, da li su teme na kojima se zaista trebamo bazirati, prirodni krajolik ili automobili za odmor? Kada razgovaramo o ovom pitanju sa mojom sestričnom, ona u svojoj tezi kaže da bi voljela živjeti u Njemačkoj. Moje dijete je puno bolje i povoljnije u odgoju djeteta sa tri jezika, drzavni doprinosi su puno bolji i povoljniji, naravno, dodaje i druge predmete na kraju dugi odmor, jeftini auti, jeftin benzin, kad okrene ovo način, dijete mora ići na fakultet da bi odraslo višejezično.Cijena je 22 hiljade TL godišnje za prvu školu, zašto sad živjeti u Njemačkoj? Rekao je hoću da me razumiješ. Rekao sam da si u pravu. Brat tog rođaka živi u Njemačkoj. Oda je rekao da je njegova ljubav prema Istanbulu, moru i problemu drugorazrednog državljanstva koji je tamo iskusio, život nikad nije bio tako lak, a zvuk bubnja je bio prijatan izdaleka. Rekao sam mu da si u pravu. Onda se desio mali incident izmedju nas, moj rodjak u TR mi je rekao zasto je bio u pravu ovako.Kupio je vozilo BMW 30 za 5.20 hiljada TL.Njegov brat model iz 1998 godine isto je kupio isto vozilo u Nemackoj za model 2000, 1.600€ On je kupio isti auto sa i ja punim 110 TL, on mi puni TNG rezervoar za 30 €. Nisam znao šta da kažem, oboje su uznemireni, oboje su nesretni. Jedan je zabrinut da lakše živi, ​​drugi je čežnja za domovinom, čežnja za porodicom i misleći da je isključen u zemlji u kojoj živi. Obojica smatraju da je ekonomija zemlje u kojoj žive loša i nezadovoljni su. Ko je zaista nesretan??? Koji je u pravu???

    Rejan na
    Učesnik

    Poštovani, otvorili ste dobru temu.Naravno da ima i prednosti i nedostatke sa obe strane.Naravno, za i protiv se razlikuju od osobe do osobe.Kako se ovo može desiti?Da vam kažem šta sam primetio od sebe i od onih oko mene.E sad, ako nemas struku sa diplomom u Turskoj ili ako nemas vazecu struku ovde, plata koju ces ovde primati je manje-vise izvesna, ako si strucnjak. nemaju posao, kao što je poznato, u mnogim sektorima u Turskoj nije prioritet imati diplomu, nego znati posao.Ovdje je prioritet obrnuto, traže diplomu pa znanje u zanimanje.Ako nemas diplomu budi koliko hoces,nije vazno u poslu.Imam prijatelja kojeg sam upoznao na kursu.Radio je u proizvodnji cipela u Turskoj.Imao je Dobra plata prije dolaska ovdje. Nije radio nikakvo istraživanje. Kada sam ga pitao zašto nije istraživao, rekao je: "Mogu li ja raditi tamo na ovom poslu? Nema šanse da sada radim svoj posao ovdje." Rekao je: „Zašto niste istražili?“ Rekao je: „Da, i ja sam čuo dosta za ovu situaciju. Ljudi tako dobro opisuju ovo mjesto, čini se da je svugdje ovdje.“ Ne postoji takva stvar kao posao i jako dobra plata.Naravno da nije samo za one koji su nezaposleni ili nemaju diplomu.Naravno i ako se radi o valjanoj profesiji postoje poteskoce.Tako kao sto razumete vi počinjete svoj život od nule Moj savjet novim prijateljima koji će doći ovdje je da ako imate dobar posao i dobru platu u Turskoj i ako vaš supružnik ovdje nema baš dobar posao ili ne radi ovdje, ja rekao bi ne remetite svoju rutinu.Ovdje je drustveni zivot mnogo manji u odnosu na Tursku pa vas ceka monoton zivot,kirije su visoke.Vecina poslova koje cete raditi ovdje ce biti preko kooperantskih firmi sto nije dobro.Prihodi porezi su također jako visoki, biće dosta odbitaka na platu koju primate, naravno, ovo ovisi o vašim primanjima, ovisno o radnoj situaciji vaših supružnika. Naravno, postoje dobri aspekti toga, barem tamo ima ih puno,imas vikend praznike,godisnje odmore,vise hrane i pica nego u Turskoj.Cijene auta su pristupacnije od elektronske Turske.Ima jos jedna stvar:ako ovdje rade dvoje strucnih ljudi zaradjuje bolje nego Turska.Ako bih sumirao ovo što sam napisao, postoje faktori koji određuju Njemačku ili Tursku, naravno, oni se razlikuju od osobe do osobe, svako će procijeniti svoju situaciju, uostalom, napisao sam ono što sam primijetio. 
    Zapravo, razmišljao sam prije nego što sam to napisao ili ne, jer to nije važno za one koji će ovdje doći jer se mnogi ljudi osjećaju kao da su na oblacima prije nego što dođu ovdje, kažu im što žele, nije im bitno da su jednom uvjetovani, ali nakon dolaska u Njemačku osjećaju puno žaljenja. pitaj prošli događaji tabiikii će objaviti post tako da bilo šta kalmij iz tvojih snova ovdje tvoj zahtjev umotao sam buduće prijatelje ne lutaju preispitivanjem svijeta snova nakon njihovog kolapsa reći ćeš, zašto si otišao tamo ozaman moj najveći faktor esim ovdje u mom dolasku da imam dobru profesiju i profesiju koja je tako teška za obavljanje u turskoj naravno moja u Ako kažete da li se kajete što ste ovdje imali valjanu profesiju, ipak smo izabrali način, zaboljelo bi me ako se kajemo. Moram to riješiti.
    Nisam želio biti ravnodušan prema temi prijatelja, iako nisam znao da moje pisanje nije važno, ali posao je koji će oni znati čim poželim pisati, ispunio sam svoju humanitarnu dužnost.

    Više puta sam pisao komentare na ovu temu koji su jednaki vašem mišljenju. ono što ste doslovno otkucali. Ja sam s vama po ovom pitanju
    Ja imam isto mišljenje Dobro sažeto.

    1963
    Učesnik

    Više puta sam pisao komentare na ovu temu koji su jednaki vašem mišljenju. ono što ste doslovno otkucali. Ja sam s vama po ovom pitanju
    Ja imam isto mišljenje Dobro sažeto.

    hvala na mislima

    tugce_doerj je
    Učesnik

    Naravno, situacija se mijenja u skladu s očekivanjima ljudi i životnim standardom. Ako imate dovoljno njemačkog jezika za bavljenje valjanom profesijom u Njemačkoj, naravno da je Njemačka bolja. porezi su visoki u Njemačkoj, ali i standardi su visoki. Živjeti u Njemačkoj je lako i ugodno sve dok ima jezika i posla.

    u sawr
    Učesnik

    kraj puretine,
    Još uvijek sam gladan limenih događaja u Turskoj,
    Ovdje je sve novac, država službeno potiče lijenost kad ne radi,
    Ovdje nema prednosti,
    Iako muž i žena rade, maksimalan novac koji dobijete nije veći od 2500, već iznosi 1500. porezi su previsoki,
    porez na sve
    Povezali su ljude s robotom, znate robota u obliku krave, muzu piće sa svih strana kamo god krenuli,

    omerr34
    Učesnik

    Naravno, situacija se mijenja u skladu s očekivanjima ljudi i životnim standardom. Njemačka je naravno bolja ako imate dovoljno njemačkog za bavljenje nekom profesijom u Njemačkoj. porezi su visoki u Njemačkoj, ali i standardi su visoki. Živjeti u Njemačkoj je lako i ugodno sve dok ima jezika i posla.

    Rezimirali ste događaj u njemačkoj, vrlo lijep lagodan život bilo koje vrste puretine.

    lambdawinner829
    Učesnik

    Odabir između Njemačke i Turske je lična odluka zasnovana na različitim faktorima. Svaka zemlja ima svoje prednosti i mogućnosti. Iskustva i mišljenja ljudi se razlikuju, pa je važno imati otvoren um. Najvažnije je pronaći mjesto gdje se osjećate srećno i zadovoljno.

Prikazujem 8 odgovora - 1 do 8 (ukupno 8)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.