Lekcija 9: Imenice u njemačkom

> Forumi > Osnovne nemačke lekcije od ogrebotine > Lekcija 9: Imenice u njemačkom

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    lara
    posjetilac
    IMENA (SUBSTANTIVNA)

    zahtijevaju mnogo gramatika u prethodnom lekcije, a naročito ne-preliminarnim informacijama o pitanjima na osnovu pamćenja vještina, pogledali smo neka od pitanja u detalje.
    Ovaj kurs zahtijeva puno pažnje, pamćenja pojedinih dijelova i dati kratke informacije o umu imena u našem razredu predmet upisa yapacağız.b ne da se ukloni i definitivan članke, mi ćemo detaljno ispitati pitanje imena u sljedećem poglavlju.

    Ukratko, reči koje nazivamo imenom nazivamo imena. Računar, škola, soba, kuća, san, Ahmet, knjiga itd. Reči su imena.
    Kao i na turskom, jednina-množina, apstraktno-konkretno,
    jednostavno-složeno, specijalno-gen.
    Slično tome, u njemačkom jeziku, kao i u našem jeziku, imenice se mogu koristiti u različitim zadacima u rečenici i mogu se koristiti u obliku jednine i množine.
    ili u slučaju njihovog identiteta (-e država, -i država, itd.).
    Procjenjuje se da na njemačkom jeziku ima približno 200.000-250.000 imena. Na njemačkom su inicijali imena napisani velikim slovima, bez razlike između vlastitih imena ili imena rodova.
    Drugim riječima, početna slova svih imenica treba pisati velikim slovima, ali u njemačkom jeziku ispred svih zajedničkih imenica nazivamo Artikel (der – das – die).
    (Artikeller će biti pregledan u sledećim odeljcima.)
    Postoje 3 vrste imenica na njemačkom jeziku, svako ime je uključeno u jednu od ove tri grupe.
    To su;

    1-) muško ime (Eryl tip)
    2-) Žensko ime (ženski tip)
    3-) Bezobrazna imena (neutralni tip)

    U njemačkom je član riječi muškog roda općenito "der".
    Članak za ženski rod je "die", a članak bez roda je "das". Međutim, ova informacija je data kao generalizacija. Postoje neki izuzeci.
    Iz tog razloga, učenje novih riječi, učenje da obrate pažnju na članak zajedno sa apsolutnom će biti vrlo korisno. (Artikel pitanje će se detaljno analizirati u narednom poglavlju.)
    U njemačkom je moguće napraviti generalizaciju poput "reči poput ove su muškog roda, riječi poput ove su ženskog, a riječi poput ove srednjeg roda."
    Ispod je klasifikacija muških, ženskih i neutralnih reči
    Kako su neke od stavki ove klasifikacije definitivne, neke od njih imaju nekoliko manjih izuzetaka.

    1-) Seksualna imena sa mužem:
    Proučili smo ranije dana, mjeseci, godišnja doba imena, pravac i vjetar imena, sva bića koja pol je muško, većina valuta, većina i-većina rudarskog imena, -ichi, -ig, imena Muško Vrsta zaključno sa -AST slovima.

    2-) Imena sa ženstvenim:
    Žene žive za sve brojeve, voće, drveće, rijeke sa imenima cvijeća, imena rijeka i, -a, -EUR je -ung, -heit, IO-a, velika većina imena završavaju sa -keit slova ženski pol.

    3-) Imena bez pola:
    Ogromna većina zemalja i imena gradova, i žensko i muško zajednički naziv koji se koristi za žive i žive mladunce, proizilaze iz metala imenice i glagoli ili pridjevi sva imena roda.

    A generalizacija od gore navedenih informacija, kako mislimo da će ova manija klasifikacija biti korisno za vas i naučili riječi (pa čak i na bilo koju grupu od gore navedenih), vidimo mnogo korisniji kada se pogleda članak.
    Informacije o članku i sljedeće poglavlje verilecektir.çok korištenja je važno pitanje, ja bih predlažemo da pažljivo gledate, želimo vam uspjeh.

    Život je prvo sredstvo za dobijanje večnosti i sreće je ključ za večnost
    (BSN)
    seytanxnumx
    Učesnik

    Recimo da jesu
    der gast
    Willkommen
    muško ime?
    i žensko ime prema reči u drugim


    Mislim da sam malo pomešao??? :-

    seytanxnumx
    Učesnik

    inače samo
    dana, mjeseci, godišnja doba imena, smjera vjetra i imena svih onih koji žive muškog spola, rezultat reči valute, -ichi, -ig, -AST muška imena završavaju sa kelimelerm

    yazyagmuruxnumx
    Učesnik

    ug izuzetak dolazi iz muške glave misleći da je bole bi diskriminacija najlakši način da to učinite, ali vi najbolje zna Confusing vam imena članak Ogren na primjer, dolazi odmah DAS AUTO spominje uma to napamet, odmah shvatiti članak postavite sebi

    seytanxnumx
    Učesnik

    Razumem da ste već u poslednjim izdanjima takvi diodi već
    više nije bilo potrebno uzimati bi rečnik
    onda možete naučiti kako naučiti reči prvo sa umetnicima, a zatim i gramatikom
    Da li znate?

    yazyagmuruxnumx
    Učesnik

    g nakon coz ja mislim prvi gramatičke strukture činjenica da zapamti postavljene od strane tada jednostavno znak i postaju sve teže arkadaşım također dictionary Nema potrebe da se online mogu brinuti daje odatle sa rječnika članku riječ u rečnik i više prasiton koji je imao prilično konfuzna vremena su gorec da je za sada gramatika u Ogren nakon znajući vokabular riječi povjerite mi vrlo jednostavan prvi pritisak na koji sam bio prisiljen

    seytanxnumx
    Učesnik

    Počeo sam odmah ;) opet danke

    txnumxnxnumx je
    Učesnik

    danke shön ;)

    Lenie
    Učesnik

    Da li neki članak dolazi u akciju?

    a_loh na
    Učesnik

    Da li neki članak dolazi u akciju?

    Ne, mislim da se glagoli više ne koriste, na primjer; sehen (vidjeti-pogledati) kommen (doći) wissen (znati) Kao ich sehe, ich komme, ich weiss… Oprostite na mom skromnom odgovoru. Srdačan pozdrav..

    yazyagmuruxnumx
    Učesnik

    ne znači članak na početak glagola satena glagoli vrijeme da vidite i sami cekimliy su npr kommen = geliyorum sadašnje trajno napeta gekommen = 've dolaze prošlih vremena da glagoli ne treba za sada samo cekimliy drugi u RuleName predmet ichi t komme di da kommst er de kommt oldunu Gozde na buldurarak

    Lenie
    Učesnik

    zahvaliti =)

    tan_umut_xnumx
    Učesnik

    Danke schön. :) Es ist scher aber sehr schön ……………… :)

    tan_umut_xnumx
    Učesnik

    Žao mi je što sam to pogrešno napisao. to će biti Es ist schwer aber sehr schön

    tan_umut_xnumx
    Učesnik

    Nisam li i ja napisao isto?

    sedayld
    Učesnik

    Hvala vam na informacijama….Nisam uspeo još da rešim problem…Za sada sam zabeležio ovaj problem u svoju beležnicu. :D
    Mislim da ću ubuduće bolje razumjeti :)

Prikazujem 15 odgovora - 1 do 15 (ukupno 37)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.