Naselje supružnika sa neodređenim boravkom iz TR

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.

    Pozdrav prijatelji, moja supruga ima neodređeno vrijeme. Došla je u Tursku iz Njemačke 2012. godine na fakultet. Diplomirala je 2016. i udala se. Turska također izgleda 2012.ikametgah u njemačkoj njemačkoj go gözüküyor.eş privatno osiguranje takođe kaže da naše dijete ima stalno prebivalište u Njemačkoj nastavilo je živjeti u svojoj sesiji Mogu li uzeti? Ima li koga u ovoj situaciji?

    bezdušan
    Učesnik

    Pozdrav, ne želim da vas zamračim, ali želim da napišem svoje ideje. Kada boravite izvan Njemačke duže od 6 mjeseci, odnosno šest mjeseci u godini možete živjeti najmanje u Njemačkoj, a ostalih 6 mjeseci možete živjeti u zemlji koju žele. Ako je izvan Njemačke boravio više od 6 mjeseci, njegov će se boravak otkazati na neodređeno vrijeme pod normalnim uvjetima. Pretpostavimo da stranac to ne primijeti jer ima prebivalište u Njemačkoj. To neće donijeti ništa. Ako se strani stan ne probudi, u redu je. Ali ako piše ponesite putovnicu ili dovedite ulaz i izlaz na tr, a ako se to dogodi, nažalost, bit će otkazano i oduzeto. Shvatila sam. Koliko ste se vjenčali u tr, a živite u tr, vaše dijete je došlo na svijet u tr. Strani stan trenutno neće imati posao, ako vaš sin nema sjednicu. Razumijem da jeste, ako postoji, postoji mogućnost da se dogodi kada se ponovo ujedinite. Dozvolite mi da u prezentaciji navedem da je vaš supružnik rođen u Njemačkoj ne pruža nikakvu prednost da ne biste izgubili vrijeme. Ali da vam kažem najjači, neka supruga ode u Njemačku i nađe posao. Calissin, ne znam godine vašeg djeteta. Ali. Pogledajte možete li pogledati da li vaše dijete nema sesiju. Ako vaš partner počne podnositi zahtjev za njemačko državljanstvo, bit ćete strpljivi godinu dana, a zatim ćete s obitelji doći u Njemačku nakon ponovnog ujedinjenja. Mislim da je ovo najjače. Barem ne mogu ništa učiniti nakon što postanu građani.

    yenicerixnumx
    Učesnik

    Mogu samo dodati ono što su bezdušni rekli. ako ste turski državljanin sa neodređenim boravkom

    Naseljenje stranca koji je legalno boravio u Saveznoj Republici Njemačkoj najmanje 15 godina
    dozvola i dozvola naseljavanja njegovog supružnika koji živi u bračnoj zajednici s njim, osiguravaju se za život
    i odredbe člana 54. pod rednim brojem 5-7 ili člana 55. stavka 2., 8-
    Pod uslovom da nema razloga za protjerivanje u skladu s odredbama 11. stavka 1., 6. i 7
    Ne gubi na valjanosti u slučajevima navedenim u odredbama. Bračna zajednica s Nijemcem
    Dozvola za nastanjenje stranca koji živi u
    Razlog za protjerivanje prema odredbama stava 55. člana 2., odredbi 8-11
    Pod uslovom da ne postoji, njegova valjanost u slučajevima navedenim u odredbama 1. i 6. stava
    ne gubi. Traženje dozvole za poravnanje radi dokazivanja njene valjanosti
    imigracioni ured u zadnjem uobičajenom prebivalištu izdaće dokument.

    ukratko

    – Ako živite u Njemačkoj 15 godina
    – Ako sam zarađuje za život
    – Ako postoji pravo boravka

    U inostranstvu smije boraviti duže od 6 mjeseci.

Prikazujem 2 odgovora - 1 do 2 (ukupno 2)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.