Možete li i vi komentirati?

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    legendxnumx
    Učesnik

    Pozdrav prijatelji, idem u kolovoz u Munihe kako bih odobrila porodičnu vizu za okupljanje, moj problem je, mogu li tamo naći posao? Radim kao ženski frizer već 10 godina.

    fuk_xnumx
    Učesnik

    da li znate jezik

    tugce_doerj je
    Učesnik

    Da biste radili kao brijač, morate raditi ausbilgund. Ako nemate profesionalnu diplomu, nemate puno šansi. možete raditi samo u turskim brijačima. Kada dođete ovdje, već ćete ići na prvi kurs jezika i prijavit ćete se za posao nakon učenja jezika. Koliko će zaraditi ovisi o gradu.

    legendxnumx
    Učesnik

    Ne trebaju vam nikakvi dokumenti, naravno, ako želite da otvorite svoj frizerski salon, postoji nekoliko formalnosti Napredujte sistematski. Samo ako naučite jezik, danas sam zvao i razgovarao sa 2 vlasnika da svratim :)

    fuk_xnumx
    Učesnik

    u redu, onda ionako ne trebate učiti jezik, zaboravite na učenje

    Ne trebaju vam nikakvi dokumenti, naravno, ako želite da otvorite svoj frizerski salon, postoji nekoliko formalnosti Napredovati sistematski. Samo ako naučiš jezik, zvao sam danas i razgovarao sa 2 vlasnika, čak je i on došao da mogu svratiti :)

    Giland
    Učesnik

    u redu, onda ionako ne trebate učiti jezik, zaboravite na učenje

    Šta ćete tačno naučiti i raditi? Ako neko želi pucati za cigaretom, pogledate andaval andaval, izgubite se, ne možete tražiti adresu, nazovite supružnika telefonom, napravite stres na ispitu za vozačku dozvolu, nađete posao i ne možete zaradite toliko novca koliko i oni koji rade ausbildung itd. itd .. itd .. u protivnom šta ćete raditi učeći jezik.

    Ima ih još, ali nema potrebe za pisanjem ;)

    fuk_xnumx
    Učesnik

    A ako nadahnete Njemačku zašto ga pitate zašto zarađujete novac za ljude koji još nisu otišli ovdje, nadahnuće se rodilo u Njemačkoj ili tamo živi već 4 ili 5 godina, osoba koja živi u Njemačkoj daje informacije o svom plata, ali mislim da prvo trebate promijeniti glavu prije odlaska u Njemačku.

    1963
    Učesnik

    Neko koga znam ovdje se bavio istom profesijom jer su mu plata i uslovi rada loši, a on se opet bavi drugom profesijom. Sad mu plaća nije toliko dobra kao da nemate diplomu ili nešto slično. Ako ga kupi, dat će mu veću platu od vas, pa je možda rekao da ako nemate diplomu ili nećete imati puno alternativa za posao, nije vam dovoljno da ovdje otvorite trgovinu, nije dovoljno za morate se baviti nekom profesijom, a takođe morate imati i majstorski certifikat. To nije tako lako.

    legendxnumx
    Učesnik

    Nisam rekao da neću učiti jezik, prijatelji moji, kažem samo na početku, dogma moje supruge je državljanin Njemačke, ali se mijenja u skladu s državama. Umjetnost je 0 u osobi ili je usmjerena na posao koji može manje koristiti njemački jezik, ali naravno, opet, jezik je važan za proširenje mog područja studija.

Prikazujem 8 odgovora - 1 do 8 (ukupno 8)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.