Brak majke razvedene Turkinje sa njemačkim državljanstvom, živi u Njemačkoj sa svojim djetetom

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    brcnfs
    Učesnik

    Ja sam 31-godišnja majka i imam 8-godišnju kćerku. Odlučili smo da se udamo za sina našeg susjeda, koji je njemački državljanin, ali da li će 1. brak biti brži u Turskoj ili u Njemačkoj? Nemam dokument A1. Ako dobijem vizu, ići ćemo sa mojom kćerkom na 3 mjeseca kao turist. Tada ću se vratiti i polagati ispit. Naravno, ne znam hoću li se vjenčati u Njemačkoj ovog puta. Drugim riječima, hitno je stanje A3. Mislite li da će 1-mjesečni tečaj biti dovoljan? A kad se oženim, mogu li moja supruga dobiti pomoć od države? Čak i ako je moja kćer od moje bivše žene, ona će se brinuti o nama u Njemačkoj .. Može li dobiti naknadu osim odbitka poreza ili mogu dobiti pomoć kada se oženim? Uopće nema financijskih problema Ali želim podržati na neki način .. Bio bih vrlo sretan kad bih mogao pronaći odgovore na svoja pitanja. Hvala unaprijed.

    yenicerixnumx
    Učesnik

    Pozdrav.

    Prije svega, brak u Turskoj ili Njemačkoj ne mijenja ništa, nažalost. Nakon dolaska kao turista, morate se vratiti u Tursku i prijaviti za porodičnu vizu za spajanje. Naravno, mislim da bi bilo bolje da se brak sklopio u Njemačkoj. Ako možete, mislim da biste se trebali vjenčati u Njemačkoj. Da bi se vjenčali u Njemačkoj, prije svega, vaš supružnik mora dobiti termin iz opštine u kojoj boravi. tada će već dati spisak dokumenata. Te dokumente možete dobiti u Turskoj. Dovoljno je 1,5 mjeseca, dovoljno je 1 mjesec. sve dok marljivo učite. a1 je već najosnovniji ispit. Ako naučite osnovne jednostavne riječi i glagole i prve gramatičke informacije, položit ćete ispit. Mnogo materijala o tome možete pronaći na našoj web stranici. Ne zaboravite poraditi i na uzorcima slova. Da li vaš supružnik trenutno radi na pružanju pomoći? Ili on ima bilo kakvu pomoć od vlade?

    brcnfs
    Učesnik

    zdravo :) Da, to funkcionira. Ne, nema nikakve pomoći .. Pa, ako se tamo vjenčamo, hoće li se moje prezime, pasoš i sve promijeniti? Kako će biti moje ozebline? 

    Nesibe od
    Učesnik

    Ne razumijem što mislite o letu, ali da, doći će do promjene prezimena i to će se promijeniti u vašoj putovnici. To možete brzo riješiti iz turskog konzulata.

    zdravo :) Da, to funkcionira. Ne, nema nikakve pomoći .. Pa, ako se tamo vjenčamo, hoće li se moje prezime, pasoš i sve promijeniti? Kako će biti moje ozebline?

Prikazujem 3 odgovora - 1 do 3 (ukupno 3)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.