Putovnica mog supružnika izdaje se do marta 2010. godine, a trenutna sesija do 2010. godine?

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    uragan66
    Učesnik

    zdravo prijatelji

    Kao što je gore napisano, pasoš moje supruge važi do marta 2010

    Na primjer, idem sada na sesiju.

    Tromjesečna sesija moje supruge završava se za 9 mjeseci

    Recimo da će memmur dati dvije godine, ali pasoš vrijedi do marta 2. godine, a onda šest mjeseci?

    Ako se to dogodi, produžit ću pasoš odmah po dolasku.

    sekada
    Učesnik

    Što je putovnica duža, to se više vremena može dati. Naravno, produžite dok imate priliku i situaciju. Produžio sam ga za 50 € na 3 godine, također ne oklijevajte kad je tako jeftin. 303 TL u Turskoj.

    dejavuxnumx
    Učesnik

    Prijatelji, bilo bi mi drago da pišu oni koji imaju informacije na tu temu. I ja ću biti u istoj situaciji kad stignem u Njemačku, pasoš će mi trajati oko godinu dana, i ima smisla da prvo produžim pasoš, mislim da ga kupujem od desetogodišnjaka. Ali ako promijenim pasoš prije produženja sesije, možemo li ga produžiti dok je na vizi koja će imati tromjesečnu vizu? Dati će mi isti pasoš sa vizom, zar ne?

    Rejan na
    Učesnik

    stari komentari, ali neka ipak napišem  :D  Obavezno produžite putovnicu prije produženja dozvole boravka.

    Rejan na
    Učesnik

    Prijatelji, bilo bi mi drago da pišu oni koji imaju informacije na tu temu. I ja ću biti u istoj situaciji kad stignem u Njemačku, pasoš će mi trajati oko godinu dana, i ima smisla da prvo produžim pasoš, mislim da ga kupujem od desetogodišnjaka. Ali ako promijenim pasoš prije produženja sesije, možemo li ga produžiti dok je na vizi koja će imati tromjesečnu vizu? Dati će mi isti pasoš sa vizom, zar ne?

    Ako ne shvatim pogrešno, objasnite vaše tumačenje na sljedeći način. Znam da vizni period napisan na njemu nije važan. trajanje pasoša je nešto drugačije. Stari pasoši su već uklonjeni, a sada su prešli na džip sistem. Ako produžite putovnicu za 10 godina, to će vam biti bolje i isplativije. Oni prvo daju vizu na 3 mjeseca. Nakon što dođete u Njemačku, idete u ured za strance i oni ga opet drže. Kad sam prvi put došao u Njemačku, dali su mi tri mjeseca. Čim sam stigao, otišao sam u ured za strance i oni su dobili trogodišnju rezidenciju. ali tada sam putovnicu izrađivao tri godine. Haaa prijatelji, da vas podsjetim i na to. Imajte na umu da vam ured za strance nikada neće dati boravišnu dozvolu sve dok vam je pasoš istekao, ali velika vam je prednost što ćete dugo biti dužni prilikom izdavanja pasoša, barem kada istekne konzulat, riješit ćete se to iznova i iznova. Platio sam 3 eura za produženje od 3 godina. Takođe, kao što sam rekao, kada odete na produženje boravišne dozvole, koju kancelarija za strance skraćuje, svaki put kada vam istekne pasoš, riješit ćete se 3 i drugi i treći put.

Prikazujem 4 odgovora - 1 do 4 (ukupno 4)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.