fuk_18 brate možeš li mi pomoći?

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    Soyer
    Učesnik

    Zdravo brate Fuk_18, rekli su mi da si upućen u ovu problematiku i da mi možeš pomoći, bio bih sretan ako imaš bilo kakvu informaciju i možeš mi pomoći... Moja žena je njemačka državljanka. ali ona nema posao, a ona je unajmila advokata i rekla da ce mi pomoci da li ce biti odbijeno Bože pomozi nam svima.

    Vesel
    Učesnik

    Moj pravi prijatelj sam isto pitao, uvijek su mi tražili dokumente jer iako sam Nijemac, tražili su platni spisak, ugovor o radnom mjestu, najam kuće, sve. Imao sam danas sastanak, dostavio sam dokumente,nista nisam rekao,nemoj da se brkas sa advokatom ili nesto.Kad sam zakazao termin telefonom rekao sam zasto me trazis ova dokumenta,rekoh , angažovao sam nedužnog advokata ili tako nešto, oni su jako loše reagovali, rekli su da li ćemo dati vizu ili ne, pa makar bila nemačka. Otišao sam danas, dao sam dokumente, policajac kojeg sam vidjela je bio jako fin čovjek, nije ni pogledao dokumenta, rekao je da želim samo takve. Rekao je: "To je najbolja šansa da budete njemački državljanin, inače nikada ne biste mogli dovesti svoju ženu, vaša primanja su nedovoljna." Sutra šaljem odobrenje u Ankaru, rekao je prihod viza za dvije sedmice :))) ne paničarite, idite u prirodu oficira, dajte im šta hoće :)

    u zasjedi
    Učesnik

    Kažem vam, velika je prednost biti nemački državljanin, samo od vas traže proceduru.

    muratbdr
    Učesnik

    Moj pravi prijatelj sam isto pitao, uvijek su mi tražili dokumente jer iako sam Nijemac, tražili su platni spisak, ugovor o radnom mjestu, najam kuće, sve. Imao sam danas sastanak, dostavio sam dokumente,nista nisam rekao,nemoj da se brkas sa advokatom ili nesto.Kad sam zakazao termin telefonom rekao sam zasto me trazis ova dokumenta,rekoh , angažovao sam nedužnog advokata ili tako nešto, oni su jako loše reagovali, rekli su da li ćemo dati vizu ili ne, pa makar bila nemačka. Otišao sam danas, dao sam dokumente, policajac kojeg sam vidjela je bio jako fin čovjek, nije ni pogledao dokumenta, rekao je da želim samo takve. Rekao je: "To je najbolja šansa da budete njemački državljanin, inače nikada ne biste mogli dovesti svoju ženu, vaša primanja su nedovoljna." Sutra šaljem odobrenje u Ankaru, rekao je prihod viza za dvije sedmice :))) ne paničarite, idite u prirodu oficira, dajte im šta hoće :)

    Pazite, nadam se da će moji dokumenti stići uskoro.

    omerumuten
    Učesnik

    Zdravo brate Fuk_18, rekli su mi da si upućen u ovu problematiku i da mi možeš pomoći, bio bih sretan ako imaš bilo kakvu informaciju i možeš mi pomoći... Moja žena je njemačka državljanka. ali ona nema posao, a ona je unajmila advokata i rekla da ce mi pomoci da li ce biti odbijeno Bože pomozi nam svima.

       
          Dozvolite mi da vam sada kažem, nema smisla angažovati advokata u prvom zahtjevu za vizu. Ne postoji pravna situacija u kojoj advokat može uskočiti. Ako vam je viza odbijena 3 puta i niste obaviješteni u roku od 6 mjeseci navedeno u zahtjevu za vizu, advokat može uskočiti, a kao izuzetan slučaj, može uskočiti i vaša trudna supruga. On vam može pomoći dok pokušavate otići do njega (u svakom slučaju, ako vaš supružnik nema ko da brine o vama osim ti)

    Soyer
    Učesnik

    Vealeykum, moj brate, neka te smiri, nadam se da će se desiti kao što si rekao, i koliko je dugo trebalo da te obaveste više od 2 sedmice otkako sam došao iz Ankare, ali za moju suprugu nije bilo nikakvih vijesti. :)

    tugce_doerj je
    Učesnik

    Zdravo brate Fuk_18, rekli su mi da si upućen u ovu problematiku i da mi možeš pomoći, bio bih sretan ako imaš bilo kakvu informaciju i možeš mi pomoći... Moja žena je njemačka državljanka. ali ona nema posao, a ona je unajmila advokata i rekla da ce mi pomoci da li ce biti odbijeno Bože pomozi nam svima.

    Ako je vaš supružnik njemački državljanin, oni ne traže potvrdu o prihodima od vašeg supružnika. Čak i ako se to traži, oni to traže kao formalnost. Ne brinite, vaša viza će uskoro biti izdata.

    Soyer
    Učesnik

    :) :) Nadam se moj brat Tuğçe, sada sam stvarno sretan, naravno, sretno, moj Gospod zna najbolje, nadam se da ćemo svi uskoro dobiti svoje.  :)

    Sretno
    Učesnik

    :) :) Insha'Allah, moj brate Tugce, stvarno sam sretan sada, naravno, za najbolje, moj Gospodar zna najbolje, Insha'Allah, svi cemo izaci uskoro.  :)

    SOYER MOJA ŽENA JE NJEMAČKI DRŽAVLJANI ODRICANJE PLATNE LISTE UGOVOR O ZAPOŠLJAVANJU TRAŽIO SE UGOVOR O NAJMU, BILI SMO, JER MOJA ŽENA RADI, ON JE IDEO DA SE NASTANE, SLUŽBENIK JE REKAO DA ŽELIMO DA SE UPOZNAMO, FORMALNO VAS.

    Soyer
    Učesnik

    :) :) Hajde, nadam se da ti je sa srećom brate, laknulo mi je, nadam se da će biti kako kažeš... Pa, jesi li dobio vizu?

    Sretno
    Učesnik

    :) :) Ajde srecno brate, Bog te blagoslovio, laknulo mi je, nadam se da ce biti kako kazes... Pa jesi li dobio vizu?

    Policajac je rekao ne, sutra ću poslati odobrenje, ne znam koliko će vremena trajati da pošaljem vizu u Ankaru. Neka Bog da strpljenja svima.

    Soyer
    Učesnik

    amen amenn nadam se kada si se prijavio? Koliko je prošlo?

    Sretno
    Učesnik

    ammin aminn inshallah kada si se prijavio? pa koliko je to bilo?

    Podnio sam zahtjev 05.01.2015, 16 dana kasnije, dokumenti su stigli u Njemačku.

    Soyer
    Učesnik

    Prijavila sam se 13.01.2015, jos uvek nema novosti, da vidimo da li ce dobro proci nadam se da ce biti dobro. :) Nadam se da će tvoje doći što je prije moguće. :)

    u zasjedi
    Učesnik

    Prijatelji, nije prošlo ni mjesec dana, završili smo 1 dana :cryla: strpite se, desiće se inshallah.

    muratbdr
    Učesnik

    Prijatelji, nije prošlo ni mjesec dana, završili smo 1 dana :cryla: strpite se, desiće se, insha'Allah.

    Brate ne razumem zasto ti se tuzba toliko odugovlači.Obicno dokumenti stizu za 2 nedelje ali ako ih uzmes viza bi trebala stici za 1 mesec.Je li zbog statusa bracnog druga on nije Nemački državljanin, da li postoje problemi kao što su pravna pitanja, status škole itd.? Gledam neke ljude, ima ljudi koji cekaju po 4 mjeseca, cini mi se smijesno, zasto toliko?

Prikazujem 15 odgovora - 1 do 15 (ukupno 19)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.