Stigla je njemačka viza, kratki kratki periodi

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    hasanxnumx
    Učesnik

    Da, prijatelji, mislim da sam jedan od ljudi koji najviše čekaju među vama. Aplicirao sam 04.10.2013 u Ankari, 14.03.2014, pa sam danas dobio vizu. Imao sam problem u vojnoj službi, otvorio sam puno tema, sad sam nazvao vojnu podružnicu, odavde ne mogu ništa, idite kod mene, ako na putu postoji problem, potpisuje mi se papir da otiđite u turski konzulat tamo za 15 dana. Kupio sam kartu za utorak. Pokušat ću pomoći novim prijateljima prateći ovu stranicu odatle.

    Konyali42
    Učesnik

    Sretno :) :) Sretan put od sada, aplauz:) aplauz:) aplauz:) aplauz:)
    Tako je, zvao sam aerodrom, ako se prijavimo van radnog vremena, potpisuje se samo parče papira. Odnesu ga u vojnu u toku radnog vremena i daju ga na potpis. Onda nema problema pri izlasku iz plesa :) dance:)
    Pa brate, zašto ti je tako dugo trajala viza? Kad sam pratio u tom intervalu, on je papire za nadahnuće dostavljao strancima. nakon toga sam izvadio kurac ???

    hasanxnumx
    Učesnik

    eyw tşkler darısı za vašu štampu, doveo sam suprugu u Tursku otprilike 2 mjeseca. Ostao sam ovdje otprilike 3 mjeseca i moj bi dosije bio pokriven. Ako je problem ovdje, trebao sam otići u januaru.

    Gzm243
    Učesnik

    Pozdrav prijatelji, prijavio sam se za spajanje porodice u Ankari 18.03.2014., Moja supruga je danas nazvala policiju za strance i rekli su da dokumente prvo treba obraditi u konzulatu. Da li iko među vama zna šta se događa u konzulatu i koliko traje?

    serkantan
    Učesnik

    U prosjeku su potrebne 2 ili 4 sedmice. Zatim, ako je potrebno, traže dokument od njegove supruge.

    Pozdrav prijatelji, prijavio sam se za spajanje porodice u Ankari 18.03.2014., Moja supruga je danas nazvala policiju za strance i rekli su da dokumente prvo treba obraditi u konzulatu. Da li iko među vama zna šta se događa u konzulatu i koliko traje?

    PyrO1250
    Učesnik

    Svaka cast, pre svega, naravno, svi smo prosli ovaj proces ovako, cekao sam 6 meseci na vizu, to je poseban razgovor, ali prava stvar pocinje ovde, stvari ce biti jake, rekao sam dok ne dodje, ostalo nije nimalo lako, najveci problem je sto si nezaposlen, ovo je sasvim drugi svijet, neka te Bog blagoslovi.

    Gzm243
    Učesnik

    U prosjeku su potrebne 2 ili 4 sedmice. Zatim, ako je potrebno, traže dokument od njegove supruge.

    Serkantan, iz kojeg ste se konzulata prijavili i u kojem gradu u Njemačkoj će se obrađivati ​​dokumenti?

    serkantan
    Učesnik

    Prijavila sam se iz Ankare .. mjesta zvanog Ismaning .. blizu Minhena

    Serkantan, iz kojeg ste se konzulata prijavili i u kojem gradu u Njemačkoj će se obrađivati ​​dokumenti?

    Gzm243
    Učesnik

    Prijavila sam se iz Ankare .. mjesta zvanog Ismaning .. blizu Minhena

    Moja zena je danas zvala policiju za strance i rekli su da sledece nedelje stizu dokumenti vase zene,pozovite ponovo pocetkom aprila pa cemo vas obavestiti da li je potreban dokument.Moja zena je rekla sta god treba,ja sam vec spreman ali su takođe rekli da se tražena dokumenta razlikuju od osobe do osobe. Moja supruga je nemacka drzavljanka i nemacki oficir je mojoj zeni rekao da nema potrebe da brines previse posto si Nemac.Da vidimo sta ce biti, nadam se da ce mi dokumenti biti poslani i odobreni sto pre.. :-X

    Break4Love
    Učesnik

    Da li se neko prijavio iz Istanbula u Berlin?

    Gzm243
    Učesnik

    Momci, imam pitanje. Zanima me da li je strana policija prvobitno željela vjenčani list iz estena u Njemačkoj? I postoje li još neki dokumenti koje moram poslati?

    serkantan
    Učesnik

    Ne žele vjenčani list .. Ne morate ga slati ni u jednom dokumentu.

    Momci, imam pitanje. Pitam se da li je strana policija prvobitno željela vjenčani list iz estena u Njemačkoj? I postoje li još neki dokumenti koje moram poslati?

    Gzm243
    Učesnik

    Prijatelji, danas su zvali iz konzulata i rekli da mi je viza odobrena i da ću imati pasoš za 3-4 dana. Moj datum podnošenja zahtjeva za vizu je 18.03... Trebalo je manje od mjesec dana. Zvanično :)

    serkantan
    Učesnik

    Da li je konzulat zvao? Da li ste vi zvali konzulat? Valjda su me samo iznervirali.Čekam od 24. januara. Prijavio sam se iz Ankare. i dalje nema odgovora. Nadam se da ćete u najkraćem mogućem roku dobiti pasoš sa vizom.Bilo bi mi drago da nas obavijestite.

    Prijatelji, danas su zvali iz konzulata i rekli da mi je viza odobrena i da ću imati pasoš za 3-4 dana. Moj datum podnošenja zahtjeva za vizu je 18.03... Trebalo je manje od mjesec dana. Zvanično :)

    Gzm243
    Učesnik

    Je li konzulat zvao .. jeste li zvali konzulat? Pretpostavljam da su me upravo naljutili .. Čekam od 24. januara. Podnio sam zahtjev iz Ankare. još uvijek nema odgovora. Insha'Allah, što prije ćete dobiti pasoš s vizom, bio bih zahvalan ako biste nas mogli obavijestiti.

    Mislim da je konzulat zvao da testiram nemački jer sam pre 2 godine pohađao kurs u Beču i živeo tamo 2 godine.Odneo sam svoj B2 dokument koji sam tamo dobio na razgovor za vizu.Danas je zvala nemačka gospođa iz konzulat.Pricali smo u potpunosti na nemackom.Pitala me koliko sam ostala u becu na kursu.Posto nemam A1 dokument to je jedan od obaveznih kurseva pa sam ja nemac?mislim da hoces da izmerim ...Vaša viza je odobrena i odmah ću vam poslati pasoš.Pitao sam koliko će trebati da stigne.Rekao je da će vam biti u rukama za 3-4 dana.Da vidimo...Ja će vas obavještavati o razvoju događaja.

    u bat_
    Učesnik

    Kako je spor ovaj radni prijatelj iz Ankare .. Očekujemo najmanje 3 tjedna za sve vrste stvari, ha

Prikazujem 15 odgovora - 1 do 15 (ukupno 27)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.