Ja naručujem naredbe od komandovanja ljudima.

> Forumi > Nemačke igre na forumu i nemačku praksu > Ja naručujem naredbe od komandovanja ljudima.

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    Hasan42
    posjetilac

    Pozdrav prijatelji,
    Htio sam otvoriti takvo pitanje jer se u svakodnevnom životu, među prijateljima, posebno na radnim mjestima, susrećemo sa rečenicama izrečenim s imperativnim raspoloženjima. Nadam se da će to biti korisno. Prvo, ukratko rezimirajmo temu:

     
    Der Imperativ (imperativni način): Koristi se za usmjeravanje zahtjeva, poziva ili naloga prema jednoj ili više osoba.
    Kako od glagola napraviti "naredbu"?
    U sadašnjem vremenu slona “du…” Obrazac je napisan, a zatim posljednji “st” Preostali dio je imperativni glagol Primjer: kommen (doći) -du doćist(dolaziš) -
    komm (dođi). kao…
    Međutim, ako se glagolska osnova završava slovima -m, -n, -t, -d; root -e Primjer: Atmen (disanje) = Atme! (Dišite!), Atmet!(Dišeš!), Atmen Sie!(Dišeš!) itd…

    Postoje tri vrste imperativnih načina.
    1. Imperativ jednine (du … /Forma): Jedna osoba To je poziv za (uzimaš, daješ, dolaziš, odlaziš, otvaraš, zatvaraš... itd.)
                                     Gehen: ići. Geh! (Ti idi !)
    2. Imperativ Plural (Ihr … /Forma): Grupa od dvoje ili više ljudi Pozivi upućeni korijenu glagola. -t (Uzmite, dajte, dođite, idite, otvorite, zatvorite... itd.)
                                     Gehen: ići. Geht ! (Ti idi !)
    3.Imperativ Formell/Höflichkeitsform(Sie … /Form): Odgovorite na poziv jednoj osobi uljudno i pristojno, bez naredbe. ili službenik na način da vam izrazim korijen glagola.  -najviše Sie (Uzmi, daj, dođi, idi, uključi, isključi, itd.)
                                     Gehen: ići. GehSie ! (Izvolite! - Uljudan, uljudan poziv za jednu osobu-)
    nije:U imperativnim rečenicama s kojima se možemo susresti u svakodnevnim razgovorima “roba”=”da vidimo” značenje, “doch”=”tebi godina” značenje i “bitte”= "molim" koristi se za ublažavanje značenja rečenice. Primjer: Warte puta ! (Čekaj da vidimo !) Komm puta hier! (Dođi ovamo da vidimo !), Spiel ali mit mir! (Igraj se sa mnomzdrav !), Kommen Sie bitte Hier! (molim vas možete li doći ovdje!).
    *Ako je upozorenje dato generalu u naredbama i negativnim naredbama “Nicht Öffnen!” “Ne budi gladan!”glagol poput u infinitivnom obliku kazna je utvrđena.
    **“Sein” ve “Haben” U imperativnim rečenicama pomoćni glagol ima sljedeći oblik:
            du–> Sei             du–> Hab                       
            vaš–>Seid            vaš–>Habt
            sie–>Seien Sie     sie–>Haben Sie

             Kao rezultat, vježbajmo gradeći rečenice kako bismo bolje razumjeli ovu temu.Sretno svima vama unaprijed…Prve rečenice su od mene...

    Herr Sahin, seien Sie gerecht! (Gospodin Sahin budite pošteni!)
    Spiel nicht auf der Straße! (Ne igraš se na ulici!)
    Ayse iß deine Suppe! (Ayse corbani ic!)
    Besucht eure Eltern! (Posjetite roditelje!)   

    night2
    Učesnik

    Trink keine Cola!
    (Cola piće!)

    “Vrlo korisna tema, svaka čast i hvala Hasane aplauz :)”

    I NİLSENA
    Učesnik

    du soul!
    je li ok hasan

    I NİLSENA
    Učesnik

    du soul!
    je li ok hasan

    night2
    Učesnik

    Sie leise!

    (Budi tih)

    I NİLSENA
    Učesnik

    er nicht kommt!

    night2
    Učesnik

    du soul!
    je li ok hasan

    Bleib ruhig!

    (Smiri se!)

    “Mislim da je ovo rečenica koju ste htjeli napisati. :) "

    hasanxnumx
    Učesnik

    Asli, tačno Halo!
    (Asli pozdravi!)

    I NİLSENA
    Učesnik

    du etw los!

    I NİLSENA
    Učesnik

    Bleib ruhig!

    (Smiri se!)

    Htio sam reći da ne dolazim.

    “Mislim da je ovo rečenica koju ste htjeli napisati. :) "

    I NİLSENA
    Učesnik

    Htio sam reći da ne dolazim

    I NİLSENA
    Učesnik

    Htio sam reći izvini, šuti

    hasanxnumx
    Učesnik

    Hvala vam što ste se već pridružili. :)

    night2
    Učesnik

    Htio sam reći izvini, šuti

    Sie leise!

    (Budi tih!)

    Sei still!

    (Šuti!)

    I NİLSENA
    Učesnik

    danke schön

    hasanxnumx
    Učesnik

    Gib mir das Buch!
    (Daj mi knjigu!)

Prikazujem 15 odgovora - 1 do 15 (ukupno 306)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.