Kako mogu uzeti moj Turska povoljnim robu?

> Forumi > Opšta sekcija o Njemačkoj i drugim evropskim zemljama > Kako mogu uzeti moj Turska povoljnim robu?

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    Rejan na
    Učesnik

    Zdravo prijatelji. Imam 4-5 kofera stvari da ponesem u Tursku. Mnogo će me koštati da ga uzmem avionom. Možete li mi reći cijene sa dostavom? (Iskreno, nisam mogao da nađem prevozna vozila jer je mesto u kome živim malo. Informaciju sam dobio samo sa jednog turskog tržišta, koji mi je rekao o transportnim vozilima koji prevoze voće i povrće iz Nemačke u Tursku, ali i rekao da bi moglo biti rizik da moje stvari budu izgubljene.) Ili kada kupujete dodatne artikle pri kupovini avio karte plaćate 2 eura po kilogramu. Čuo sam da imate pravo da nosite 46 kila, ali ne znam koliko je tačno Također znam da ako putujem Lufthansom, imam pravo nositi 100 kg. Ali moj kofer je težak oko XNUMX kg. Sa sobom ću ponijeti i svoj laptop. Šta da radim za njega? Ja ću vam pokazati svoju fakturu.Nemam informaciju o ovom problemu jer nikada ranije nisam ponio kompjuter. :) Bio bih vrlo sretan ako neko zna za ove probleme.

    https://www.almancax.com/almanca-alfabesi-das-deutsche-alphabet.html

    guru
    Učesnik

    zdravo REYYA, sretno. Vraćaš li se u TR?

    Prijevozne stvari donio sam dolaskom iz Njemačke u Tursku. Za svaki kilogram aviona dobivaju 1 EUR.

    Donio sam oko 15 paketa standardne veličine, uključujući posuđe za jelo, peglu i aparate za kafu, kao i električne uređaje, ukupno sam platio 300 EUR.

    Tursku kompaniju možete nazvati putem interneta
    google enter TUBAY TRANSPORT BRUCHSAL

    tugce_doerj je
    Učesnik

    Ne morate dati račun za laptop. Svi nose sa sobom svoj laptop, priručnik ili svoje jastučiće. TV mora biti na putu do ili veće imovine u Njemačkoj i praviti elektroničke račune oluyor.turkiye mora mu se svidjeti. Nosim 2 laptopa svaki put kad odem, do danas ništa nije izašlo.

    Špedicije traže puno novca za 100 kg, jer vam daju 1 kontejner. Ista cijena koja nosi 1 kg u tom kontejneru ista je cijena koja nosi 100 kg. Nosite garnituru sofe sa spremnikom ako želite, 1 ploču ako želite.

    dejavuxnumx
    Učesnik

    Zdravo prijatelji. Imam 4-5 kofera stvari da ponesem u Tursku. Mnogo će me koštati da ga uzmem avionom. Možete li mi reći cijene sa dostavom? (Iskreno, nisam mogao da nađem prevozna vozila jer je mesto u kome živim malo. Informaciju sam dobio samo sa jednog turskog tržišta, koji mi je rekao o transportnim vozilima koji prevoze voće i povrće iz Nemačke u Tursku, ali i rekao da bi moglo biti rizik da moje stvari budu izgubljene.) Ili kada kupujete dodatne artikle pri kupovini avio karte plaćate 2 eura po kilogramu. Čuo sam da imate pravo da nosite 46 kila, ali ne znam koliko je tačno Također znam da ako putujem Lufthansom, imam pravo nositi 100 kg. Ali težina mog kofera je oko XNUMX kg. Sa sobom ću ponijeti i svoj laptop. Šta da radim za njega? Ja ću vam pokazati svoju fakturu.Nemam informacija o ovom problemu jer nikada ranije nisam ponio kompjuter. :) Bio bih vrlo sretan ako neko zna za ove probleme.

    Dobar dan Reyya,

    Prije svega, preporučujem vam da tokom putovanja sa sobom nosite svoj laptop poput ručne prtljage. Ne postoji osiguranje za bilo kakvu štetu ako se elektronski predmeti utovare u prtljažni prostor aviona. U osnovi je zabranjeno učitavanje elektroničkih predmeta u prtljažnik. Naravno, možete ga poslati, ali ako ste ga stavili na papir, aviokompanije su stavile takav predmet kako bi izbjegle probleme s plaćanjem rekavši da je problem vaš.

    Drugo, međunarodna dozvola za prtljag avio kompanija je 30 kg, a dozvoljena za ručnu prtljagu 8 kg. Naravno, aviokompanije koje prodaju jeftine karte kao što su Pegasus i Sun Express žele ostvariti profit smanjenjem količine prtljage na 20 kg i plaćanjem viška prtljage.
    Ako kažete 100 kilograma prtljage; Ako dođete u Tursku sa kompanijom koja priznaje pravo na prtljag od 30 kg (Turkish Airlines itd.), Avionski brodar do 33 kilograma već ne zvuči ako je više Türkhavayol 2-3 kilograma. Pripremite ručni prtljag od 8 kilograma kao ručni prtljag.
    Tako sa sobom možete ponijeti otprilike 40 – 45 kg.

    Preporučujem da preostale predmete pošaljete poštom ili teretom. Ako biste poslali PTT iz Turske u Njemačku, preporučio bih. Ali ne znam koja institucija tamo djeluje na takav način, ali to je vjerojatno DHL. Morate dobiti cijenu od DHL-a.
    Naravno, važan je i sadržaj prtljage. Ako imate elektroničke predmete, nemojte ih slati na ovaj način. Ali ako imate samo lične stvari, možete ih bez problema poslati poštom. Da ne bi došlo do problema poput zaglavljivanja u carini, ne bi trebalo biti elektroničkih predmeta.

    Ako pravite definitivan povratak, obavezno uzmite "papir za definitivan povratak" od konzulata. Ovaj papir vam čak daje pravo da se uselite bez plaćanja carine. Čak i ako su vaše stvari zaglavljene na turskoj carini, možete ih preuzeti ovim papirom, bez problema.

    1963
    Učesnik

    kompanija pegasus košta 5 TL po kilogramu, dodatnu prtljagu možete kupiti dok kupujete karte.

    dejavuxnumx
    Učesnik

    kompanija pegasus košta 5 TL po kilogramu, dodatnu prtljagu možete kupiti dok kupujete karte.

    5 TL za domaće letove.
    Na međunarodnim letovima, ako dodate dodatni prtljag u trenutku kada kupite kartu, 5.50 TL, što ako kupite sobu tokom rezervacije Ako kažu da na aerodromu imate višak prtljage i želite platiti, platit ćete 6 eura po kilogramu.

    1963
    Učesnik

    Nisam rekao ništa drugačije, kupio sam kartu za 5 TL, sada je 5.5, tako da nema velike razlike. :) dhl tereta treba oko 1-5 eura za 6 kg i stigne na odredište za vrlo dugo, potrebno je 1-1,5 mjeseci.

    dejavuxnumx
    Učesnik

    Nisam rekao ništa drugačije, kupio sam kartu za 5 TL, sada je 5.5, tako da nema velike razlike. :)

    U redu onda sam mislio da ste rekli izvinite što sam to dodao na terenu.

    Ne može dodati više od 20 kilograma dodatne prtljage. Ima 100 kilograma prtljaga i još uvijek ne može raditi svoj posao uzimajući 40 kilograma + ručne prtljage. Trebao bi ići poštom ili drugim putem. Ako kaže da će platiti dodatnih 60 kilograma, mora potrošiti 10 puta više od vrijednosti predmeta unutra. :)

    1963
    Učesnik

    da to će se odmarati ako 60, čak i sa kiloyu teretnim kompanijama koje šalju preskupe dolaske, bave se carinom u elektroničkim artefaktima koji dolaze u Tursku je također vrlo. Ako je najjeftinija poštarina u njemačkoj kao PTT DHL u turskoj, otišao sam 3 dana paket koji sam poslao prije 32 kg težine 18 eura platio 1 kg papirnate ambalaže 18 dana Otišao sam i platio 9 eura 
    ps3 izgubljen u pozadini, nije pronađen

    dejavuxnumx
    Učesnik

    da u Njemačkoj sam otišao 60 dana paket koji sam poslao prije 3 kg težine, poput PTT-a preskupog dolaska, bavit će se carinom u elektroničkom esyalaru ako baš vrijeme dobivanja najjeftinijeg tereta koji dolazi u Tursku DHL Turska ako je slanje čak i sa preostalih 32 kiloyu teretnih preduzeća platilo 18 eura za 1 kg papirnatog paketa Otišao sam za 18 dana, platio sam 9 eura 
    ps3 izgubljen u pozadini, nije pronađen

    Reyya, bolje nosi kofer po komad, ako ćeš opet ići ovamo. Inače, sve vrste troškova su skupe. Turska će otići na poznati pogon da dovede i ostale ako se to zatraži. Drugim riječima, bilo da idu u drugi grad od vašeg odredišta, šalju ih u grad u kojem se nalazite s teretom u Turskoj. Ostatak kofera je dovoljno lak za ulazak u TR

    Rejan na
    Učesnik

    Hvala pojedinačno svima na komentarima. da guru, mislim. Planiram da se vratim u Tursku pred kraj ove godine. Čini mi se povoljnijim biti u svojoj zemlji u smislu poslovnog i privatnog života.

    Ne postoji takva stvar elektronski poput moje odjeće u koferima koje uzmem. Hmm, istina je, više će koštati oduzimanje predmeta koje razumijem iz komentara, nego sadržaj kofera. Izgleda najlogičnije uzeti ga u dvije stranke. Prošle godine sam išao s Luftansom i njeno pravo nošenja bilo je 23 23 različita kofera i ukupno 46 kilograma. Ali, kiksa za ovu godinu, Lufthansan nije imao direktne letove za Ankaru. stigao direktno u istanbul. jeftino slati pakete iz Njemačke u Tursku iz Njemačke u Tursku, ali vrlo skupo. Pretražio sam.

    guru
    Učesnik

    Kao što sam rekao, doći ćete i otići 1 * 2 puta, što je opet bila avionska karta ili nešto slično.
    Mislim da možete uzeti ono što možete avionom, a ostalo riješiti prevozom.
    Imao sam 15 kartona, mislim da sam imao puno stvari, pola kuće je ionako koštalo oko 300 eura. došlo je bez ikakvog problema

    Rejan na
    Učesnik

    Dobar dan Reyya,

    Prije svega, preporučujem vam da tokom putovanja sa sobom nosite svoj laptop poput ručne prtljage. Ne postoji osiguranje za bilo kakvu štetu ako se elektronski predmeti utovare u prtljažni prostor aviona. U osnovi je zabranjeno učitavanje elektroničkih predmeta u prtljažnik. Naravno, možete ga poslati, ali ako ste ga stavili na papir, aviokompanije su stavile takav predmet kako bi izbjegle probleme s plaćanjem rekavši da je problem vaš.

    Drugo, međunarodna dozvola za prtljag avio kompanija je 30 kg, a dozvoljena za ručnu prtljagu 8 kg. Naravno, aviokompanije koje prodaju jeftine karte kao što su Pegasus i Sun Express žele ostvariti profit smanjenjem količine prtljage na 20 kg i plaćanjem viška prtljage.
    Ako kažete 100 kilograma prtljage; Ako dođete u Tursku sa kompanijom koja priznaje pravo na prtljag od 30 kg (Turkish Airlines itd.), Avionski brodar do 33 kilograma već ne zvuči ako je više Türkhavayol 2-3 kilograma. Pripremite ručni prtljag od 8 kilograma kao ručni prtljag.
    Tako sa sobom možete ponijeti otprilike 40 – 45 kg.

    Preporučujem da preostale predmete pošaljete poštom ili teretom. Ako biste poslali PTT iz Turske u Njemačku, preporučio bih. Ali ne znam koja institucija tamo djeluje na takav način, ali to je vjerojatno DHL. Morate dobiti cijenu od DHL-a.
    Naravno, važan je i sadržaj prtljage. Ako imate elektroničke predmete, nemojte ih slati na ovaj način. Ali ako imate samo lične stvari, možete ih bez problema poslati poštom. Da ne bi došlo do problema poput zaglavljivanja u carini, ne bi trebalo biti elektroničkih predmeta.

    Ako pravite definitivan povratak, obavezno uzmite "papir za definitivan povratak" od konzulata. Ovaj papir vam čak daje pravo da se uselite bez plaćanja carine. Čak i ako su vaše stvari zaglavljene na turskoj carini, možete ih preuzeti ovim papirom, bez problema.

    Pozdrav, da li će konačan papir za povrat koji ću dobiti od konzulata biti potreban samo za elektronske artikle? Ne razumijem ovo!! Ionako nemam nikakve elektronske predmete da uzmem. Razmišljam da ih sve prodam ovdje. TV, frižider, veš mašina….itd.. Naravno, bilo bi lepo da imam alternativu kao što je odnošenje u Tursku, ali izgleda teško. Dakle, koja još dokumenta treba da dobijem od konzulata kada se vratim? Pitam se da li znaš?

    Rejan na
    Učesnik

    Kao što sam rekao, doći ćete i otići 1 * 2 puta, što je opet bila avionska karta ili nešto slično.
    Mislim da možete uzeti ono što možete avionom, a ostalo riješiti prevozom.
    Imao sam 15 kartona, mislim da sam imao puno stvari, pola kuće je ionako koštalo oko 300 eura. došlo je bez ikakvog problema

    U pravu ste, dozvolite mi da istražim i ovo. Mislim da će se sve to rešiti odjednom. Pretpostavljam da niste imali neke velike kućne potrepštine, zar ne? (frižider, veš mašina, itd.) Istražiću tu pošiljku koju ste dali. Hvala guru. Također, pitam koliko su vaši artikli teški, jer me zanima da li dodatno naplaćuju dostavu nakon što određena težina premaši određenu težinu.  :) Pitam jer nemam informacija o ovim pitanjima.

    guru
    Učesnik

    Ne, upravo sam odnio odjeću i mali kuhinjski pribor na posuđe. jorgan jastuk ili nešto slično.
    Koliko se sjećam, kupili su je prema veličini kartona, a ne prema težini.

    dejavuxnumx
    Učesnik

    Pozdrav, da li će konačan papir za povrat koji ću dobiti od konzulata biti potreban samo za elektronske artikle? Ne razumijem ovo!! Ionako nemam nikakve elektronske predmete da uzmem. Razmišljam da ih sve prodam ovdje. TV, frižider, veš mašina….itd.. Naravno, bilo bi lepo da imam alternativu kao što je odnošenje u Tursku, ali izgleda teško. Dakle, koja još dokumenta treba da dobijem od konzulata kada se vratim? Pitam se da li znaš?

    U suštini, “Definitivan povratak u Tursku” je zakon o tome da možete premjestiti cijelu kuću. Ali ne mogu tvrditi da imam vrlo detaljno znanje. Mislim da najbolje informacije možete dobiti u konzulatu lično. Osim toga, ako ste tamo radili više od 5 godina, imate pravo da dovezete jedan automobil u Tursku bez plaćanja carine ako se sigurno vraćate. Ako želite, možete istražiti i ovo. Mislim da ako na Guglu upišete "dovezi auto u Tursku iz Njemačke" vidjet ćete stranice na kojima možete dobiti detaljne informacije. Drugim riječima, ne pokriva niti jednu elektronsku stavku.

    Pored toga, Njemačka ima zakon o povratku. Oni pružaju pomoć za preseljenje Turcima koji se vraćaju. Ovaj zakon je emitovan i na TV-u. Samo zato što Nijemci poduzimaju korake da vrate Turke. Pretpostavljam da ovo možete dobiti od centra za zapošljavanje ili bilo koje druge ustanove u kojoj vam je pomoć, kao detaljne informacije. Naravno, tražit će neke uvjete, ali korisno je naučiti, možda je to nešto od čega možete imati koristi.

    Ako ćete se sigurno vratiti, dobro ih istražite, mislim da pred vama mogu biti druge mogućnosti, osim nošenja prtljage sa prtljagom. Znam da čak i ako ste tamo radili, čak i naknade za osiguranje na vaše ime mogu se podnijeti peticijom na tursku instituciju socijalnog osiguranja. Drugim riječima, vaša situacija je drugačija od nošenja robe, mislim da imate neka dodatna prava jer se vraćate. Predlažem da istražite.
    Ponovo pokušavam pomoći ako bilo što znamo

Prikazujem 15 odgovora - 1 do 15 (ukupno 22)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.