Dokumenti potrebni za turističku vizu

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    fuk_xnumx
    Učesnik

    VAŽNO: Dokumenti se moraju dostaviti poštom
    2. [ ] Dokumenti se moraju dostaviti lično
    3. [ ] 2 fotografije veličine biometrijskog pasoša
    Karakteristika slike;
    * Posljednji 6 bi trebao biti povučen za mjesec dana kako bi odražavao najnoviji izgled
    * 45 mora biti X X NUMX mm u veličini.
    * Rubovi moraju biti bez okvira
    * Lice treba da se reflektuje sa prednje strane, otvorena glava i vaše oči sve vidljive

    4. [ ] TR pasoš važi najmanje 10 meseci, sa datumom prvog izdavanja ne starijim od 6 godina
    Najmanje 2 stranica mora biti prazna da bi viza mogla biti odštampana u pasošu.

    5. [ ] Fotokopija pasoša
    6. [ ] 1 Formular za šengensku vizu
    Potpuno čitljiv 1 obrazac za prijavu, potpisan od strane podnosioca u sopstvenom rukopisu. Pre nego što se prijavite za formular, možete dobiti besplatno od ulaza u odjeljak o vizama ili na stranici konzulata.

    7. [ ] Original i fotokopija turističke pozivnice od osobe koja poziva, ne starije od 6 mjeseci
    Poziv se mora izdati u skladu sa članom 68 Zakona o nemačkom boravištu.
    Poziv mora sadržati izjavu u kojoj se navodi da je finansijska situacija pozvanog ispitana.
    Ne odnosi se na pozive koje izdaje javni bilježnik u Njemačkoj, osim Ureda za strance.

    8. [ ] Original i fotokopija putnog i zdravstvenog osiguranja važećeg u svim zemljama Šengena.
    Osiguranje treba da pokriva sledeće usluge;
    – Mora važiti za sve zemlje Šengena.
    – Garantni limit mora biti najmanje 30.000,- Eura.
    – Osiguravajuća kompanija mora imati filijale u zemljama Šengena i Lihtenštajnu.
    – Mora uključiti troškove hitne medicinske intervencije, hitnog bolničkog liječenja u bolnici i repatrijacije u zemlju prebivališta u slučaju bolesti.
    – Osiguranje mora pokriti traženi period vize
    – U polisi mora postojati izjava da osiguranje pokriva sve zemlje Šengena. Nije dovoljno samo pisati u evropskim razmerama.
    – Važno je osigurati da nema izdavanja ili starosnih ograničenja u politikama koje imaju podnosioci zahtjeva stariji od 65 godina.
    Osiguranje ne treba navesti vremenski interval.

    9. [ ] Original i fotokopija uzorka za registraciju potpuno akumuliranog stanovništva
    Original i fotokopija Potpuno prihvaćenog uzorka kolektivne registracije stanovništva podnosioca prijave, čiji je odjeljak o mislima u potpunosti popunjen.
    Majku, oca, sve braću i sestre, supružnike i djecu treba uključiti u papirologiju.

    10. [ ] Original i fotokopija radne isprave potpisane od strane ovlaštenog potpisnika na memorandumu
    Sadržaj dokumenta treba da označi radni period i dužnost u ustanovi.

    11. [ ] Original i fotokopija dozvole sa radnog mjesta za vrijeme trajanja vize
    (Za nastavnike dozvola mora biti od Ministarstva obrazovanja)

    12. [ ] Original i fotokopija Cirkularnog potpisa ILI Pečat kompanije i potpis na fotokopiji
    U izuzetnim slučajevima, ako se izvornik cirkularnog potpisa ne može podnijeti, papirologija se može podnijeti kao fotokopija.
    U ovom slučaju, međutim, fotokopija mora imati pečat kompanije i potpis službenika za potpis.
    Ona mora biti potpisana od strane potpisnika, u suprotnom papirologija neće biti prihvaćena.

    13. [ ] Original i fotokopija registracije Privredne komore ILI Pečat kompanije i potpis na fotokopiji
    U izuzetnim slučajevima, ako se ne može podnijeti originalna registracija Privredne komore, papirologija se može podnijeti kao fotokopija.
    U ovom slučaju, međutim, fotokopija mora imati pečat kompanije i potpis službenika za potpis.
    Ona mora biti potpisana od strane potpisnika, u suprotnom papirologija neće biti prihvaćena.

    14. [ ] Original i fotokopija Poreske potvrde za tekuću godinu ILI Pečat kompanije i potpis na fotokopiji
    U izuzetnim slučajevima, ako se originalna poreska potvrda ne može podnijeti, papirologija se može podnijeti kao fotokopija.
    U ovom slučaju, međutim, fotokopija mora imati pečat kompanije i potpis službenika za potpis.
    Ona mora biti potpisana od strane potpisnika, u suprotnom papirologija neće biti prihvaćena.

    15. [ ] Fotokopija SSI servisa mora imati SSI pečat
    Internet se može štampati.

    16. [ ] Fotokopija SSI deklaracije o zaposlenju. Pečat firme i potpis ovlaštenog potpisnika na fotokopiji
    17. [ ] Original i fotokopija posljednje platne liste
    18. [ ] Original i fotokopija svih dokumenata koji pokazuju finansijsko i finansijsko stanje
    (Dokumenti o zakupu kuća, zemljišta, stanova, ugovora o najmu kojima se dokazuju prihodi od najma, licence za vozila, prikaz raskida računa i ulazak i izlazak)

    19. [ ] Original i fotokopija isprave ili ugovora o zakupu kuće u kojoj podnosilac prijave boravi
    Ako je potrebno predočiti dokument o zemljištu i nije jasno da li se na zemljištu nalazi kuća, potrebno je podnijeti dokumente koji dokazuju da se radi o kući ili u kojoj žive. Na primjer: računi za struju, vodu ili telefon.

    Zakup mora sadržavati najamninu.

    20. [ ] Original i fotokopija lične karte podnosioca predstavke
    21. [ ] Zdravstveni list, ako postoji ILI original i fotokopija Bağkur pisma
    22. [ ] Taksa za obradu vize, 60 eura
    Euro i mora biti u cijelosti

    23. [ ] Ako je podnosilac zahteva oženjen i njegov/njen supružnik radi, potrebno je dostaviti dokumente koji dokazuju njegov/njen prihod.
    Plaće zaposlenih, dokumenti o penzionim penzijama, itd.

    24. [ ] Ako su dostupni, treba predočiti stare pasoše

    Upozorenje:
    Molimo vas da dođete u Konzulat 15 minuta prije vašeg termina.
    Pre nego što se obratite kancelariji za vizu, obratite se UPS službi koja se nalazi u unutrašnjem dvorištu odeljenja za vizu i pribavite sve informacije u vezi sa vraćanjem pasoša,
    Kada odete u aplikaciju, uzmite mobilni telefon. Nemojte donositi velike torbe, kompjutere, robu, nema mesta gde možete da ih poverite.
    Trebalo bi da donesete sve opšte dokumente koje smo vam spomenuli u potpunosti, ali kada odete na zahtev, konzularni službenik u blagajni može da zahteva dodatne dokumente zbog posebnih okolnosti.
    Obrazac za prijavu je besplatan sa ulaza u odjeljak za vize ili možete doći na stranicu konzulata prije nego što se prijavite. Obrazac mora biti popunjen i potpisan prije imenovanja.
    Nakon primitka vize, odmah provjerite točnost podataka o vizi, posebno datum valjanosti i ime i prezime vize. Ako postoje greške, odmah se obratite odjeljenju za vize.

    S poštovanjem,
    Njemačka ambasada / generalni konzulat Informacije o vizama i služba za imenovanje

    fuk_xnumx
    Učesnik

    stvaran

    damlaözdem je
    Učesnik

    halo možeš li mi pomoći molim te želim da pozovem svoju svekrvu u Njemačku kao turist sam sebe calısmıyorum.esimin dobiti vrlo malo. poziv moje supruge cıkarsa će biti vlasnik moje supruge na radnom mjestu za dobivanje efekta dobrog bı dobiti bilo aacaba molim pomoć sımdıden tsk ederim.bu u međuvremenu sam ja njemački državljanin esim turski vatandası.esim patronada njemački državljanin.
    />:(” title=”>:(” class=”bbcode_smiley” />

    EL-TURCO
    Učesnik

    halo možeš li mi pomoći molim te želim da pozovem svoju svekrvu u Njemačku kao turist sam sebe calısmıyorum.esimin dobiti vrlo malo. poziv moje supruge cıkarsa će biti vlasnik moje supruge na radnom mjestu za dobivanje efekta dobrog bı dobiti bilo aacaba molim pomoć sımdıden tsk ederim.bu u međuvremenu sam ja njemački državljanin esim turski vatandası.esim patronada njemački državljanin.
    />:(” title=”>:(” class=”bbcode_smiley” /> Nije bitno ko je poslao poziv.Jednom davno dobio sam poziv od jednog nemca kojeg nikad nisam upoznao.poziv je lak.ako tetka previse u konzulatu,poslala je gazda moje ćerke,ona ce reci istinu.Nece se nista desiti,oficirci se tamo nose sa stotinama ljudi kao sto smo mi svaki dan.Ionako ce uhvatiti one koji lažu da govore istinu.Opusti se.Ko ima ovlasti da raspiše poziv neka to uradi.Srecno .

    adaizm je
    Učesnik

    ko nije bitan kada sam ja uklonio pozivnicu. ko može sebi priuštiti cikarsin.

    Da bi se oslobodio svoje svekrve četrdeset somersault, ovaj luđak neznalica nastavlja da pokušava da donese sledeći, haslınAllah

    EL-TURCO
    Učesnik

    ............

    damlaözdem je
    Učesnik

    Obratimo pažnju na naše riječi, molim vas! Imam majku-u-zakonu i svekrvu nije moja majka, već sam već pokušao ovaj posao, ali mi smo kao dva prijatelja sa svojom majkom. Hvala vam na komentarima.

    3,14
    Učesnik

    –> Nemojmo koristiti riječi i rečenice koje će ometati privatni život.

    adaizm je
    Učesnik

    Obratimo pažnju na naše riječi, molim vas! Imam majku-u-zakonu i svekrvu nije moja majka, već sam već pokušao ovaj posao, ali mi smo kao dva prijatelja sa svojom majkom. Hvala vam na komentarima.

    Šalio sam se, ali nisam shvatio da ste ti i onaj drugi (dečko sa naočarima na fotografiji, čijeg nadimka trenutno ne mogu da se setim) novi i agresivni ljudi.Nemoj me kontaktirati brate .Ako si dobar kao što kažu Batu i Ufuk, ostani tu…….sretno..

    Najbolji odgovor je tišina koju sam napravio u narednim sekundama ……………perioda

    esma 41
    Učesnik

    Šalio sam se, ali nisam shvatio da ste ti i onaj drugi (dečko sa naočarima na fotografiji, čijeg nadimka trenutno ne mogu da se setim) novi i agresivni ljudi.Nemoj me kontaktirati brate .Ako si dobar kao što kažu Batu i Ufuk, ostani tu…….sretno..

    Najbolji odgovor je tišina koju sam napravio u narednim sekundama ……………perioda

    Dragi Adaismir,

    Nadam se da nećete šutjeti preda mnom uz vaše dopuštenje.

    Tvoj smisao za šalu, da kažem tvoj stil, ili da kažem tvoj 'izraz'...

    Da bi se oslobodio svoje svekrve četrdeset somersault, ovaj luđak neznalica nastavlja da pokušava da donese sledeći, haslınAllah

    To nije nešto na što smo jako navikli na ovom forumu.
    Stoga se mogu pojaviti nesporazumi i ovi nesporazumi se mogu ispraviti na pošten način.

    Ali ova tvoja izjava...

    ali infiltriran i diger (ne sjećam se pseudonima u ovom trenutku, dječak na fotografiji gozluka) nova i agresivna medicina koju ne shvaćaš da ne uzimaš primatelja emi ..Ako si onoliko koliko batun i horizont govore, ostani tu…….srecno..

    Mislim da se to nikada nije dogodilo.
    Neki od članova koje nazivate 'agresivnim tipovima' uložili su velike napore u ovaj Forum.
    Možda dijeljenje ovih veterana ne voli horizont i zapad,
    to nema smisla. ali ako (Želim da navedem zlato)
    ufuk ile batu ne bi bilo u redu da ih ti ljudi 'ocrnjuju i izjavljuju da su agresivni' prema pridošlici (samo zato što se ne slažu).
    Ako grešim sa svojom poslednjom rečenicom, ispravite to.

    Mladić kojeg nazivate naočarima naziva se čast (3,14), i kao što sam napisao gore, rad je veoma prisutan na forumu.
    Ima puno posla na ovom forumu u Ufugunu.
    Ne znam ko je Batu.

    Voda je,

    Ovo je forum, svako ima neku vrstu napora.
    Horizon Porodično okupljanje, Visa
    Pokušava da pomogne.
    Čast ima veliki posao na nemačkim temama,
    Osim teme, 'cafe almancax'de' ima puno truda.

    Da dam primjer...

    Horizont se ponekad "naljuti" zbog "progona" (ažuriranja) starih izdanja (kako ga je on nazvao).
    Možda je u pravu, ali ne postoji takvo pravilo u ovom Forumu.
    Svako može 'uskrsnuti' ili ažurirati stare teme kad god želi.
    Ovo je tema između časti i horizonta, neka budu među sobom.
    ne mešam se…
    Nemam običaj da se mešam u 'razdor' među članovima...
    Kao što rekoh, bitno mi je svačije mišljenje...
    Ali ako je stil protiv Foruma... tada se ja miješam... kao što radim sada.
    velahsl ..
    Rekao sam to mnogo puta ali ponoviću....
    Nemaju svi isto mišljenje.
    Da je to slučaj, Forum bi mi bio nepodnošljivo, dosadno mesto.
    Ali svi, poštovanjemora biti tolerantan.
    Ne mora da voli, sigurno ne.
    Šta god da je vaše mišljenje, branite se do kraja.
    Ali ne razumijem, zašto naš stil postaje 'ružan' i ličan dok ovo radim?

    Informacije su bolje kada se dijele...
    ali sa našim stilom, nivoom i poštovanjem
    lepše i svetlije.

    Moje poštovanje.

    fuk_xnumx
    Učesnik

    ili esma ovdje vam kažem sve između nas i čast između nas i čast između nas i debate kao što ne možemo raspravljati s borbom u takvoj situaciji bih cijenio dostojanstvo volim u čast starih pitanja Ne mislim da mislim da samo stari problemi 3 4 godišnja pitanja su još u obliku najtoplijeg Nemam pojma o bilo kome ko može naći i pao u obrnutom smjeru sa bilo kim u mojoj formi i nisam komentarisao nijednog pripadnika ostrva, nisam znao nikoga sa ostrva, ne znam gdje je čuo ono što je rekao, ali mislim da nisam primio nikakve poruke o otoku, ali kao što sam rekao, Nemam nikakvu ideju, nikakav osobni ili bilo koji drugi problem sa bilo kim

    3,14
    Učesnik

    Šalio sam se, ali nisam shvatio da ste ti i onaj drugi (dečko sa naočarima na fotografiji, čijeg nadimka trenutno ne mogu da se setim) novi i agresivni ljudi.Nemoj me kontaktirati brate .Ako si dobar kao što kažu Batu i Ufuk, ostani tu…….sretno..

    Najbolji odgovor je tišina koju sam napravio u narednim sekundama ……………perioda

    –> Batu i horizont tebi “privatno!” Valjda ne znam šta je rekao... Jedino što mogu reći je ovo: selo koje se vidi ne želi vodiča.

    Poštovanje………….

    3,14
    Učesnik

    ili esma ovdje vam kažem sve između nas i čast između nas i čast između nas i debate kao što ne možemo raspravljati s borbom u takvoj situaciji bih cijenio dostojanstvo volim u čast starih pitanja Ne mislim da mislim da samo stari problemi 3 4 godišnja pitanja su još u obliku najtoplijeg Nemam pojma o bilo kome ko može naći i pao u obrnutom smjeru sa bilo kim u mojoj formi i nisam komentarisao nijednog pripadnika ostrva, nisam znao nikoga sa ostrva, ne znam gdje je čuo ono što je rekao, ali mislim da nisam primio nikakve poruke o otoku, ali kao što sam rekao, Nemam nikakvu ideju, nikakav osobni ili bilo koji drugi problem sa bilo kim

    –> Brate, upravo sam odgovorio prije nego što sam pročitao tvoj post. Nisi pisao privatno, izvinjavam se zbog mojih predrasuda. Ne želim ništa drugo da kažem. Slamanje srca je nešto što ne volim, pa mi oprostite ako jesam.

    Vaš ..

    esma 41
    Učesnik

    ili esma ovdje vam kažem sve između nas i čast između nas i čast između nas i debate kao što ne možemo raspravljati s borbom u takvoj situaciji bih cijenio dostojanstvo volim u čast starih pitanja Ne mislim da mislim da samo stari problemi 3 4 godišnja pitanja su još u obliku najtoplijeg Nemam pojma o bilo kome ko može naći i pao u obrnutom smjeru sa bilo kim u mojoj formi i nisam komentarisao nijednog pripadnika ostrva, nisam znao nikoga sa ostrva, ne znam gdje je čuo ono što je rekao, ali mislim da nisam primio nikakve poruke o otoku, ali kao što sam rekao, Nemam nikakvu ideju, nikakav osobni ili bilo koji drugi problem sa bilo kim

    Dragi Ufuk,

    Vi ste i veteran ovog foruma.
    Pomažete i usmjeravate mnoge naše članove.
    Ovom prilikom bih vam se zahvalio.

    Vjerujte mi da s vama nemam problema,
    I ne miješam se u one između vas i časti
    Kao što sam gore naveo. Riješite se s tim među sobom... ako ste to učinili.

    Budući da je tema otvorena, malo
    Želio bih 'savjetovati' s vašim dopuštenjem.

    Vaše znanje i pomoć su nam neprocjenjivi.
    Ali ponekad je vaš stil vrlo 'grub' ako kažem kako.
    Nemam problema sa 'tvrdim' metodama,
    Naprotiv, volim ljude koji su vani.
    Prava misao, a ne ono što ljudi žele čuti
    Nažalost, ljudi koji mogu jasno izraziti vrlo je malo.
    I vi ste jedan od ovih Ljudi.
    Ali ne može svako 'podići' ovaj stil, osjetljivi su i neshvaćaju. :)
    Vjerujte, dobro znam što sam napisao jer jednom davno
    Imao sam 'ratoborni' pečat na ovom forumu.

    Vaša svrha, vaša namjera je dobra. Znam to dobro, ali
    Ponekad vas previše želite (ne možete pronaći drugi termin)  :D

    Kao što rekoh, meni to nije problem, ali... nisu svi ja.  :D

    Nadam se da bi mogao objasniti na što mislim.

    Opet…
    Oprostite mi ako nekoga nehotice povrijedim.

    fuk_xnumx
    Učesnik

    Da, istina je, ponekad odjednom zablistam, možda je to posledica moje psihologije u tom trenutku, trudim se da obratim pažnju na ovo, s vremena na vreme čujem ljude kako pričaju kao da pokušavaju da me kontrolišu, ovo čini nervozan sam tek prosla noc, jos sam u dobroj formi, za vozacku dozvolu koju je Baybars otvorio, covek tamo kaze da je glupo raditi sa kompjutera, ali ovde niko ne komentarise. Izasao sam neko vrijeme ali sad pokušavam da ostanem mirna i ako budem imao problem sa nekim možemo to riješiti privatno sa tom osobom.Što se mene i Onura tiče, nije bilo ružnih riječi među nama, nije bilo uvredljivih riječi rekao je u tom momentu ali sada nema problema izmedju Onura i mene.Onur je jako dobroscudna osoba koja voli da pomogne svima.Cijenim nekoga ko pruza pomoc ne za sebe nego za Allaha.Naravno ti su jedni od vrlo mirnih clanova,ne sumnjam da imate dobre namjere,ali hvala na upozorenjima svakako cu ih uzeti u obzir..

    adaizm je
    Učesnik

    Da, ponekad jako zablistam, možda učinak moje psihologije u tom trenutku, pokušavam obratiti pažnju na njih, s vremena na vrijeme postoje razgovori kao da me popravljaju, to me čini nervoznim, prošlost je još uvijek u formi . Malo sam izašao, ali sada pokušavam biti smiren i možemo riješiti s onom osobom koja je u formi, a možemo i s tom osobom iz naših posebnih ljudi. Kakva je loša riječ bila između nas, a bolna riječ bila je trenutna stvar, ali između nas i časti nema problema, ovaj koji voli svima pomagati vrlo ljubaznim srcem cijenim nekoga tko je pomogao Bogu, a ne sam po sebi. Naravno, vi ste jedan od vrlo smirenih članova.

    Da, i ja sam bio sranje, izvinjavam se

    ON ONE ..

    Ufuk mi nije ništa rekao
    Iako ga dugo nismo vidjeli dijete nije ni za šta krivo, u stvari pogrešno sam shvatila poruke, zato …………… Srdačan pozdrav.

Prikazujem 15 odgovora - 1 do 15 (ukupno 30)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.