Negativni efekti nepostojanja stalnog boravka ”Niederlassungserlaubnis”

> Forumi > Poslovni i radni život u Njemačkoj > Negativni efekti nepostojanja stalnog boravka ”Niederlassungserlaubnis”

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    istanbullu je
    Učesnik

    Pozdrav prijatelji, pozdrav svima

    Prošlo je 20 mjeseci otkako sam došao u Njemačku i produžili su mi sjednicu za dvije godine nakon godinu dana kada sam prvi put stigao. U međuvremenu sam držao / završio kurs integracije + ispit za državljanstvo.
    Čuo sam da s obzirom na to da moja boravišna dozvola nije na neodređeno vrijeme, može doći do problema u bankarstvu (dobijanje kreditne kartice - podizanje kredita) i pronalaženje posla. (Izgleda da više vole neograničene sesije)
    Čak sam čuo i stvari poput toga da trebamo tražiti dozvolu kada jedan posao napuštate drugi posao? Jesmo li imali prijatelja koji su imali problema s ovim ili drugim problemima?

    Tražim komentare od prijatelja koji imaju znanje / iskustvo na ovu temu.

    Uz moje pozdrave i poštovanje za cijelu porodicu almancax.

    yenicerixnumx
    Učesnik

    Zdravo brate.

    Prije svega, dopustite mi da napišem ono što sam doživio o banci. Počeo sam, koristili smo zajednički bankovni račun sa mojom muddet suprugom, a zatim sam otvorio račun u banci kada je radno mjesto davalo nefrištete vetragi. prije svega ušao sam u kućni događaj. Mislio sam da ću uzeti stambeni kredit, otišli smo u banku, jer je moja sesija bila do 2020. godine, nijedna banka nije željela stambeni kredit. nisu dali. Rekli su da su, kada je termin sesije neograničen, koristili puno rabata kako ne bi propustili doći ili nešto slično. onda sam pokušao dobiti uobičajeni zajam. ovaj put su izvršili izračun sa maksimalnim iznosom koji mogu vratiti, koji važi do posljednjeg mjeseca moje sesije. Tako, na primjer, pretpostavimo da se sesija završava u drugom mjesecu 2017. Takođe vam treba 2 eura. Koliko možete vratiti rate 1000. Nećete imati problema. ali yok ne prihvaća targo, spardu, sparkasse, barclays ako kažete da mogu platiti 250 eura mjesečno. Morate platiti 100 mjesečno. I naravno da su kamate najviše. Postoji web stranica koja se zove check250. Angeboti vam pronalaze kredite s najnižom kamatom. Nažalost, oni koji imaju karticu za privremeni boravak ne mogu imati koristi od tamošnjih cijena. Drugim riječima, čak i ako ste nefristet, obavezna sesija mora biti neodređena, naravno za ovaj dugoročni dug. Šta sam radio, otišao sam da kupim automobil, otišao sam u galeriju i kupio sam automobil koji sam želio sa 24%. najlogičnije je ovo došlo.
    Ovdje imam kreditnu karticu, prijatelj me preporučio. Upalilo mi je jako dobro. Možete se prijaviti i ako želite. Oni počinju od ograničenja od 1000.
    U trenutku promjene posla, ako želite da imate pravni zahtjev da ste radili godinu dana, morate poslati obavijest najmanje 1 tjedna unaprijed. Ova sesija je ista bez obzira jeste li. Osim toga, ne trebate tražiti nikakvo posebno odobrenje.

    istanbullu je
    Učesnik

    Pozdrav opet,

    Hvala yeniceri57 brate na dugom i opisnom članku. Pažljivo sam pročitao šta je rekao. Drugim riječima, ako sesija nije neograničena, one ili drže visoke kamatne stope ili smanjuju periode rata. Tako da im to zasad financijski ide u prilog. Ako vam ne smeta, možete li podijeliti ime ove kreditne kartice?

    Takođe, imam dijete sa dvojnim državljanstvom, pa ću pokušati održati neograničeno zasjedanje prije navršene 3 godine. Kao rezultat toga, ispunio sam sve što se želi na osnovu integracije.
    Mislim da neće, ali da vidimo, riskirat ću.

    Hvala još jednom na vašem odgovoru.
    Pozdrav i veliki pozdrav…

    yenicerixnumx
    Učesnik

    baš kao onaj brate

    To su teški ljudi. ranije nisu toliko boljeli. ova mjesta bez kreditne kartice. Ovo što se sada događa događa se i nama tako da oni naiđu.
    Kada sam dobio b1 certifikat, pitali smo vas ausländerbehorde. rekao je nikako. Rekao je da morate sačekati period sesije. Zbog toga nisu dali zauvijek. ali bilo bi korisno svoju situaciju postaviti drugačije.

    selametle

    bezdušan
    Učesnik

    Pozdrav, dajte primjer za kreditni slučaj. Imam još 27 mjeseci zasjedanja. Targo banka je htjela dati petogodišnji zajam, ali želi vratiti 5 za 19.000 eura itd. Nemate šufana, ali ocjena vam je niska itd. Međutim, imam kreditnu karticu s limitom od 31.000 eura za 4 godine, platio sam 7.500 kamata, tada bi dali 11.35 eura dvije Dobio sam zajam od vaše godišnje kreditne banke na čeku12.500 zbog trajanja sesije, zaradio sam 24 mjeseca kada sam se prijavio, primio sam 24 eura. Za 12.500-4 dana novac se vratio 5 i 13.177 eura kamata. sparkasse to sam ja. Moja banka bi platila kamatu od 677 eura za 548 eura. Moj savjet je da uzmete kredit od check10000, kao što je rekao drugi prijatelj, bilo bi jako lijepo. Apsolutno ne uzimajte kredit od targo banke. Imam problema sa dugoročnim kreditima zbog nedostatka novca, ali jučer. Podnio sam bezuslovnu prijavu, imam na neodređeno vrijeme do mjesec dana. Pozdrav s dohotkom

Prikazujem 4 odgovora - 1 do 4 (ukupno 4)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.