Šta je pasoš, šta je korisno, gde i kako da ga dobijete, koji su tipovi?

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    MuhaââeM
    Učesnik

    U ovom članku ćemo dati informacije o pasošu za one koji ne znaju ni za početnike.
    Šta je pasoš, šta radi, koji su dokumenti (dokumenti) potrebni za dobijanje pasoša, gde i kako dobiti pasoš, koje su to pasoši, koji je pasoš potreban za odlazak u inostranstvo, šta znači pasoš, kako obnoviti ili produžiti pasoš? koji dokumenti zamjenjuju pasoše, kao i odgovore na pitanja u ovom članku.

    Šta je pasoš?

    To je dokument koji je izdao nadležni organ naveden u zakonu i omogućava vlasniku da pređe sa jedne državne granice na drugu.
    [sat]

    Gdje i kako dobiti pasoš

    Pasoši provincijskih policijskih uprava u nekim provincijama u Turskoj, iako su u nekim provincijama provincijski policijski uredi u većim gradovima u verilmektedir.genel pasoške grane povezani s direkcijama policijskih sjedišta i pasoškim filijalama na različitim mjestima (odvojeni okrug u) bulunur.n je iako u nekim provincijama našeg okruga postoje i ogranci za pasoše, ako pasoš možete dobiti u svom okrugu, ne morate ići u centar grada. Ako pasoš ne možete dobiti u svom okrugu, morate otići u Ne morate nužno dobiti pasoš iz pokrajine u kojoj ste rođeni (registrirani ste), možete se prijaviti na svojoj lokaciji. Postupke pasoša u inostranstvu (izdavanje, obnavljanje, produženje itd.) Provode naši konzulati.18 godina starosti potrebno je za dobivanje pasoša, djeca mlađa od 18 godina ne mogu dobiti pasoš bez pismenog pristanka roditelja. dokumenti i naknade potrebni za dobivanje pasoša objašnjeni su u nastavku prema tipu pasoša.Dokumenti i naknade variraju ovisno o vrsti pasoša koji se traži.
    Sledeće informacije važe samo danas (dan pisanja), možda nećemo biti u mogućnosti da ih odmah prepišemo u slučaju promene taksi ili traženih dokumenata.
    U našoj zemlji neke grane pasoša funkcionišu po sistemu imenovanja, tako da je najbolje pozvati i dobiti informacije pre odlaska u filijalu, au nekim granama se mogu obaviti i on-line imenovanja preko interneta, a čak se i neke grane mogu prijaviti online.
    Ako računamo opće procedure primjene korak po korak;
    Prije svega, dokumenti koje zahtijeva pasoš i naknada za putovnicu pripremaju se prema traženom roku.
    Zatim, ako postoji sistem zakazivanja, zakazuje se termin, inače možete otići u kancelariju za pasoše u bilo koje vreme (ako idete rano ujutro, pasoš možete dobiti uveče). popuni se, dosje se uzme, taksa se uplati (reci ce ti gde se to radi) i onda se pripremaju dokumenti.daju se resornom sluzbeniku.Službenik proverava dokumenta, odobrava ih ako nedostaju , i kaže vam: "Dođi danas i uzmi svoj pasoš." Odete i uzmete pasoš tog dana. Dobijanje pasoša je izuzetno jednostavno u poređenju sa procedurama za izdavanje vize.
    Dozvolite mi da vam dam još nekoliko informacija o odnosima između viza i pasoša, da uzmete najmanje 2 ili 3 godišnje kada kupite pasoš da biste izbegli probleme sa zahtevima za vizu. Neke zemlje ne zahtevaju vize za neke vrste pasoša opisane u daljem tekstu.Na primer, Nemačka ne zahteva vizu od vlasnika zelenih pasoša ili Azerbejdžan ne zahteva vizu od vlasnika zelenog pasoša za maksimalno 3 meseci.Takvi uslovi i procedure se mogu promeniti u bilo kom trenutku, tako da možete saznati trenutne informacije kada odete u inostranstvo. probati.
    [sat]

    Koje su vrste pasoša, koji dokumenti se traže, kako ih dobiti?

    1. Javni pasoš (mornarički pasoš - koji se takođe naziva i generalni pasoš)

    Svaki građanin koji želi da ima ovu vrstu pasoša može ga primiti i ne traži nikakve uslove za njegovo pribavljanje.
    Takvi pasoši se izdaju sa najmanje 3 mjeseci i najviše 5 godina, sa izuzetkom zakona.
    Na zahtev vlasnika pasoša, devojčice i dečaci bez pratnje se takođe registruju u odeljku za pratnju pasoša.
    Građani koji žele da dobiju javni pasoš podnose zahtev za pasoš sa dokumentima koje će pripremiti za proces pasoša i dostavljaju im se nakon što se pasoši pripreme.

    Dokumenti potrebni za ovaj pasoš

    - Četiri fotografije u boji veličine 4,5 x 6 cm snimljene u posljednjih šest mjeseci (pozadina fotografija mora biti bijela ili svijetla boja blizu bijele)

    - Originalna kopija lične karte i fotokopija (Ako su se neki podaci na vašoj osobnoj kartici promijenili, a niste promijenili, primjerice, ako ste razvedeni i još uvijek koristite svoju staru ličnu kartu, vaš će pasoš biti napisan u pasošu kao u vašem starom novčaniku. Go)

    - Obrazac zahtjeva za putovnicu treba dobiti od jedinica koje izdaju putovnice (ovaj obrazac uzimate i ispunjavate u vrijeme prijave, ne dajete ga s mjesta prije.) Podaci koje napišete na ovom dokumentu moraju biti isti kao na vašoj osobnoj iskaznici, nakon što ispunite obrazac, uspoređivat će se podaci koje ste napisali na obrascu i vaša osobna iskaznica.

    - Uvoz i izvoznici, Mesari, novinari itd. Ako ne želite ispisati ovaj dokument, ne treba vam ovaj dokument.

    - Studenti koji žele dobiti studentsku putovnicu (tj. Oni koji žele registrirati studente na profesiju) zahtijevaju da se od Ministarstva obrazovanja zaprima pismo koje, ako ne želite tiskati, nije potrebno.

    - Radnici i porodica radnika, Turska Radnici se preuzimaju iz Zavoda za zapošljavanje - Porodični certifikat radnika (uz uslov za egzistenciju u inostranstvu meso koje Ovlašćenje rada tih potraživanja s dokumentom institucije oslobođeno od plaćanja naknada za prve dvije godine fotografije s bilješkom pasoša "Labor".)

    Naknade za izdavanje putovnice često smjestite u turskoj blagajni ili na blagajni, jer ödenir.eg je mjesto na kojem se prijavljujete (i uglavnom), oni vas upućuju u banku (obično poljoprivrednu banku).
    Kada plaćate putovnicu, plaćate dvije vrste naknada: cijenu za putovnicu i naknadu za putovnicu.
    Vrednost novčanika za pasoš (trenutno 85 YTL) varira u zavisnosti od vrste pasoša koji želite da kupite, dok se naknada za period pasoša plaća prema periodu koji želite da vaš pasoš bude važeći. 6 je oko USD 100 za godinu.
    Ovi periodi su periodi važenja pasoša, nećete dobiti novi pasoš kada istekne vreme, produžite vreme za izdavanje pasoša.Kao što je gore navedeno, proces produženja pasoša se može uzeti sa mesta.
    Nakon polaganja takse za putovnicu, predajete mu potvrdu zajedno sa ostalim dokumentima, službenik provjerava i kaže vam dan kada možete dobiti pasoš ako su dokumenti u redu, obično u 24 satu. trebalo bi da ga imate, tako da vaši rođaci mogu da odu kod vas i dobiju vaš pasoš.
    Kada dobijete pasoš, ne napuštajte zgradu bez da ga proverite, pregledajte stranicu kao što je ova i proverite stranicu sa svojim akreditivima, možda je bila greška (na primer, moje prezime nije bilo napisano na mom pasošu).

    2. Specijalno izdata putovnica (koja se naziva i zeleni pasoš)

    na četiri godine, Ministarstvo unutrašnjih poslova u zemlji i inostranstvu, uz saglasnost uputstva Ministarstva unutrašnjih poslova i Ministarstva vanjskih poslova Republike Turske daje ambasada i Başkonsolusluk. U ime Ministarstva unutrašnjih poslova, ovaj zadatak su preuzeli pokrajinski direktorati za bezbjednost.
    Ovaj pasoš izdaju samo pokrajinske direkcije za bezbednost u Turskoj.
    Ovaj pasoš mogu koristiti samo bivši poslanici Parlamenta, bivši ministri, gradonačelnici, gradonačelnici pokrajina i Distrikta, državni službenici prvog, drugog, trećeg stepena i drugi državni službenici. i drugi javni službenici, zaposleni na ugovoru, državni službenici i drugi državni službenici koji nemaju penzijske beneficije, ali koji su zainteresovani za Fond za penzionisanje TC-a i čije se penzione torbe oduzimaju od prvog, drugog, trećeg stepena; Prvi, drugi, treći stepen i pravo na sticanje posebnog pečata državnih službenika i službenika i podoficira nose titulu i / ili činove prvog, drugog i trećeg stepena vršnjacima onih koji imaju pravo na specijalne pečatirane pasoše u smislu njihovog radnog staža, zvanja i / ili činova koje su povukli ili napustili bez primanja svojih uloga; se daju devojkama koje nisu u braku i koje nemaju posao i koje su takođe maloletne.

    Potrebni dokumenti za ovaj pasoš
    Pored dokumenata potrebnih za gore navedeni mornarički pasoš;
    - Odobreni obrazac prijave za pasoš ako se radi
    - Ako je u penziji, obrazac zahtjeva za pasoš treba popuniti vlastitim potpisima i pismom koje će dobiti od ustanove i stupnjem osoblja na dan umirovljenja ili odlaska.
    - Dolazak bilo kojeg pasoša
    Poželjno je.

    3. Servisna putovnica (siva putovnica - također se naziva i službena putovnica)
    Prema trajanju od vlasnika pasoša dužnosti prelazi godinu četiri ograničena na period da se utvrdi, Ministarstvo unutrašnjih poslova u zemlji, dok je u inostranstvu sa instrukcijama saglasnost Ministarstva vanjskih poslova Ministarstva Republike Turske unutrašnjih poslova daje ambasada i Başkonsolusluk su. U ime Ministarstva unutrašnjih poslova, ovaj zadatak su preuzeli pokrajinski direktorati za bezbjednost.
    Ovaj pasoš ali Vlada, Privatni uprave ili opština službene vazifeyl stranim zemljama da one koji su zaposleni u prošlosti ili izvan zemlje, Republike Turske član zaposlenih u status državnih službenika u međunarodnim organizacijama, gdje turske zrakoplovne Udruženja i Turska Crvenog polumjeseca društva imenovani oni, njihove žene, u ovom slučaju oni koji žive i udala sa i bez njih Ona se daje djevojkama koje nemaju posao i dječacima koji žive s njima.

    Potrebni dokumenti za ovaj pasoš

    Pored dokumenata koji su zahtevani za mornarički pasoš gore;
    - obrazac zahtjeva za pasoš odobren od strane institucije podnositelja zahtjeva,
    - Odobrenje zadatka,
    - Ako ste ranije dobili pasoš, od vas će se tražiti da ga donesete.

    4. Diplomatski pasoš (koji se naziva i crveni pasoš)

    Ovaj pasoš sa Ministarstvom vanjskih poslova Republike Turske u stranim zemljama koje Ambasada i ambasada.
    Diplomatski pasoši izdaju se onima koji putuju za određenu dužnost ili putovanje, u zavisnosti od prirode njihovih dužnosti ili putovanja, za putovanje ili za maksimalno 2 godina, a za one koji putuju na neodređeno vrijeme maksimalno 4 godina, a ako je potrebno 3 će se obnoviti za isti period.
    Diplomatski pasoši; Članovi Narodne skupštine Republike Turske, članovi Narodne skupštine Turske Non ministara, Ustavni sud, Vrhovni sud, Vrhovni upravni sud, Vojni Apelacioni sud, Upravni sud Vrhovnog vojnog, Vrhovni sud, Revizorski sud, u xnumx.v Generalštaba 1 Grand. Predsednici, glavni javni tužilac, generali, oramari, bivši predsednici, bivši predsednici zakonodavnih skupština, bivši premijeri, bivši ministri inostranih poslova, generalni sekretar Predsedništva, podsekretari predsedništva i ministarstva, predsednik za verska pitanja, članovi predsjedničke Generalnog sekretarijata najvišem nivou koji je poslao službenu misiju zvaničnika, Republika Turska stranih predstavnika službenici su savjetnici, pored vatre i pomoćnik, što je vlada u ime međunarodnog formalnih pregovora za opis mukavelename ugovornih ili međunarodnim skupovima, konvencijama i oni šalju da prisustvuju konferencijama i stranim državama ili Oni koji su upućeni na stalna ili privremena radna mjesta prije nego što međunarodne organizacije daju političke kurire. provincije.
    Diplomatski pasoši mogu se dati njihovim supružnicima ili pasošima njihovih supružnika koji se mogu registrovati u kući u pratnji sve dok njihovi pridevi ili dužnosti nastavljaju postojati ili dobijaju diplomatske pasoše.
    Diplomatski pasoši izdaju se djevojčicama koje nisu u braku i nemaju posao, kao i dječacima koji žive i koji su maloljetni, ili su upisani u prateće putne isprave svojih očeva ili majki.
    Oni koji su registrovani u području pratnje diplomatskih pasoša ne mogu koristiti taj pasoš osim ako putuju sa vlasnikom pasoša.
    U diplomatskim pasošima, jedna od fotografija vlasnika ili onih koji su registrovani u pratnji, ako ih ima, mora biti na putovnici.
    Diplomatski pasoši ne podliježu nikakvim naknadama ili slikama.
    [sat]

    Obnavljanje pasoša, obavještavanje o gubitku, produljenje roka (dodjela) Kako to učiniti?

    U slučaju gubitka pasoša, potrebno je bez odlaganja podnijeti zahtjev policiji. Na ovaj način, izgubljeni pasoš će biti sačuvan na kompjuterima u našim graničnim prelazima kako bi se spriječilo korištenje nezainteresovanih i zlonamjernih osoba. Ako se pasoš ne prijavljuje, stvarni vlasnik pasoša će biti predmet sudske obrade kada pasoš bude uhvaćen od strane nepovezanih i nasilnih osoba. kao što je učinjeno.

    Oni koji žele da promene pasoše iz bilo kog razloga, koji imaju najmanje šest meseci u svojim pasošima, mogu da dobiju novi pasoš za ovaj period bez uplate naknade.

    Oni koji žele proširiti pasoš mogu se prijaviti na bilo koju jedinicu putovnice zajedno sa pasošem sa tri fotografije i originalnom kopijom lične karte i jednom fotokopijom.
    [sat]

    Da li je za putovanje u inostranstvo potreban nacionalni pasoš?

    Odgovor zavisi od zemlje u koju putujete.
    Za put iz Turske u TRNC ne treba vam pasoš, čak vam nije potreban ni pasoš da biste ovdje došli iz rodnog lista yeterlidir.ora.
    Opet, moguće je ići iz Turske u Nahičivan (Azerbejdžan) kao gost sa privremenim dozvolama, a Azerbejdžanci odatle mogu doći bez pasoša.Opet se mogu primijeniti različite procedure između turske i sirijske granice.
    Neke zemlje Evropske unije takođe mogu da se kreću bez pasoša, što znači; Upotreba pasoša varira od zemlje do zemlje.
    Međutim, ovi propisi mogu da se promene u pogledu odnosa između zemalja, ali ne možete sutra otići u zemlju u kojoj možete bez pasoša bez pasoša i vize.
    [sat]

    Postoje li dokumenti koji zamjenjuju pasoše, šta su to, za što se koriste?

    Sljedeći dokumenti se u literaturi navode kao pasoši.

    • besplatna karta
    • Administrativno pismo
    • Seaman's Wallet
    • Aircraft Crew Certificate
    • Identifikacioni dokument za željezničko osoblje
    • Certifikat o graničnoj tranziciji
    • Putni dokument
    • Putni dokument za izbjeglice
    • [/ List]
       
      Postoje različiti načini ovih dokumenata, a svaki od obima korištenja pasoše širok değildir.sade čekovima dodavanje kullanılmaktadırlar.örneg za određene specifične svrhe (Passiersche a) granice sa Republikom Turskom i zemljama turskih državljana koji žive u pograničnom području dokument daje dolaze i odlaze slobodno, samo oni koji žive na ovim prostorima ponovo belgedir.mesel u upravnom pismu Republike Turske u sirijskoj Arapskoj Republici u ovom području mogu se koristiti za ulaz i izlaz mogu se koristiti.

      Nadamo se da će ovaj članak pomoći onima koji su zainteresirani, pripremit ću detaljniji članak o vizama u narednim danima.

    uzvišen
    Učesnik

    Hvala učitelju Muharem... ok :)

    plav
    Učesnik

    Kada dobijemo zeleni pasoš, da li nam još treba viza?

    MuhaââeM
    Učesnik

    Žao mi je što sam ih zaboravio napisati, dopustite da dodam ponekad, da za zeleni pasoš nije potrebna viza.
    Ali to nije potrebno Njemačkoj, inače postoje zemlje kojima je obično potrebna viza za zeleni pasoš.

    anoniman
    posjetilac

    Zdravo svima;
    Mogu li doći u Njemačku sa zelenim pasošem i od tamo dobiti dugoročnu studentsku vizu?
    Ako neko zna, molim vas, pišite mi, zaista moram da stignem do škole.
    Hvala vam, dobar dan.

    plav
    Učesnik

    Želim da idem u Njemačku da odem na ovaj zeleni pasoš je lakše nego što mislim da imam pravo da ga dobijem zbog rata viza Mislim da sam čitao, ali moram čekati na ovaj stupanj događaj (prvi drugi treći stupanj yazo ya) ztn ne želim ići odmah, ali kako da radim Ne znam koliko mi je vremena potrebno da dobijem pasoš. Ne znam mnogo o ovim problemima da bi neko objasnio da li ratna vojska ltfn može pomoći?

    anoniman
    posjetilac

    Šta je bio spol? Ako ste žena i ne radite, možete dobiti pasoš od svog oca. Ako si muškarac, ne možeš proći pored 18-a.

    plav
    Učesnik

    Tako da želim da ostanem u tmm wizesiz-u dokle god razumem pasoš, nadam se da mogu da idem koliko ja razumem pasoš koji bih želeo da obiđem i želim da vidim pasoš do isteka vremenskog perioda koji možete da uradite tako da dobijemo pasoš, na primer, 1godine?

    MuhaââeM
    Učesnik

    Sad ću vam reći, ako ovaj predmet pređe pasoš, on pokriva samo period dok neko bez pasoša ne dobije pasoš.
    Ako vizu uključite u posao, problem se sve više zbunjuje, zato nemojmo ovdje ići dalje od pasoša.
    Otvorite novu temu za pitanja vezana za vizu, uskoro ću pripremiti opsežan članak o vizama, možete ga pratiti.

    plavokose, ako pasoš dobiješ godinu dana, možeš ga koristiti godinu dana, možeš ući i izaći samo godinu dana, ako istekne, moraš ga produžiti. Ne preporučujem jednogodišnju putovnicu nikome , potrajati najmanje 1-2 godine kada kupujete novi pasoš, najmanje 3-2 godine kada se produžava trajanje.
    Hajde da ne odgovaramo na pitanja o vizi ovdje.

    Poštovani, imam službeni (sivi) pasoš registrovan na moje ime i ovaj pasoš smo nabavili za razna putovanja i inspekcije u Poljskoj. Nisam mogao učestvovati na putovanju u Poljsku zbog raznih negativnosti i moj pasoš ima rok važenja do do 12 mjeseci.Da li će biti problema ako posjetim bilo koju državu u Evropi do isteka pasoša? (Njemačka, Italija, Holandija)… Unaprijed hvala na vašem vremenu, dobro obavljeno.

    gamzelixnumx
    Učesnik

    Imam ispit u oktobru 31 ankarada.gitmişken Želim uzeti svoj pasoš taj dan. kako će biti Da li moram unaprijed pripremiti dokumente?

    SEYHAN69
    Učesnik

    Imam ispit u oktobru 31 ankarada.gitmişken Želim uzeti svoj pasoš taj dan. kako će biti Da li moram unaprijed pripremiti dokumente?

    Prijavite se na putovnicu ujutro, spremna je popodne. Nema poteškoća. Možete je dobiti i odakle god prebivate. U privatnoj putovnici podaci o vašem identitetu više su nego važno prebivalište.

    plav
    Učesnik

    Toliko sam zbunjen oko ovog zelenog pasoša, nisam mogao ni od koga da dobijem tačne informacije Moj otac radi kao mehaničar u TCDD i posle 2 godine će mu diploma biti svedena na 3. stepen, tako da je sada moj oče, pa hoću li moći da dobijem zeleni pasoš? Molim vas da mi neko pomogne haha...

    huncarus
    Učesnik

    Prijatelji, imam takav problem i bilo bi mi drago da danas odgovorite na ovo pitanje, mislim da sam imao pasoš prije mnogo godina, kada sam htio dobiti pasoš danas 2001. i 2002. godine, rekli su mi da ste pasoš imali i prije i rekli su da trebate otići u domovinu i tamo se sutra prijaviti u centar, sad ću tamo sutra, ali što prvo moram učiniti? Da li da vodim izvještaj ili nešto slično? Ne želim se vraćati sada i vratite se praznih ruku.

    huncarus
    Učesnik

    to je naravno moj pasoš

    Prijatelji, imam takav problem i bilo bi mi drago da danas odgovorite na ovo pitanje, mislim da sam imao pasoš prije mnogo godina, kada sam htio dobiti pasoš danas 2001. i 2002. godine, rekli su mi da ste pasoš imali i prije i rekli su da trebate otići u domovinu i tamo se sutra prijaviti u centar, sad ću tamo sutra, ali što prvo moram učiniti? Da li da vodim izvještaj ili nešto slično? Ne želim se vraćati sada i vratite se praznih ruku.

    Pasoš mi je, naravno, izgubljen, usput, nije me bilo briga što mi neće trebati.

    SEYHAN69
    Učesnik

    Pretpostavljam da ste to morali prijaviti kad ste shvatili da je izgubljen. Putovnicu sam imao i ranije, predao sam im je tokom prijave. Otkazali su staru i vratili mi je kad sam dobio novi pasoš.

Prikazujem 15 odgovora - 1 do 15 (ukupno 25)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.