Boravak, neograničeno pravo boravka u Njemačkoj i njemačko državljanstvo..!!

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    Baybars
    Učesnik

    Te su teme napisane pod različitim naslovima i s vremena na vrijeme nestaju. Pokušao sam ih prikupiti i želio sam ih urediti pod ovim naslovom. Ako postoje prijatelji, koristit će im to, a ja ću ih dodati u svoj dio s potpisima.

    Visum – Visa: To je pravo koje daju konzulati na najviše 3 mjeseca.

    Aufenthaltserlaubnis – Pravo boravka: To je pravo na privremeni boravak koje daje Ured za strance u Njemačkoj.

    Unbefristet, Niderlassungserlaubnis – Neograničena sesija: ranije Unbefristet, sada poznata kao Niderlassungserlaubnis, neograničena boravišna prava

    Deutsche Staatsangehörigkeit, njemačko državljanstvo za one koji ionako žele tu funkciju

    Sada ste dobili vizu kroz spajanje porodice i došli ste u Njemačku.Prvo što trebate učiniti je da što prije odete u kancelariju za strance, čak i ako imate vremena, i prijavite se za boravak – Aufenthaltserlaubnis.

    ..Ako je vaš supružnik nemački državljanin, prvo ćete dobiti boravišnu dozvolu na 1 ili 2 godine, a zatim ponovo na 1 ili 2 godine ako je produžite. Kada napunite ukupno 3 godine, imate pravo podnijeti zahtjev za neograničenu vizu – Niederlassungserlaubnis. Ovo je odredjeno 28. stavom 2. clana Zakona o boravku.Dodajem link ispod, oni koji zele mogu da udju i odatle procitaju nemacku ​​verziju..

    Veza: https://www.juraforum.de/gesetze/aufenthg/28-familiennachzug-zu-deutschen

    ..ako je vaš supružnik turski državljanin, dobićete pravo boravka na 1 ili 2 godine, sa dužinom trajanja u zavisnosti od grada, dok ne navršite ovih 5 godina. Na kraju 5. godine možete se prijaviti za neograničenu vizu - Niederlassungserlaubnis, ako ispunjavate i druge uslove, na primjer 60 mjeseci.Kao da ste izvršili uplate u penzioni fond, odnosno da ste zaposleni.Ove uslove utvrđuje 9 strana navedenih u 2. stavu člana 9. Zakona o sjednicama Ostale uslove možete pročitati na linku.

    Veza: https://www.juraforum.de/gesetze/aufenthg/9-niederlassungserlaubnis

    – Naravno, čak i ako vam je supružnik Nijemac ili Turčin, jedan od osnovnih uslova je da morate pohađati integracijske kurseve i biti uspješan prije neograničene vize –


    Idemo do njemačkog državljanstva:

    Pravo na naturalizaciju općenito je regulirano članovima 8, 9 i 10 Zakona o državljanstvu. U skladu s tim, član 8. reguliše opšta prava, član 9. reguliše prava onih koji su u braku sa nemačkim supružnikom, a član 10. reguliše prava preostalih stranaca, odnosno onih koji nisu u braku ili koji na neki način ostaju u Nemačkoj

    .. Shodno tome, članovi 8 i 9 regulišu prava onih koji su oduzeti. Ovi članci takođe ne pišu ništa izravno vezano za godinu. Ali u praksi ste se vjenčali s njemačkim supružnikom i u Njemačku ste došli krajem 5. Imate pravo podnijeti zahtjev za njemačko državljanstvo ako ispunjavate ostale uvjete. drugi uvjeti, poput poznavanja njemačkog jezika, polaganja ispita za državljanstvo, posjedovanja osnovnih podataka o Njemačkoj, neprihvaćanja socijalne pomoći i drugih .. Dodajem veze u ovim člancima na sljedeće ..

    Član 8. Link: https://norm.bverwg.de/jur.php?rustag,8
    Član 9. Link: https://norm.bverwg.de/jur.php?rustag,9

    Prijava u vezi s trajanjem nalazi se na ovom linku: https://www.duesseldorf.de/buergerinfo/33/03/31eb02.shtml

    Član 10. reguliše pravo sticanja njemačkog državljanstva za turske državljane. Shodno tome, jedan od uvjeta je boravak u Njemačkoj 8 godina i ispunjavanje ostalih uvjeta koje ispunjavaju oni koji su gore vjenčani sa vjenčanim supružnikom. U ovaj zakon dodajem donju vezu ..

    Član 10. Link: https://norm.bverwg.de/jur.php?rustag,10

    Pored toga, sve zakone o prebivalištu možete pronaći na ovoj poveznici:

    https://www.jusline.de/Aufenthaltsgesetz_%28AufenthG%29_Langversion

    Zakoni koji se tiču ​​državljanstva nalaze se i na ovoj poveznici:

    https://www.gesetze-im-internet.de/rustag/BJNR005830913

    Mozeš naci.

    Ako imate pitanja, možete ih postaviti ovdje. Nadam se da je pomoglo prijateljima koji su željeli temu ..

    EL-TURCO
    Učesnik

    blagoslovi ruke ..

    Baybars
    Učesnik

    blagoslovi ruke ..

    Hvala vam, nadam se da ne izražavam situacije na pogrešan način .. pa sam dao linkove vjekova .. koji odatle žele provjeriti da li naravno imaju potvrdu ..

    tugce_doerj je
    Učesnik

    vrlo dobro zdravlje za baybars ruke. Pa, moje pitanje je da li radi isto za svaku državu? Jer u mom prebivalištu postoji njemački državljanin koji je ovdje živio 8 godina i morao je platiti porez za 5 godina. žena je nakon toga postala njemačka državljanka. žena je došla iz Vijetnama, a ne iz Turčina. možda drugačija aplikacija za njih?

    fuk_xnumx
    Učesnik

    Tugce, kad čitam odluku, mislim da svugdje mora biti isto, neko oženjen njemačkim državljaninom mora ostati u Njemačkoj 3 godine i mora biti oženjen njemačkim državljaninom za 2 godine, ukupno, nakon 5 godina, rađa se pravo njemačkog državljanstva. https://www.duesseldorf.de/buergerinfo/33/03/31eb02.shtml  Kaže se isto što i ja. A pravilo od 8 godina vrijedi za turske državljane.

    Baybars
    Učesnik

    vrlo dobro zdravlje za baybars ruke. Pa, moje pitanje je da li radi isto za svaku državu? Jer u mom prebivalištu postoji njemački državljanin koji je ovdje živio 8 godina i morao je platiti porez za 5 godina. žena je nakon toga postala njemačka državljanka. žena je došla iz Vijetnama, a ne iz Turčina. možda drugačija aplikacija za njih?

    Uobičajeno, isto za sve strance u zakonu o državljanstvu, napisanom gore na vidiku. Ovo petogodišnje pitanje plaćanja poreza već nije državljanstvo, ono ide u niederlassungserlaubnis .. Članci 5. do 8. reguliraju državljanstvo njemačkih državljana. Tamo ni ove godine ne spominje svoje zanimanje. Osmogodišnji događaj je takođe usvojen u 9. članku.
    – E sad, kad ne prođe godina, kako se razlikuju prava državljanstva onih koji imaju supružnike Nijemce? To čini razliku u praksi. Naveo sam primjer za to iz općine Diseldorf. Na zvaničnoj stranici opštine se pominje 5 godina.

    tugce_doerj je
    Učesnik

    Budući da u odluci nije dao godine, ona može biti svugdje drugačija. Žena mi je ovdje rekla oko 8 godina. i 5 godina poreza.

    Dobio sam vizu na 3 godine za spajanje porodice. Ova vremena se mijenjaju u drugim mjestima za supružnika njemačkog državljanina. Nisam to shvatio drugačije, pa je nestalo. Država postoji, u ovoj državi svako ima uspostavljen poredak. Niko nikome ne može dati jasan odgovor jer državni zakon ne stoji u proždrljivoj državi. :policy:

    Baybars
    Učesnik

    Budući da u odluci nije dao godine, ona može biti svugdje drugačija. Žena mi je ovdje rekla oko 8 godina. i 5 godina poreza.

    Dobio sam vizu na 3 godine za spajanje porodice. Ova vremena se mijenjaju u drugim mjestima za supružnika njemačkog državljanina. Nisam to shvatio drugačije, pa je nestalo. Država postoji, u ovoj državi svako ima uspostavljen poredak. Niko nikome ne može dati jasan odgovor jer državni zakon ne stoji u proždrljivoj državi. :policy:

    ne, vidi, nema je, sada se zakoni ne razlikuju od države do države, postoje samo razlike u manjim stvarima, postoje razlike u državama koje se tiču ​​sebe .. jer stvari poput prava boravka i državljanstva tiču ​​se cijele Njemačke .. u tim velikim stvarima nema pravnih razlika .. pa jedan zakon o prebivalištu samo jedan zakon o državljanstvu ..

    Upravo ste sada, kažete da imate primjer preda mnom naravno .. samo su državljanstva osobe koja je u braku s ovim njemačkim supružnikom nedavno puštena 2005. Možda je osoba koju ste spomenuli prešla u njemačko državljanstvo u prethodnom periodu, prema novom zakonu, ne podliježete osmogodišnjoj sarta napisanoj u 10. članku .. Ovo je već jasno napisano u članku 8., članak 9. kaže da osoba koja ispunjava zahtjeve iz članaka 9. i 8. ima pravo položiti njemačko državljanstvo .. Napisano je na stranici službene stranice u Dusseldorfu, a napisana je na još mnogo stranica i ja sam je odabrao.

    tugce_doerj je
    Učesnik

    hehe, naravno, ta zena je imala puno godina, mislim da je dobila vizu prije 2005. godine, vidi, nisam pitao zenu. onda je to normalno. ok :)

    Baybars
    Učesnik

    hehe, naravno, ta zena je imala puno godina, mislim da je dobila vizu prije 2005. godine, vidi, nisam pitao zenu. onda je to normalno. ok :)

    Pogledajte sada, ovo je članak iz Minhena; Za one koji su se zaposlili, osigurat će im se jasno napisan vremenski period;

    Die Ermessenseinbürgerung (§§ 8, 9 StAG)
    Die Ermessenseinbürgerung gilt für bestimmte Ausländergruppen wie zB Ehegatten von
    Deutschen, anerkannte Flüchtlinge, ehemalige deutsche Staatsangehörige itd., Die unter
    erleichterten Voraussetzungen (= Kürzeren Aufenthaltszeiten) eingeburgert werden können.
    Für Ehegatten von Deutschen pozlaćen u der Regel eine Wartezeit von drei, für anerkannte
    Flüchtlinge von sechs Jahren. 
    https://www.auslaenderbeirat-muenchen.de/publi/staatsang.pdf

    Dortmund, Bochum kaže isto na stranicama tih mjesta .. Ne dodajem ih zbog ove jednostavnosti tako da tema nije duga na kraju godine ..

    tugce_doerj je
    Učesnik

    Razumijem. uostalom koliko jos imamo godina vrijedice jos 50 puta pogledati te poslove do tada :haha:

    Baybars
    Učesnik

    Razumijem. uostalom koliko jos imamo godina vrijedice jos 50 puta pogledati te poslove do tada :haha:

    `

    Da li namjeravate postati njemački državljanin?

    EL-TURCO
    Učesnik

    Mislim da nemačko državljanstvo nije toliko privlačno kao nekada.
    -Najvažnije je uzeti u obzir da kada osoba sa vrstom zaposlenja postane njemački državljanin, potvrde SSK-Baghkur umiru.Pa ljudi, u Turskoj su starosnu granicu za odlazak u penziju zvali u grobu, nisu imali pojma o tome ovdašnji ljudi, čak ni u grobu, nego tek kad se kost osuši (Složit će se sa mnom svako ko ima malo znanja o prosječnoj starosti Turske! Ne možemo živjeti 85-90 kao Nijemci….
    Jeste li rekli ženi od 65 godina, ona je pogleda u lice - naš struk od 55-60-ih je mrtav, ja sam gotova, ne podiže se duboko (generalizacija)
    – 2. Pravo vlasništva u Turskoj 8. Ako se ne varam, do prije 5 godina stranci nisu mogli sticati imovinu u Turskoj, prestala je prodaja kuća - možda je donesen novi zakon, ne znam mnogo o tome.
    -Postoji i druga strana ovog svijeta.Ljudi žele da budu sahranjeni tamo gdje su rođeni (bar ja).
    – Čak i da imam 4 nemačka pasoša, ne bi mi trebao pasoš iz kojeg bi se sa hiljadu kilometara videlo da sam Turčin...
    –Tok voza uopšte nije loš.Ako budemo imali sreće, ne bi bilo loše da provedemo letnji život u vozu sa 50-60 godina.. Hoćemo li opet doći, da mu prodam majku svijet...
    to je moja ideja

    Baybars
    Učesnik

    Mislim da nemačko državljanstvo nije toliko privlačno kao nekada.
    -Najvažnije je uzeti u obzir da kada osoba sa vrstom zaposlenja postane njemački državljanin, potvrde SSK-Baghkur umiru.Pa ljudi, u Turskoj su starosnu granicu za odlazak u penziju zvali u grobu, nisu imali pojma o tome ovdašnji ljudi, čak ni u grobu, nego tek kad se kost osuši (Složit će se sa mnom svako ko ima malo znanja o prosječnoj starosti Turske! Ne možemo živjeti 85-90 kao Nijemci….
    Jeste li rekli ženi od 65 godina, ona je pogleda u lice - naš struk od 55-60-ih je mrtav, ja sam gotova, ne podiže se duboko (generalizacija)
    – 2. Pravo vlasništva u Turskoj 8. Ako se ne varam, do prije 5 godina stranci nisu mogli sticati imovinu u Turskoj, prestala je prodaja kuća - možda je donesen novi zakon, ne znam mnogo o tome.
    -Postoji i druga strana ovog svijeta.Ljudi žele da budu sahranjeni tamo gdje su rođeni (bar ja).
    – Čak i da imam 4 nemačka pasoša, ne bi mi trebao pasoš iz kojeg bi se sa hiljadu kilometara videlo da sam Turčin...
    –Tok voza uopšte nije loš.Ako budemo imali sreće, ne bi bilo loše da provedemo letnji život u vozu sa 50-60 godina.. Hoćemo li opet doći, da mu prodam majku svijet...
    to je moja ideja

    – Da li je istek ovih SSK perioda siguran? Recimo, jedan moj rođak advokat mi je rekao da u Turskoj možete računati vrijeme koje ste radili u Njemačkoj, da li je sigurno da su u skladu s tim ubili periode?
    - Ovi stranci donedavno nisu imali pravo da posjeduju imovinu u Turskoj, kako ste rekli, ali su u okviru zakona o harmonizaciji EU to promijenili.Omogućili su im da posjeduju imovinu preko kompanije. Sada su krenuli da i to promijene.ne znam sta su radili ali mogu i bez direktnog posredovanja firme da steknu imovinu.Naravno da bi priznali pravo.U svijetu se zakon mijenja jednom sedmicno u Turskoj..

    – Kao što ste spomenuli, postoji i druga strana ovoga svijeta, ali i o tome moramo razmišljati iz ove tačke gledišta, ima mnogo ashaba i akinčkih mezara na svijetu koji nisu sahranjeni u svojoj domovini.. Ja čak procitao jednom da je bilo jurišskih grobova u srcu Evrope pa čak i u sred Nemačke.. Naravno, nismo ni saputnici ni akinci. :)

    . Osim zapadnih uvjeta koje ste spomenuli, i ja razmišljam o tome .. Ako će Turci koji žive u Njemačkoj dugo ostati u Njemačkoj, svi oni moraju imati njemačko državljanstvo .. U skladu s njegovom pogodnošću ili poteškoćama .. Da stvoriti lobi za glasački potencijal .. Naravno, okupljanje pod jednim krovom u Njemačkoj. Koliko bi bilo realno da provodimo svoje aktivnosti, ali najmanje 500.000 Jermena u Francuskoj trebalo bi da njemački parlament ima preko 2 miliona Turaka koji žive u Njemačkoj čine ono što mogu učiniti za Sarkozyja. Ovo je način da prije svega budete birački potencijal.

    Naravno, mi smo desno i lijevo između nas. Alawi sunni, nije religiozan. zajedništvo ili ne .. osim što smo u našem bölündügü-u i puno vlastite ljubomore na masovni pokret, jedan od najvećih problema koji trebaju asmamiz .. poput barem ovdje, tako da mislite da su interesi Turske i nacije u lobiranju pretraga mora biti unutra. ako se danas izvrši istraživanje. Hoće li Turska ući u europsku uniju .. ne možete ući u smjeru zupčanika Turske u Europi će koristiti glasove pretpostavljam ..

    fuk_xnumx
    Učesnik

    abu bass da bi do kraja kada je u pitanju haklisin SSK došlo vrijeme nove skupštine, ali tačno znam sadržaj žalosti kada i mislim da to već postoji nakon što moja 23 godina u Turskoj jednog dana nije počinila osiguranje, čak ni plaćanje doprinosi su to učinili univerzitetski život koji se bavi osiguranim poslovima nikada nije oldukd diplomirao iz škole već je direktno iz Njemačke pitao prezentacije lokaliteti sada zašto ja Moj gecmeyim.avantaj državljanstvo dobivanja više znam i glasačkih prava kao na priznati pravo na Izbjegavajte da se prema vama ponašaju kao prema strancem, baš kao oluyor.s bugarska nervozan previše turk građanin držao na vratima ljudi tada almanvatadnaslig da u konačnici ovu okrutnost yuzunden.türkiye robe kao za pravo na stjecanje već svima nama unaprijed državljanstvo bulunduğu primijeniti na plavu kartu jer poznajemo sistem koji svi više najmanje činimo onim što govori o tome kako kullanilams gerektiğni i blue kartd također izlaze iz novih zakona koji imaju u Turskoj stupanjem na snagu glasačkog dlakavogoperacije gerceklestirebilcek roba kupovina zemlje primanje takvih zahtjeva već mogu plave karte yapiliyor..b zakon proširen olcakom aktivnijim i sunulcakom kao alternativom njemačkom državljaninu rođenom u Turskoj ja vaš kanatind svaki državljanin Turaka dobivam državljanstvo gecmeli..v 60 do 70 godine imamo Tursku Backson čak i kotačić dolazne dusnuy uzrokovane nesrećom ne živi turkiyede turkiyede su primili nekoliko hiljada turskih građana koji žive u Alanjadanu Mislim da nam koriste državljanstvo iz svih pravaca ..

    – Da li je istek ovih SSK perioda siguran? Recimo, moj rođak advokat mi je rekao da u Turskoj možete računati vrijeme koje ste radili u Njemačkoj, da li je sigurno da su po tome ubili periode?
    - Ovi stranci donedavno nisu imali pravo da posjeduju imovinu u Turskoj, kao što ste rekli, ali su u okviru zakona o harmonizaciji EU to promijenili.. Omogućili su im vlasništvo preko firme. Sada su promjenit ce i to.neznam sta su radili,ali mogu i da steknu imovinu bez direktnog posredovanja firme.Naravno da bi priznali pravo.U svijetu se zakon mijenja jednom sedmicno u Turskoj..

    – Kao što ste spomenuli, postoji i druga strana ovog svijeta, ali i o tome moramo razmišljati iz ove tačke gledišta, ima mnogo ashaba i akinčkih mezara na svijetu koji nisu sahranjeni u vlastitoj domovini.. Ja čak čitaj da u srcu Evrope ima haračkih grobova, čak i usred Nemačke.. Naravno, nismo ni saputnici ni akinci. :)

    . Osim zapadnih uvjeta koje ste spomenuli, i ja razmišljam o tome. Ako će Turci koji žive u Njemačkoj dugo ostati u Njemačkoj, svi oni moraju imati njemačko državljanstvo .. U skladu s njegovom pogodnošću ili poteškoćama .. Stvoriti predvorje za glasački potencijal .. Naravno, naš krov. Bilo bi realno da se okupljamo i provodimo aktivnosti lobiranja u Njemačkoj, ali najmanje 500.000 2 Jermena u Francuskoj trebalo bi da njemački parlament učini ono što može učiniti za sarkozu, preko XNUMX miliona Turaka koji žive u Njemačkoj ..

    Naravno, mi smo desno i lijevo između nas. Alawi sunni, nije religiozan. zajedništvo ili ne .. osim što smo u našem bölündügü-u i puno vlastite ljubomore na masovni pokret, jedan od najvećih problema koji trebaju asmamiz .. poput barem ovdje, tako da mislite da su interesi Turske i nacije u lobiranju pretraga mora biti unutra. ako se danas izvrši istraživanje. Hoće li Turska ući u europsku uniju .. ne možete ući u smjeru zupčanika Turske u Europi će koristiti glasove pretpostavljam ..

    EL-TURCO
    Učesnik

    reci mi da odgovorim

    – Imam skoro 3500 dana osiguranja u TR i plus vojni rok!Oni nestaju kada postanem nemački državljanin.Ali moj rad u Nemačkoj se dodaje kada želim da se penzionišem iz TR.Dob za odlazak u penziju je veoma pogodan u TR.Kao ja rekao, prosečan životni vek u Nemačkoj je 77% za muškarce, 82% za žene i 60% za žene u TR.Kreta se oko 65-80%.Pa pošto sam Turkoglu Turčin i zbog naslednih razloga ja sam ne vjerujem da ću vidjeti 90-XNUMX%...
    -Kada zakon o dvojnom državljanstvu postane neograničen za nas Turke (trenutno 18-23 godine) kao što se primjenjuje na državljane drugih zemalja EU, onda ću postati državljanin. Ako treba, čekaću 10 sati na bugarskoj granici. neće proći zbog mog turčinstva...Nema granica državljanstva.10 godina se ne može mjeriti sa 15 godina.To je to u svakom slučaju.Nije.Čudno, političara koji se zove Mcallister zanima ovo pitanje, iako on je dvojni drzavljanin, negativno gleda na pitanje dvojnog drzavljanstva, ali jede kremu od toga...
    –Kao što si rekao,nisam ni pratilac ni juriš.Ako je moguće,moj grob bi trebao biti u Turskoj (ovo kažem iako mi je žena Njemica!!!)
    -Najbolje što radimo je da ništa ne možemo završiti kao što smo započeli!Imamo mnogo projekata ali nema kraja.Zato je koncept lobiranja jako dugačak.Izvolite, Turska stranka je osnovana u Bremenu prošle godine godine prešla u CDU prošlog meseca, njen predsednik i zamenik... O kojoj politici je reč...
    -Bez uvrede nikome, ali dokle god ovi kurdski građani imaju problema među nama, naša borba neće završiti (nažalost, ima onih koji ne mogu da podnesu da žive pod istom zastavom... U svakom slučaju, ovo je druga tema za razgovor, molim vas da nemojte komentarisati ovo pitanje, inače će se pitanje zbuniti.
    -Ufuk,ja sam zivela u Alanji 15-16 godina.Moj desni komšija u stambenoj zgradi je bio na primer Nemac.Zato to kažem jer kad napunim 50 i ja ću pobeći :-) Naravno , prvo moram da otplatim dug kupljene kuće. :-)

Prikazujem 15 odgovora - 1 do 15 (ukupno 41)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.