(ÖSD) Da li je sertifikat A1 prihvaćen u nemačkom konzulatu?

> Forumi > Njemački A1 ispit, A2, B1, njemački TOEFL, KPSS i drugih njemačkih ispita Related Akcije > (ÖSD) Da li je sertifikat A1 prihvaćen u nemačkom konzulatu?

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    huseyincanturk
    posjetilac

    Treba mi A1 certifikat za spajanje porodice. Zbog toga sam otišla na najpoznatiji kurs Adana za strane jezike, Kökdil, i prijavila se. Samo mi je osoba za koju sam se prijavila rekla da ne moram ići na ispit u Goethe u Ankari. Budući da se ÖSD slaže, polagat ću ispit na mjestu gdje ću polagati kurs, drugim riječima, na osnovnom jeziku. Recimo da sam polagao ispit iz znatiželje na korenovskom jeziku i dobio certifikat .. Hoće li konzulat izazvati problem? Pa je li potrebno dobiti certifikat od Goethe instute? Na web stranici Konzulata, ÖSD kaže da se može ugovoriti, ali hajde, svi kupuju Goedheden. Postoji li neko ko ne dobije certifikat od Goeth-a i dobije certifikat sa tečajeva sa ÖSD-om i ode u konzulat?

    yenicerixnumx
    Učesnik

    Selamun aleykum

    Na popisu dokumenata za spajanje porodice u Njemačkoj postoji članak
    'Dokaz o osnovnom znanju njemačkog, evropskog zajedničkog jezika
    Prema kriterijima, barem na nivou A1 (http://www.europaeischer-referenzrahmen.de): A1
    nivo, četiri elementa koja se odnose na znanje jezika (razumijevanje, govor, čitanje i pisanje)
    pokriva. Odluka podnosioca zahtjeva o tome kako i gdje steći znanje njemačkog jezika
    daje. Međutim, potvrdu o jeziku A1 mora izdati ovlaštena institucija. U Turskoj
    Goethe-Institut "Start Deutsch 1" (http://www.goethe.de) i austrijska jezička diploma
    (ÖSD) "Grundstufe Deutsch 1" (http://www.osd.at) Prihvaćeno je. Sertifikat o izvornom jeziku
    mora se dostaviti. Predaja gore pomenutog jezičkog certifikata, vize
    znači da će se potvrda o znanju jezika automatski prihvatiti u procesu.
    ne dolazi. '

    Mislim da šta god je ovdje napisano, slijedi. Uopće ne rizikujte svoj posao.

    selametle

    Treba mi A1 certifikat za spajanje porodice. Zbog toga sam otišla na najpoznatiji kurs Adana za strane jezike, Kökdil, i prijavila se. Samo mi je osoba za koju sam se prijavila rekla da ne moram ići na ispit u Goethe u Ankari. Budući da se ÖSD slaže, polagat ću ispit na mjestu gdje ću polagati kurs, drugim riječima, na osnovnom jeziku. Recimo da sam polagao ispit iz znatiželje na korenovskom jeziku i dobio certifikat .. Hoće li konzulat izazvati problem? Pa je li potrebno dobiti certifikat od Goethe instute? Na web stranici Konzulata, ÖSD kaže da se može ugovoriti, ali hajde, svi kupuju Goedheden. Postoji li neko ko ne dobije certifikat od Goeth-a i dobije certifikat sa tečajeva sa ÖSD-om i ode u konzulat?

    tugce_doerj je
    Učesnik

    Ime certifikata koje je dao majstor je telc. Njemački jezik sam naučio na drugom kursu i tamo položio ispit. Telc je napisan na vrhu certifikata koji sam dobio, tako da je isti kao certifikat koji je dao goethen. Ako ne znam pogrešno, vrijede Österreiches sprachdiplom i soba koju zovu Ösd.

Prikazujem 2 odgovora - 1 do 2 (ukupno 2)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.