uvezene žene i neveste nominovani Altin tavsiyeler

> Forumi > Opšta sekcija o Njemačkoj i drugim evropskim zemljama > uvezene žene i neveste nominovani Altin tavsiyeler

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    Stuttgart-based
    Učesnik

    hello;
    Prijatelji, malo sam pogledao vaš forum i vidio sam mnogo ljudi (posebno svatova i mladenki) koji su dolazili u Njemačku.
    Imaju veliku želju i želju. Nemojte to pogrešno shvatiti, ali želim vas upozoriti da ovo nije raj u vašim maštarijama.
    Čak i ovisno o osobi za koju se vjenčate i porodici, ovo mjesto može postati gore od pakla, ne zaboravite to
    Izuzeci su možda prvi ljudi koji su iz svojih sela došli u Njemačku.
    Imam nekoliko brzih savjeta za vas;
    1-ako je vaš posao u Turskoj; Dakle, ako se poznajete noću, definitivno ne dolazite u Njemačku (ako ga voli, neka dođe u Tursku :) )
    2-Tražim avanturu, ako kažete da jako volim svoju ženu, (molite svoju ženu i porodicu da budu dobri) 
      a-) Prve 3 godine nemaju djece.
      b-) Ne ulazite u psihologiju nezaposlenosti čim dođete, nemojte ulaziti u raspoloženje, ja ću učiniti sve što jeste.
      c-) Morate ići na kurs jezika. Trenutno imate 6 + 3 mjeseca (900 sati) kursa (dajte b1 ispit)
      d-) Obavite pripravničku obuku prema svojoj profesiji u Turskoj (ne padajte u sindrom nezaposlenosti, sjetite se da je najbolje ulaganje u ljude)
    Zapravo, ima još mnogo toga za napisati, ali kasno je...
    Neka vas Allah spasi.
    Tvoje.

    KAZENIS
    Učesnik

    saoL ali ne volim ovu riječ o uvozu !!

    jentzsch2
    Učesnik

    Većina prijatelja ovdje ne pokušava doći u Njemačku, već upoznati supružnika, osobu koju vole, pa trpe toliko stresa i ove poteškoće.

    Hvala u svakom slučaju na vašem savjetu .. :)

    mertylor
    Učesnik

    Dragi Stuttgartian, hvala ti na savjetu!!Ali još uvijek ne razumijem šta ti je cilj?Izgleda da ti je turski jako dobar.Mislim da si jedan od onih koji su napustili svoje selo i otišli u Njemačku!!Možete budi dosadno tamo,ali ne zaboravi da jos uvek imas sansu da se vratis u Tursku.Mi vodimo psiholoski rat.Problem je prevazisao fizicke dimenzije.Sada!Sve rizikujemo..Moze biti raj ili pakao, ti zna sta me ni briga!!!Sve dok se družimo sa supružnikom to nam je cilj!! Molim vas da svoje UPOZORENJE i komentare zadržite za sebe!!Takođe, hvala vam na molitvama!Neka Bog vodi vaš put……

    furdom
    Učesnik

    Nije mi se svidio ovaj izraz, nije mi se svidjela ni riječ uvoz, ali hvala na savjetu. Također sam vidio da ste u pravu u vezi s jezikom, čak i Turci koji su oženjeni Nijemcima vrlo loše govore njemački, a u gramatici ostaju nula.

    Stuttgart-based
    Učesnik

    Zdravo opet;
    Prije svega, drago mi je, prijatelji su napisali svoja pozitivna ili negativna mišljenja.
    Ako mogu ostaviti upitnik u vašoj glavi, koliko sam sretan. Moj cilj je da vas upozorim.
    Obavezno imajte plan B,

    mineralna voda
    Učesnik

    Zdravo opet;
    Prije svega, drago mi je, prijatelji su napisali svoja pozitivna ili negativna mišljenja.
    Ako mogu ostaviti upitnik u vašoj glavi, koliko sam sretan. Moj cilj je da vas upozorim.
    Obavezno imajte plan B,

    Mislim da je ovo što si rekao vrlo logično.. Slažem se sa tobom, jako mi je žao što sam došao ovdje.. budući prijatelji će razumjeti kada dođu ovdje…….

    mineralna voda
    Učesnik

    Ovde je jako teško naći posao... Supružnik mora da ima dobar posao, život je veoma skup...

    furdom
    Učesnik

    Mislim da je ovo što si rekao vrlo logično.. Slažem se sa tobom, jako mi je žao što sam došao ovdje.. budući prijatelji će razumjeti kada dođu ovdje…….

    Ako se kaješ što si došao, zašto se ne vratiš, prijatelju, našao sam posao čim sam došao, kako je ovaj posao? Niko nije zainteresiran za Njemačku ili bilo koju drugu zemlju. Naravno, niko nikada nije lijepa zemlja poput Turske, ne mogu promijeniti lokaciju Turske, ali okolnosti ljude uvijek vode u drugu stranku. 

    KAZENIS
    Učesnik

    Pa šta da radim, pa da odustanem od svega?

    mineralna voda
    Učesnik

    Ako se kaješ što si došao, zašto se ne vratiš, prijatelju, našao sam posao čim sam došao, kako je ovaj posao? Niko nije zainteresiran za Njemačku ili bilo koju drugu zemlju. Naravno, niko nikada nije lijepa zemlja poput Turske, ne mogu promijeniti lokaciju Turske, ali okolnosti ljude uvijek vode u drugu stranku.  

    Ako je do mene, odmah se vraćam! ali moja supruga radi ausbildung pa moramo ostati .. što se tiče pronalaska posla, to ovisi o tome gdje živite.

    mineralna voda
    Učesnik

    Pa šta da radim, pa da odustanem od svega?

    Ako ste zadovoljni svojim životom, zašto biste odustajali...

    furdom
    Učesnik

    Ako je do mene, odmah se vraćam! ali moja supruga radi ausbildung pa moramo ostati .. što se tiče pronalaska posla, to ovisi o tome gdje živite.

    Nije relevantno, živim u Istočnoj Njemačkoj. Strano stanovništvo ovdje je vrlo malo u odnosu na Zapadnu Njemačku. Manje je mogućnosti za posao nego u Zapadnoj Njemačkoj, a u našoj zemlji je više stranog neprijateljstva. Možete li mi reći kako je? Ovdje sam vidio mnogo turskih ljudi i njemačkoj državi dajem pravo na rad. Moj prijatelju, ako ne možeš naći posao, idi imaj posao za 2,5 euro, idi radi tamo, ako im se sviđa tvoj posao, pokupit će te na vollzeit

    SIMURG
    Učesnik

    Ako se kaješ što si došao, zašto se ne vratiš, prijatelju, našao sam posao čim sam došao, kako je ovaj posao? Niko nije zainteresiran za Njemačku ili bilo koju drugu zemlju. Naravno, niko nikada nije lijepa zemlja poput Turske, ne mogu promijeniti lokaciju Turske, ali okolnosti ljude uvijek vode u drugu stranku.  

    FUCHS prijatelju, slažem se s tobom do kraja. Moj savjet prijatelju IMPORT koji nam daje zlatni savjet je sljedeći: Ako svoj brak započnete s planom B, već ćete požaliti.
    Ovdje sam medicinska sestra, zarađujem vrlo dobro u današnjim uvjetima, u mojim uvjetima je to u redu, ali ništa me ne može odvratiti od supruge.
    Ali moja supruga je vrlo dragocjena i svugdje idem s povezima na očima. Većina mojih prijatelja je takva; niko nije ljubitelj Njemačke.
    Ali sigurno je da je to zemlja u kojoj oni koji idu s drugačijim planovima mogu biti nesretni.

    KAZENIS
    Učesnik

    Ako ste zadovoljni svojim životom, zašto biste odustajali...

    Prema članku koji je napisao prijatelj, od njega moramo odustati .. !! Njemačka nema lošeg posla, nema života, nema vode, nema vode .. Zahvaljujem vam na savjetu, ali ono što vam dobro dođe, loše je za mene.
    Kao rezultat toga, volio sam i želim biti s onim koga volim .. Svaka osoba želi živjeti u svojoj domovini, ali šta ćete učiniti kad nema mogućnosti?

    uzvišen
    Učesnik

    bok stutgartli,

    Dotaknuli ste vrlo lijepu temu. Naravno, ovdje postoje izuzeci.
    Ali tvoje zapažanje je tačno... Slažem se sa tobom.
    (Ili ste uvezeni poput mene? ;D)
    Jedan koji je došao u Nemačku je zažalio, a drugi koji nije mogao...

Prikazujem 15 odgovora - 1 do 15 (ukupno 108)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.