Integrationskurs beskorisnost.

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    Kaan
    Učesnik

    Na osnovu svog dubokog iskustva, imat ću nekoliko skromnih prijedloga za početak kursa i onih koji su tek započeli.

    Integrationskurs je beskorisna i besmislena akcija, posebno nakon nedavne invazije imigranata. (Ne kažem to, bilo je malo korisno i smisleno prije 2 godine)

    Volio bih da definitivno razmotrite ove prijedloge.

    1. Najmanje polovina polaznika koji dolaze na kurs; Budući da će se imigranti sastojati od ljudi koji primaju naknade za nezaposlene ili socijalnu pomoć, bilo bi vrlo pogrešno očekivati ​​da će kurs biti produktivan. Gubljenje vremena i novca…
    2. Ukupni uspjeh časa nije obavezan za nastavnika, on drži lekciju i izlazi iz nje, zna šta dobija ili ne dobija. Stoga, generalno, ne postoji cilj da učenici budu uspješni. Gubljenje vremena i novca…
    3. Nastava je generalno prepuna, a s obzirom na to da su polaznici obavezni da plate platili ili ne, časovi nisu aktivni. Gubljenje vremena i novca…
    4. Budući da je ukupno trajanje tečaja kratko (ko može dostići nivo B600 za 1 sati, B1 znači biti sposoban tečno govoriti njemački jezik u svakodnevnom životu, osim književnih tekstova i poslovnih termina, tugce_doerjer za detaljnije informacije. :)) ) vjerovatno se ne mogu asimilirati jer se teme brzo obrađuju. Gubljenje vremena i novca…
    5 ... ..
    jedan….
    jedan….

    Lista ide ovako…

    šta raditi…

    Ne treba zaboraviti da je nova zemlja novi život. Nije lako, čak su i prve godine vrlo teške. Apsolutno, 2-3 godine ne treba gubiti vrijeme.

    Vjerovatno negdje u vašoj blizini postoji privatni tečaj. Istražite i pronađite dokazani privatni kurs. Na početku kursa, tromjesečna stopa iznosi oko 3-1500 €. Doći ćete na dalek put sa 2000 do 9 mjeseci treninga. Tada će biti puno lakše samostalno poboljšati jezik. (nisam svoje iskustvo koje sam vidio kod 12-2 osobe oko sebe)

    şimidiiiiii Pravi problem je novac novac novac.

    Zapravo, to je u redu, postoji nešto što se zove aushilfe, teilzeit. Na primjer, ako radite 1 sati vikendom u jednom mjesecu, postoji dvomjesečna rata kursa. U stvari, ako radite ovih osam sati noću, radit ćete 8 vikenda i dobivati ​​2 € mjesečno tokom 8 mjeseca. Naravno, ne daju sav novac odjednom, najviše 4 mjesečno.

    Nasreddin Hodža je pao s krova, a iz svake glave začuo se glas. Hodža je rekao, ostavite praznu riječ, dovedite mi nekoga tko je pao s krova.

    tugce_doerj je
    Učesnik

    Nažalost, ako idete na tečaj, problem je ako ne idete na tečaj, to je mjesto na kojem oni koji žele naučiti njemački ne mogu pronaći ono čemu su se nadali. Znam da sam se puno borio u učionici, na primjer moj prijatelj pored njega je mokao nokte dok je on smočio, posvađali smo se. :D Mogu nabrojati puno ovakvih stvari ako kažete da tečaj nije koristan? Naravno, to se događa posebno ljudima koji misle da je čak i riječ vrlo važna.

    Najvažnije je to ponoviti nakon kursa i govoriti njemački kad god je to moguće. Zabranio sam da kod kuće govorim jezike koji nisu njemački :D

    Kaan je trenutno, još je gore, jer imigranti dolaze bez riječi, a kad imaju poteškoća, učitelj im mora ponoviti isti predmet. U našem razredu bio je Vijetnamac, pa smo modalne glagole obrađivali 3 tjedna. Učitelj je promijenio temu kad se počelo govoriti o času.

    Kao što sam rekao, bez obzira na izgovor, ljudi zaista žele naučiti ovaj jezik, a na ovoj stranici postoji mnogo dokaza.

Prikazujem 1 odgovor (ukupno 1)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.