Da li izvršni dug stvara problem s vizama?

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    Atasa
    Učesnik

    Hi friends,

    Imam kreditnu karticu i dug na kreditnoj kartici u banci, dug je prebačen na izvršenje.

    Zahtjev sam podnio 30. septembra, filijala za strance rekla je da smo u srijedu poslali dokumente na sidro i bojim se da će biti problema.

    sobarica
    Učesnik

    Zdravo,
    U slučajevima duga i ovrhe prema banci neće biti problema ukoliko banka ne nametne zabranu odlaska u inostranstvo. Međutim, ako imate dug prema državi, imat ćete problema poput poreznog duga itd. Bit će problema prilikom odlaska u inozemstvo. Osim toga, znam da vaš dug u Turskoj nema obavezu za njemačku državu. I ja sam puno pretraživao. Turističku sam vizu dobio dok sam bio dužan i nikada prije nije bio problem.

    ysmnxnumx
    Učesnik

    Ako nemate zabranu iz inostranstva, mislim da se ništa neće dogoditi.Jedan od mojih prijatelja imao je dug od 10 hiljada TL. Ali ako tamo ne platite, kada dođete u Tursku, carinici će vas povući u stranu.

    sobarica
    Učesnik

    O zabrani se saznalo iz policijskih jedinica u inostranstvu.
    Naravno, ne znam sljedeći proces. Nadam se da neće biti problema.

    Atasa
    Učesnik

    Ja nemam nikakav porezni dug prema našoj državi, kao što rekoh, imam dug prema banci, oni su ga dali prije 2 sedmice.

    sobarica
    Učesnik

    Ako na sebi nemaju imovine, ne bojte se, oni ne mogu ništa učiniti. Oni samo zovu advokatsku kancelariju i smetaju vam.

Prikazujem 5 odgovora - 1 do 5 (ukupno 5)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.