German Letters

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    Nazira
    Učesnik

    Pismo klijenta njegovoj banci objavljeno u New York Timesu

    Poštovani službeniče banke,
    Ja sam 86-godišnji kupac s računom u vašoj banci.
    Neki dan sam svom vodoinstalateru napisao ček od 100 dolara.
    Ovaj ček je sigurno poslao ovaj ček vašoj banci za 3 nanosekunde, tako da je iznos sredstava koji sam koristio u vašoj banci preuzet sa mog računa prije nego što sam ga mogao unovčiti.
    Naravno, budući da u to vrijeme na mom računu nije bilo novca, kamate i penali naplaćivali su 30 dolara. Međutim, imao sam 1.000.000 dolara u fondu.
    Kad sam se htio požaliti na ovu situaciju, borio sam se gotovo pola sata s bezličnim, bezobraznim, snimljenim i bezličnim ženskim glasom na telefonu vaše banke.
    Slušao sam muziku svako malo i morao sam pritisnuti različite tastere 28 puta. Ali nisam mogao nikoga dobiti.
    Kao što znate, imam mjesečne račune na hiljade dolara, odbitak hipoteke, plaćanja kreditnom karticom.
    Od sada, OTKAZUJEM automatska plaćanja izvršena sa svog računa za sve njih.
    Od sada želim predstavnika kupaca koji razumije ono što kažem od mesa i kostiju i govori engleski jezik.
    Shvaćate da je najbolji kompliment imitirati ih.
    Učinit ću to poput tebe.
    Vaš predstavnik kupca pozvat će me za svaku uplatu i unijeti lozinku od najmanje 28 znamenki koju ću dati.
    Zatim, ako 1 ključ zakaže sastanak od mene, 2 ključa će moći ostaviti poruku o plaćanju, 3 ključa će se spojiti na moju dnevnu sobu, odgovorit ću ako sam tamo, 4 ključa će se povezati sa mojom spavaćom sobom i razgovarati meni ako ne spavam, 5 ključeva će doći do toaleta, 6 ključeva će doći do mog mobilnog telefona, 7 ključeva će moći ostaviti poruku na mom računaru. Ako pritisne 8, može ih ponovo slušati.
    Ako između budu pauze, pustit ću ga da presluša prelijepu muziku sa mojih starih ploča i gramofona.
    Moj jedini zahtjev od vas je da mi dostavite financijske podatke svog osoblja, uključujući podatke o identitetu, djevojačko prezime majke, okružnicu potpisa preuzetu od javnog bilježnika i dokumente.
    Takođe sam pripremio ugovor poput vas. 8 strana. Vaša je bila 42 stranice, bio sam pošten. Ovaj ugovor potpisuju predstavnik klijenta, menadžer podružnice vaše banke i upravni odbor vaše banke koji ćete mi dodijeliti i poslati mi prijavljenu potvrdu.
    Nakon što primim ovaj ugovor, poslat ću 28-cifrenu lozinku vašem predstavniku kupaca. Naravno, ova lozinka će se mijenjati svakog mjeseca.
    Izvinit ću se i naplatit ću vam 20 USD svakog mjeseca za ovaj ugovor i transakcije.
    Ako ne možete ispuniti ove uvjete, pripremite mojih 1.000.000 USD u gotovini i kupit ću ih sutra.
    Želim vam dobra djela, molim vas da me kontaktirate što prije.
    S poštovanjem,
    Vaš kupac…

    QUELLE35
    Učesnik

    Sjajni frajeru ;D  Hvala što ste podijelili mog prijatelja :)

    uzvišen
    Učesnik

    Hvala ti Nazire, ovo je ono što zovu "sica za dlaku"...

    Nazira
    Učesnik

    Zamislite, ova žena ima 86 godina, a ja sam mlada osoba. Odjednom sam naišla na kasetu, vjerujte, imam krizu, samo da se dočepam tih ljudi i osobe koja je izmislila traku….. oh bogatstvo…. Kamo sreće da je starica...

    kubraa
    Učesnik

    To je veoma lijepo.

    honor gs
    Učesnik

    Vielen dank für die Verteilung! :) I habe ich bisher noch nicht gesehen! :D

    anoniman
    posjetilac

    yaril :) yaril:) zaista jako smiješne i jako lijepe banke zaista izluđuju ljude na takav način. [aplauz :)

    koledž
    Učesnik

    udaranje vlastitim pištoljem se tako zove :)

    wolwos
    Učesnik

    vayy bee old masli, ali naša baka je mudra ..
    Pa, kad se jednom obogati, može da radi šta hoće...

    Pitam se šta je bilo na kraju :::::?? Banka je prihvatila ovu ponudu hehehe naravno da nije, kakva guma za njih je milion dolara....

    love girl
    Učesnik

    tako lepo =)

    xmcraex
    Učesnik

    vrlo super walla

Prikazujem 10 odgovora - 1 do 10 (ukupno 10)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.