Oni čiji je supružnik EU / EEC (koji ne žive u svojoj zemlji) PAŽNJA!

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    cybernetikeu
    Učesnik

    Ako je vaš supružnik državljanin EU i živi u zemlji koja nije njegova zemlja, nemojte se prijavljivati ​​za spajanje porodice, osim ako ne želite dugo čekati .. sve što vam treba je šengenska viza koju možete dobiti za 1-2 dana. Pogriješio sam, prijavio se za spajanje porodice, 1 mjeseci sam čekao na vizu koju mogu dobiti za 2-7 dana. Ovo razdoblje čekanja možete učiniti u zemlji odredišta. Građani EU / EEZ vrlo lako mogu dobiti šengensku vizu i potrebno je manje dokumentacije .. za vašu informaciju.

    EL-TURCO
    Učesnik

    E sad, tvoja situacija je mnogo drugačija od ostalih prijatelja.Možeš druge da obmaneš takvim naslovom i sadržajem.Zato što ti je muž rumunski državljanin a ti si Turkinja.Razlog zašto je to trajalo je zato što je imao svoju kuću i napustili posao nakon sto ste predali nepotpune dokumente.To nije bilo dovoljno.Onda ste se preselili iz Minhena u Berlin i dokumenti su vam automatski prebaceni tamo i izgubili ste dodatno vrijeme.Da ste podnijeli zahtjev za običnu turističku vizu, vizu ste dobili za 3 dana, kao sto ste rekli (naravno, pretpostavljamo da je nisu odbili), ali sa ovom vizom moze trajati najvise 3 mjeseca. Vi cete ostati u Njemackoj i onda se morate vratiti. Jer TI nisi državljanin EU.Ne znam da li bih to mogao da objasnim?Osetio sam potrebu da dam ovu izjavu da moji prijatelji ne bi pogrešili...

    cybernetikeu
    Učesnik

    E sad, tvoja situacija je mnogo drugačija od ostalih prijatelja.Možeš druge da obmaneš takvim naslovom i sadržajem.Zato što ti je muž rumunski državljanin a ti si Turkinja.Razlog zašto je to trajalo je zato što je imao svoju kuću i napustili posao nakon sto ste predali nepotpune dokumente.To nije bilo dovoljno.Onda ste se preselili iz Minhena u Berlin i dokumenti su vam automatski prebaceni tamo i izgubili ste dodatno vrijeme.Da ste podnijeli zahtjev za običnu turističku vizu, vizu ste dobili za 3 dana, kao sto ste rekli (naravno, pretpostavljamo da je nisu odbili), ali sa ovom vizom moze trajati najvise 3 mjeseca. Ostajete u Njemackoj i onda se morate vratiti. Jer TI nisi državljanin EU.Ne znam da li bih to mogao da objasnim?Osetio sam potrebu da dam ovu izjavu da moji prijatelji ne bi pogrešili...

    Možete se prijaviti za dozvolu boravka u Njemačkoj (ako je supružnik s vama), bez obzira na koji način ste ušli nakon ulaska u Njemačku (uključujući ilegalnu)

    fuk_xnumx
    Učesnik

    Uključujući spajanje porodice, odnosno ako je građanin oženjen i u Njemačku uđe s turističkom vizom, mogu li dugo ostati s tom vizom?

    cybernetikeu
    Učesnik

    Uključujući spajanje porodice, odnosno ako je građanin oženjen i u Njemačku uđe s turističkom vizom, mogu li dugo ostati s tom vizom?

    Da ako je oženjen državljankom EU.

    fuk_xnumx
    Učesnik

    Na osnovu čega to kažete? Pa, imate li dokaz? Imate li dokument? Pokazujete li gdje u zakonu pišete u kojem zakonu?

    Da ako je oženjen državljankom EU.

    EL-TURCO
    Učesnik

    Da ako je oženjen državljankom EU.

    Ako nam kažete prezentaciju i naučimo kako to funkcionira? Oni koji čekaju tjednima i mjesecima ne čekaju ništa.
    -Podnošenje zahtjeva je drugačije (naravno, može se podnijeti) ali dobijanje boravišne dozvole je druga stvar.Prijavite se, onda se sve vrati u normalu, imate porodično okupljanje i vratite se.
    ha, ali kao što rekoh, znate nešto što mi ne znamo što nismo čuli, onda hajde da znamo.
    —A ako je to slučaj, zašto ste još u Turskoj i čekate vizu?
    hvala.

    cybernetikeu
    Učesnik

    Ako nam kažete prezentaciju i naučimo kako to funkcionira? Oni koji čekaju tjednima i mjesecima ne čekaju ništa.
    -Podnošenje zahtjeva je drugačije (naravno, može se podnijeti) ali dobijanje boravišne dozvole je druga stvar.Prijavite se, onda se sve vrati u normalu, imate porodično okupljanje i vratite se.
    ha, ali kao što rekoh, znate nešto što mi ne znamo što nismo čuli, onda hajde da znamo.
    —A ako je to slučaj, zašto ste još u Turskoj i čekate vizu?
    hvala.

    Kao što sam rekao u prvoj poruci, pogriješio sam i prijavio se za spajanje porodice pa sam zapao u ovu situaciju. U međuvremenu, pravila EU primjenjuju se na građane EU koji žive u zemlji koja nije njihova vlastita. Nijemci su državljani EU, ali ako žive u zemlji koja nije Njemačka, mogu iskoristiti pogodnosti zakona EU (Freizüg / EU, Freedom Of Movement).

    https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2004:158:0077:0123:en:PDF

    fuk_xnumx
    Učesnik

    Dakle, mislite li sada na vašu prezentaciju? Ako osoba koja je državljanin EU živi u drugoj zemlji EU i oženi se, njezina će supruga uzeti normalnu vizu i vratiti normalnu vizu na sesiju.

    Kao što sam rekao u prvoj poruci, pogriješio sam i prijavio se za spajanje porodice pa sam zapao u ovu situaciju. U međuvremenu, pravila EU primjenjuju se na građane EU koji žive u zemlji koja nije njihova vlastita. Nijemci su državljani EU, ali ako žive u zemlji koja nije Njemačka, mogu imati koristi od pogodnosti zakona EU (Freizüg / EU, Freedom Of Movement).

    https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2004:158:0077:0123:en:PDF

    cybernetikeu
    Učesnik

    Dakle, mislite li sada na vašu prezentaciju? Ako osoba koja je državljanin EU živi u drugoj zemlji EU i oženi se, njezina će supruga uzeti normalnu vizu i vratiti normalnu vizu na sesiju.

    Da. U zakonu EU je već jasno rečeno da se osobi koja ide supružniku članu EU ne može ponuditi da podnese zahtjev za dugoročnu vizu ili zahtjev za spajanje porodice. Ako će supružnik članice EU ostati duže od 3 mjeseca nakon dolaska, moraju se prijaviti za boravak.

    Za ovaj unos

    https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/non-eu-family/

    Za ovu sesiju

    https://europa.eu/youreurope/citizens/residence/worker-pensioner/non-eu-family-members/spouses-children-parents_en.htm

    ili za prijavu (odaberite 'Ostani na brodu do 3 mjeseca' nakon otvaranja stranice ')
    unutar sesije (odaberite "Ostani na brodu više od 3 mjeseca" nakon otvaranja stranice)

    ili ga možete pregledavati na njemačkom jeziku.

    https://ec.europa.eu/justice/policies/citizenship/docs/guide_free_movement_low_de.pdf

    Ne stavljam turski jer je možda riječ o grešci u prijevodu.

    ove veze su samo nekoliko hiljada veza.

    fuk_xnumx
    Učesnik

    OK, nikada nisam čuo za tako nešto, što kažete da osoba koja dobija državljanstvo živi u Italiji i da ovaj njemački državljanin živi izravno u želji da se uda za nadahnuće iz Turkiyede-a ako izlazi kontaktiraju turističke vize Italija y field i mogu ovdje pretvoriti turističku vizu.

    Ne mislim da će biti ovako, ali tražit ću.

    Ako turista dođe ako potrebni papiri sa građanima budu i uzrok vjenčanja u Njemačkoj, ali zasjedanje si to ne može priuštiti, traži ponovno okupljanje okamenjenog lica s obitelji kako bi primijenio uvjete i tečaj jezičkog certifikata.

    Baybars
    Učesnik

    Da. U zakonu EU je već jasno rečeno da se osobi koja ide supružniku članu EU ne može ponuditi da podnese zahtjev za dugoročnu vizu ili zahtjev za spajanje porodice. Ako će supružnik članice EU ostati duže od 3 mjeseca nakon dolaska, moraju se prijaviti za boravak.

    Za ovaj unos

    https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/non-eu-family/

    Za ovu sesiju

    https://europa.eu/youreurope/citizens/residence/worker-pensioner/non-eu-family-members/spouses-children-parents_en.htm

    ili za prijavu (odaberite 'Ostani na brodu do 3 mjeseca' nakon otvaranja stranice ')
    unutar sesije (odaberite "Ostani na brodu više od 3 mjeseca" nakon otvaranja stranice)

    ili ga možete pregledavati na njemačkom jeziku.

    https://ec.europa.eu/justice/policies/citizenship/docs/guide_free_movement_low_de.pdf

    Ne stavljam turski jer je možda riječ o grešci u prijevodu.

    ove veze su samo nekoliko hiljada veza.

    gđa,

    Pročitao sam linkove koje ste spomenuli, odnosno pročitao sam linkove .. Nijedan od ovih linkova ne kaže da možete doći s turističkom vizom i pretvoriti je u spajanje porodice .. Njemački jezik možete čitati i odabirom jezičnih opcija na ovim stranicama. 

    Dopustite mi da vam podijelim tekst i vezu njemačkog pravnika na ovu temu;

    Wie Sie bereits angedeutet haben, entsteht dabei das Problem, dass der Visumszweck falsch ist, unabhängig davon, ob Ihre Braut die Heirat eksplicitni ausgeschlossen šešir; das Visum wird für einen bestimmten Grund, zum Beispiel Tourismus erteilt; wenn dann von diesem Grund abgewichen wird, zum Beispiel durch eine Arbeitsaufnahme oder eine Eheschließung, wird quasi automatisch von falschen Angaben bei der Visumsbeantragung ausgegangen.

    ovo je veza: https://www.deutsche-anwaltshotline.de/rechtsberatung/101176-kann-ein-nicht-eu-buerger-mit-einem-schengen-visum-einen-deutschen-in-daenemark-heiraten-ohne-eine-ausweisung-zu-fuerchten

    Advokat ovdje odgovara na Nijemca koji se vjenčao u Danskoj i osobu koja je u Europu došla s ukrajinskim državljaninom Schengenvisum .. i u svom obrazloženju kaže da zbog zavaravanja Konzulata mogu odmah otkazati turističku vizu, ako prijeđete stvarnu svrhu stjecanja turističke vize.

    § 39
    Verlängerung eines Aufenthalts im Bundesgebiet für längerfristige Zwecke

    Über die im Aufenthaltsgesetz Doğrugelten Fälle hinaus moći ein Ausländer einen Aufenthaltstitel im Bundesgebiet einholen oder verlängern lassen, wenn

    privatni Staatsangeheriger eines u Anhangu II der Verordnung (EG) br. 539/2001 aufgeführten Staates ist und sich rechtmäßig im Bundesgebiet aufhält oder ein gültiges Schengen-Visum für kurzfristige Aufenthalte (§ 6 Absatz 1 Nummer 1 des Aufenthaltsgesetzes) besitzt, sofern die Voraussetzungen eines Anspruchs auf erusfentu

    Zakon o prebivalištu, član 39, stav 3

    Ovim članom uređuje se primjena i produženje sjednice. Prema zakonu, zemlje na listi koje zakon pominje, a koju sam označio crvenom bojom, su zemlje koje imaju pravo ulaska u Njemačku bez vize, kao što je Brazil (Turska nije na listi). Državljani ovih zemlje mogu aplicirati za boravak po dolasku sa turistickom vizom.U prvoj recenici zakona zakon je KANN na mestu koje sam oznacio ljubicastom pise..moze se dati,ne kaze da se definitivno treba dati .. Drugim riječima, Ured za strance može poslati osobu nazad u njegovu zemlju i zatražiti od njega da dobije vizu za spajanje porodice, čak i uprkos ovom zakonu.. Turski državljani nisu čak ni uključeni u situaciju ovdje.. Da razjasnimo ovo krvno pitanje , primjer iz drugog zakona je "Sie" lijevo in der Regel abweichend von § 5 Abs. 1 Nr. 1 u Fallen des Satzes 1 Nr. 1 erteilt werden” je primjer iz zakona koji nema nikakve veze s ovim pitanjem. U primjeru koji sam naveo državni službenik nema inicijativu jer kaže da je treba dati jer zakon kaže Soll.. ali o našoj glavnoj temi zakon kaže Kann, što znači da to prepušta inicijativi Ureda za strance. .a pitanje koje prepušta ovoj inicijativi uopšte se ne tiče turskih državljana, jer Turska nije na listi koju pominje zakon.

    Kao rezultat toga, čak ne postoji ni zakon koji regulira da turski državljanin koji je došao s turističkom vizom želi se vjenčati i produžiti vizu .. Kao što ste gore spomenuli, on može zavesti ovaj konzulat ako ured za strance želi vidjeti ovakvu situaciju .. odnosno, namjera pribavljanja turističke vize u svrhu vjenčanja zapravo je drugačija. .

    Sada ćemo prijeći na primjere uživo; https://www.forum-ukraine.de/forum/index.php?page=Thread&postID=73551#post73551 situacija para koji je došao i oženio se s turističkom vizom s ovom serijom na ovom linku;

    Ja sam betonirao Fall ist die Frau ist mit einem 90 Tage Multi Schengenvisum na Deutschland gekommen. Die Papiere v OLG waren fertig und es gab einen Termin bein Standesamt.
    Die Heirat wurde zuvor bei der zuständigen ABH angezeigt. Diese hat mit der Visastelle in Kiew telefoniert and die Sache gemeldet.
    Gleich nach der Eheschließung wurde bei der ABH der Reisepass mit Visum (Schengen), das A1 Certifikat, Nachweis der Krankenversicherung, Gehaltswachweise der letzten 3 Monate sowie der Nachweis über ausreichend Wohnraum eingereicht.
    Ako se vratite u udobnost familijezusammenführung gemacht i pozitivnog bescheinigt-a, odnosno Fiktionsbescheinigung za 3 Monate ausgestellt damit potreban werden konnte, i der elektronski Aufenthaltstitel beantragt.
    Sve što vam treba je 120 eura i 30 minuta. Eine Ausreise war nicht erforderlich.

    Ljeti se dijete ponovo udaje za Ukrajinku. U Njemačkoj dostavljaju dokumente koje sam gore označio crvenom u ured za strance kako djevojčica više ne bi odlazila u svoju zemlju i prijavila se na sjednicu .. Ured stranaca poziva konzulat u Kijevu, prijava se podnosi, prijava se podnosi, viza za spajanje porodice primjenjuje se privremeno. Dobivanje sesije bez odlaska ..

    Mogu dati još nekoliko primjera, ali nema potrebe za proširivanjem teme i brigom oko toga .. Napišimo sažetak situacije ..

    S turističkom vizom u Njemačku dođite, oženite se i kako dobiti zakone turskog državljanina koji se želi prijaviti za sjednicu prije odlaska u Njemačku, niti europske zakone kojima se ne dopušta nijedan zakon koji regulira prava iznajmljivanja .. teorija uglavnom strancima kruži, ovisno o tome što vraća turske državljane u Tursku i spajanje porodice želi podnijeti zahtjev za vizu . Ako ima mnogo primjera na internetu .. jedna na tisuću vjerovatnoća inicijativa za agencije za strance koristi sobu ako podaci nakon popunjavanja rada, uključujući i POTVRDU A1, to želi učiniti, jesu jasni .. ali ne bih se vratio u zemlju dedigin u turskom državljaninu hiçbir ne može tražiti prava i Turska da se vrati i viza za spajanje porodice aplikanti moraju .. da 98% ureda za strance šalje ove ljude natrag u Tursku ..

    Baybars
    Učesnik

    .

    cybernetikeu
    Učesnik

    https://ec.europa.eu/justice/policies/citizenship/docs/guide_free_movement_low.pdf

    Stranice 14 – 15 – 16 (Ne prevodim jer mnogi supružnici državljani EU vjerovatno znaju barem malo engleski i ovo je samo da ih obavijestim)

    To govori tačno na šta mislim. Za građane EU važe zakoni EU.

    Zakon koji se primjenjuje u Njemačkoj za usklađivanje zakona EU

    https://www.gesetze-im-internet.de/freiz_gg_eu_2004/BJNR198600004

    ( Freizügigkeitsgesetz/EU – FreizügG/EU )

    Baybars
    Učesnik

    https://ec.europa.eu/justice/policies/citizenship/docs/guide_free_movement_low.pdf

    Stranice 14 – 15 – 16 (Ne prevodim jer mnogi supružnici državljani EU vjerovatno znaju barem malo engleski i ovo je samo da ih obavijestim)

    To govori tačno na šta mislim. Za građane EU važe zakoni EU.

    Zakon koji se primjenjuje u Njemačkoj radi usklađenosti sa zakonima EU

    https://www.gesetze-im-internet.de/freiz_gg_eu_2004/BJNR198600004

    ( Freizügigkeitsgesetz/EU – FreizügG/EU )

    Pazi, ono što sam ti htio napisati bila je voda koju sam ti htio napisati .. Na tvojim vezama netko tko dođe s turističkom vizom ne kaže da će svoju vizu pretvoriti u sjednicu .. razumljivo sam ti napisao direktno od odvjetnika i zakona .. vidi ovdje spomenuo si prvu vezu sa stranice direktna ponuda

    Vaše pravo boravka duže od tri mjeseca podliježe određenim uvjetima. The
    priroda ovih uvjeta ovisi o vašem statusu u zemlji EU domaćinu.

    gornja rečenica je naslov teksta članka koji započinje vezom koju ste naveli, što možete učiniti nakon 3 mjeseca ..

    Boravak sa pravom boravka nakon 3 mjeseca ovisi o određenim pravilima koja se određuju prema vašem statusu u toj zemlji članici.

    Drugim riječima, ni u jednom od navedenih primjera ne piše da dolazite sa turističkom vizom, a onda je možete pretvoriti u pravo boravka tako što ćete se vjenčati. Osim toga, to može čak dovesti u zabludu i konzulat. To radi.. U članak koji sam dao gore od advokata, napisao sam da je advokat ovo rekao..

    cybernetikeu
    Učesnik

    Boravak nakon 3 mjeseca ovisi o statusu vašeg supružnika, a ne o vašem.
    Ako vaš supružnik odluči ostati duže od 3 mjeseca ili je tamo već duže od 3 mjeseca, ako vaš supružnik radi, traži posao ili se prijavio u Job Center, trebaju samo pokazati mjesto za boravak. Nema iznajmljivanja potreban je ugovor. Međutim, ako student ili ne radi, na njegovom bankovnom računu mora biti novac, nekretnine i privatno osiguranje. Ovo su posebni uslovi koje ste gore spomenuli.

    Moj cilj je osigurati da vaši prijatelji u mojoj situaciji ne naprave istu grešku kao ja. Ali, uzimajući u obzir ovo što sam rekao, svako može samostalno istražiti i protumačiti ono što je napisano na svoj način. Pošto sam ovo istraživanje uradio nakon prijave, ne mogu se vratiti. Ako ne dobijem rezultate do 1. jula, povući ću zahtjev za vizu i podnijeti zahtjev za „Ulaznu vizu“.

    2.2. Ulazak i boravak članova porodice iz trećih zemalja
    2.2.1. Ulazne vize
    Kako je predviđeno člankom 5. stavkom 2., države članice mogu zahtijevati članove porodice iz trećih zemalja
    kretanje ili pridruživanje državljaninu EU-a na kojeg se Direktiva odnosi radi posjedovanja vize.
    Takvi članovi porodice imaju ne samo pravo ulaska na teritoriju države članice, već i
    takođe pravo na dobivanje ulazne vize18. To ih razlikuje od ostalih trećih zemalja
    državljani, koji nemaju takvo pravo.
    Članove porodice iz trećih zemalja treba izdati što je prije moguće i na osnovu
    ubrzani postupak s besplatnom kratkoročnom vizom. Po analogiji sa Article
    23. Viznog zakonika19, Komisija smatra da kašnjenja veća od četiri sedmice nisu
    razumno. Vlasti država članica trebale bi usmjeravati članove porodice prema tome
    vrstu vize za koju se trebaju prijaviti i ne mogu zahtijevati da podnesu zahtjev na duži rok,
    vize za prebivanje ili spajanje porodice
    . Države članice moraju takvim članovima porodice odobriti svaki
    objekat za dobijanje potrebnih viza. Države članice mogu koristiti premium telefonske linije ili usluge
    vanjske kompanije da zakaže sastanak, ali mora ponuditi mogućnost izravnog pristupa
    u konzulat članovima porodice iz trećih zemalja.
    Kako se pravo na izdavanje ulazne vize izvodi iz porodične veze sa EU
    Građanin, države članice mogu zahtijevati samo predočenje važeće putovnice i dokaza
    porodične veze20 (kao i ovisnost, ozbiljne zdravstvene razloge, trajnost partnerstava,
    gdje je to moguće). Nisu dovoljni nikakvi dodatni dokumenti, kao što je dokaz o smještaju
    mogu se zatražiti resursi, pozivno pismo ili povratna karta.

Prikazujem 15 odgovora - 1 do 15 (ukupno 48)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.