Lekcija 14: Savjeti za Artikeru

> Forumi > Osnovne nemačke lekcije od ogrebotine > Lekcija 14: Savjeti za Artikeru

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    lara
    posjetilac

    U prethodnim poglavljima rekli smo da sva generička imena imaju članak i riječi moraju biti zapamćene zajedno s njihovim člancima.
    Radi vaše udobnosti, smatrali smo prikladnim napraviti grupu koja uključuje informacije o tome koje se vrste imena koriste s kojim se člankom.
    Mislimo da će vam biti od velike koristi ako proučite i naučite napamet grupiranje.
    Međutim, može biti i da riječ koju vidite ne možete uključiti ni u jednu grupu, u tom slučaju ćete morati ponovo pogledati rječnik.

    IMENA S UMJETNOM KOŽOM

    – Nazivi dana, mjeseca i godišnjih doba koriste se sa člankom der.
    – Nazivi smjera i vjetra koriste se uz artikal der.
    – Imena svih živih bića koja su muška (ovan, bik, pijetao itd.) koriste se uz član der.
    – Sve valute se koriste sa artiklom der (osim die Mark:mark, das Pfund:sterlin, die Krone:krone)
    – Marke automobila se koriste uz artikal der.
    Uz član der koriste se riječi koje se završavaju slovima – -ig – ing – ich – ast – i – ant – ent – ​​en – eur – ier – iker – s – ist – ismus – ili – är.

    IMENA SA VJEŠTAČKIM SIS-om

    – Sva ženska stvorenja (osim das Weib: žena i das Mädchen: djevojčica)
    – Oblik množine svih imenica, bez obzira na rod
    – Brojevi
    – Nazivi voća, drveća i cvijeća (osim Der Apfel:jabuka)
    – Imenice sa zadnjim slovom -e i uglavnom sa dva sloga
    – Kako god da se zove brod, njegov članak je die.
    – Poslednja slova; in, ion, ei, tät, heit, ung, schaft, keit, ere, elle, itis, ive, ose, a, ade, age, ette, ine, ie, sis, ik, ur, enz, ille, üre, imenice sa anz
    Imenice uz članak su die.



    IMENA SA ARTIKULIRANIM DASIMA

    – Uobičajeni nazivi za muška i ženska stvorenja i potomke svakog stvorenja
    – Imenice izvedene od glagola ili prideva
    – Hemijski elementi
    – Nazivi mesta kao što su bioskopi, kafići, hoteli
    – Poslednja slova; Član imenica ing, ma, icht, chen, tum, ett, tel, lein, ment, in je das.

    Pitam se jeste li stvoreni samo za svijet, da sve svoje vrijeme trošite na njega!

    Riječi

    opasan
    Učesnik

    Danke schön;) Imao sam ispit, došao sam

    molitva
    Učesnik

    Već mi se čini da će se članci malo zbuniti... ali nema veze, malo vježbe može biti dovoljno...

    jonturk
    Učesnik

    Koliko god imam poteškoća s ovim, imam poteškoća i sa informacijama o smjeru. an der, zu, in itd…

    Najbolje je zapamtiti riječi zajedno s njihovim člancima...

    kenan
    Učesnik

    Ova grupna stvar bila je malo opuštajuća. Hvala ti..

    mefu
    Učesnik

    Sjećam se da članci koji se završavaju na kraju sa 99% umiru.
    Ako postoji greška, možete li je ispraviti?

    MuhaââeM
    Učesnik

    Da, već smo gore spomenuli ..

    ahmetcagri
    Učesnik

    walla jedno od najvažnijih izdanja na njemačkom jeziku. Hvala puno

    lastink na
    Učesnik

    Mislim da je najteža, najteža i najneugodnija tema njemačkog ono što treba tri. jedan je dovoljan:)

    Hvala vam puno na dijeljenju korisnih informacija...

    uzvišen
    Učesnik

    Većina Nijemaca čak ni ne koristi članke. Ali zaista je teško naučiti riječi uz članke. Ali i ove poteškoće možemo prevladati

    emily
    Učesnik

    Ovi članci me izluđuju />:(” title=”>:(” class=”bbcode_smiley” />

    oz_tu
    Učesnik

    Zaista je. Moja glava je toliko zbunjena zbog ovih članaka, ali moramo naučiti:

    gopanado
    Učesnik

    Puno vam hvala.

    Nazira
    Učesnik

    Ne brinite toliko o člancima, naučit ćete izraditi više rečenica, naučit ćete izraditi više rečenica, kada izgovorite pogrešan članak, definitivno ćete ga naučiti, a da to ne shvaćate, ali uvijek ga morate postaviti s junom.
    Na primjer, werden, bin, sein, habe itd. Više su uključeni u rečenice, mislim da je važnije pamtiti ih. naravno du bist er sie es itd. Njihove veze su važne. Osim toga, povremeno ćete naučiti u članku.
    Sretno svima.

    ercan
    Učesnik

    FEMININUM /OPIS DIA POSTOJEĆI ARTIKELLER

    NAJNOVIJI NAKIT
    -ei die Bücherei (biblioteka), die Metzgerei (mesar), die Dreckerei (tiskara)
    -in die Freundin (djevojka), die Lehrerin (učiteljica), die Schülerin (učenica)……….-heit die Krankheit (bolest), die Einheit (jedinstvo), die Kindheit (djetinjstvo),
    -keit die Höflichkeit (ljubaznost), die Flüssigkeit (tečnost) die Feuchtigkeit (vlažnost)
    -schaft die Freundschaft (prijateljstvo), die Eigenschaft (igrano) die Verwandschaft (srodstvo)
    -ung die Bildung (obrazovanje), die Nahrung (prehrana) die Werbung (oglašavanje)
    -a die Camera (kamera), die Lira (lira)
    -ade die Olympiade (olimpiysat), die Fassade (sprijeda), die Marmelade (marmelada)
    -age die Garage (garaža), die Etage (floor)
    -anz die Eleganz (elegancija) die Bilanz (balanco), dieDistanz (udaljenost)
    -ette die die U naljepnici (etiketa) die Toalette (wc) matrica u tableti (ladici)
    -euse die Friseuse (ženska brijačica), die Maseuse (ženska maserka)
    -die Historie (datum) die Materi (materijal), kastanie (kesten) die Akademie (akademija), die Lotterie (loeria), kalorija (kalorija)
    -enz die Freqenz (frekvencija) die Tendenz (trend), dieExistenz (prisustvo)
    -ik die Politik (politika) die Musik (muzika), die Lyrik (poezija) die Mathematik (matamatik)
    -in die Margarine (margarin) die Maschine (mašina) die Vitrine (vitrina) Die ormar (ormar)
    -eksplozija (eksplozija) matrice Stanica (stanica); dimenzija matrice (veličina)
    - (i) univerzitet (univerzitet) kvalitet Qualität (kvalitet) fakultet (fakultet) realitet (stvarni)
    -sis, -se die Dosis (dosaj) die Basis (basic) Die analiza (analiza)
    -ur die Natur (priroda), die Kultur (kultura), die Temperatur (vrućina), die Cartoon (crtani film)
    -üre die Broschüre (brosör) die gravura (gravura)

    Pored toga, rijetki nakit -aise, -aille, -äne, -elle, -ere, -ille, -isse, -itis, -ive, -ose također su uključeni u ovu grupu.
    Sljedeći put ću dati primjere za prijedlog definicije DAS.

    anoniman
    posjetilac

    Valjda je upamtiti ovo još jedan način, kakva šteta :'(

Prikazujem 15 odgovora - 1 do 15 (ukupno 119)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.