Lekcija 13: područja primjene Artikela

> Forumi > Osnovne nemačke lekcije od ogrebotine > Lekcija 13: područja primjene Artikela

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    lara
    posjetilac

    Na njemačkom se jeziku svi generički nazivi uglavnom koriste zajedno sa člancima, dok vlastita imena nemaju članak.
    Međutim, u nekim slučajevima možete vidjeti da se generička imena koriste bez članka ili da se vlastita imena koriste zajedno sa člancima.
    U ovom ćemo dijelu dati informacije o nekoliko izuzetaka.

    Općenito na njemačkom, članci s generičkim imenima ne smiju se koristiti u sljedećim slučajevima:

    - redoslijedom rečenica, adresiranjem rečenica, novina ili oglasa na bilo kojem mjestu,
    u naslovima novina ili vijestima, člancima tipa, poslovičnim i idiomatskim člancima
    Članci se generalno ne smiju koristiti.

    U sljedećim se slučajevima uz članke koriste vlastita imena:

    -Neka imena država (Türkei: Turska, Die Vereinigte Staaten: SAD, Die Niederlande Holandija, Schweiz: Švicarska)
    Imena se uvijek koriste uz članke.
    Iako je to posebno ime, nazivi ulica, planina, jezero, more, rijeka i tako dalje.
    Imena se takođe mogu koristiti sa člancima.

    Da, grijeh tone u srce, zacrni ga i otvrdne dok ne ispadne vjera. Za svaki grijeh postoji način za nevjerovanje. Ako se taj grijeh opraštanjem ne uništi brzo, on može ugristi srce kao mala duhovna zmija, a ne vuk. (Lemas)
    seytanxnumx
    Učesnik

    Koliko vidim trenutno
    Ulazio sam u članke i nisam naišao na poteškoće
    Nadam se da se neću susresti i da ću to odmah shvatiti.
    Kad sam nekome rekao ove informacije, rekao je da je to teško (kad sam rekao da znam)
    Pretpostavljam da neko malo previše pretjeruje u čemu :)
    U svakom slučaju siguran sam da ću se suočiti s poteškoćama
    i preći ću na lekciju 14 :)
    Kad završim članke, započet ću postavljanje rečenice, zatim ću iz mrežnog rječnika naučiti riječi s govornim obrascima, zatim ću ih ojačati i ispisati kad odem u inozemstvo.
    uzmi kasnije, naučili smo njemački :) da vidimo da imam više načina

    Danke Schön Lara

    yazyagmuruxnumx
    Učesnik

    Zapravo, ako pogledate dio ugur arikela, zaista je vrlo zbunjeno, pa ljudi iz Solije kažu da je upravo ovdje, razlog zašto odmah učimo je gladak i lijep izraz.

    seytanxnumx
    Učesnik

    Da, u pravu si Lara je puno doprinijela

    danke schön

    serhantuna
    Učesnik

    die Turkei oder der Turkei? Ich glaube dass Sie nicht richtig sagen

    nalanw
    Učesnik

    Die Türkei je tačan, ako je rečenica koju ćete koristiti dativ, onda je potreban član der...

    aus der Türkei za Tursku

    pinefresh
    Učesnik

    Bilo je zapisano da su nazivi država i prije bili neutralni, ali u primjerima kada das nisu korišteni ni u jednom od njih? ???

    yazyagmuruxnumx
    Učesnik

    pinefresh kad smo počeli učiti njemački jezik od samog početka, svečani smo što postoje neki izuzeci na njemačkom jeziku i ovo je izuzetna situacija u zemljama kojima smo dali ovaj članak je izuzetna situacija.

    mHour
    Učesnik

    Hvala na informacijama

    anoniman
    posjetilac

    Sad me počelo gurati, ali nije bilo bijega :)

    begummarra
    Učesnik

    bok .. trenutno sam u goethe ansamblu u tvojoj guzici .. isključujemo, učimo riječi cijelo vrijeme, članke itd. Nisam se mogao povezati s turskim riječima, pa uglavnom ostani u zraku: (šta mogu učiniti ?? ????????? Moram naučiti riječi?

    Derwisch
    Učesnik

    bok .. trenutno sam u goethe ansamblu u tvojoj guzici .. isključujemo, učimo riječi cijelo vrijeme, članke itd. Nisam se mogao povezati s turskim riječima, pa uglavnom ostani u zraku: (šta mogu učiniti ?? ????????? Moram naučiti riječi?

    hi,

    Mislim da samo učenje riječi nije dovoljno. Na primjer, iako smo naučili riječi "nachdem, schule, ich, vater, zusammen, gehen, danach, essen, gehen", ne možemo napraviti jaku rečenicu ili govoriti strani jezik bez obavljanja mnogih drugih potrebnih vježbi.
    Kao što ste rekli, mnogo naučenih informacija ostaje u zraku. Ali razlog za to je uglavnom zbog nepovezanosti njemačkih riječi jedne s drugima. Na primjer, čak ni učenje riječi Post sa člankom ne pomaže puno; “u poštu, iz pošte, u poštu, u poštu, u poštu” itd. Kako možeš govoriti ove stvari ako ih ne naučiš...
    opet kažem…
    Ne mogu dobro da razgovaram s Njemačkom. Ali imam sneakih ideja o tome, imam istraživanja.
    Možemo naći idejnu prodavnicu.
    Bis…

    LG
    derwsich

    radost
    Učesnik

    Možete li pričati o korišćenju plusquamperfekt?

    tesekkurler

    Derwisch
    Učesnik

    Možete li pričati o korišćenju plusquamperfekt?
    tesekkurler

    Ovaj problem možete riješiti korištenjem trake za pretraživanje… Ali ja i dalje dodajem linkove ovdje za vas…

    https://www.almancax.com/forum/index.php?topic=1219.0
    https://www.almancax.com/forum/index.php?topic=1681.msg8842#msg8842

    LG

    sedayld
    Učesnik

    Definitivno počinjem da mi je teško, ali... fcbarcelonaxnumx Nema bijega kao što je rekao :D
    prijatelji koji pokušavaju da nam pomognu çokkkkkkk Ja sam fasciniran
    sevgilerimleeeeeeeeeeee na

    u serhatkosoval
    Učesnik

    ne terajte me da se smejem na ono što radim mojim prijateljima molim pomozite mi

Prikazujem 15 odgovora - 1 do 15 (ukupno 39)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.