Lekcija 1: Preliminarne informacije

> Forumi > Nemački časovi i konvencije > Lekcija 1: Preliminarne informacije

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    almancax
    posjetilac
    NAUČITE DA REČITE REČENICU

    Oprez: Da biste u potpunosti razumjeli ovo i teme koje će biti objašnjene u nastavku, morate imati dovoljno znanja iz predmeta turske gramatike.
    Ako postoje informacije o rečenicama i stavkama u turskoj gramatici, odlazite za kratko vrijeme.

    SIMPLE SENSE SETUP

    Smatramo da su rečenice sastavljene od predmeta i predikata kao jednostavne rečenice.
    na primjer

    Idem.
    Smejete se.
    Oni će pročitati.

    Cümleleri je vrlo jednostavna struktura rečenice. Ako obratite pažnju, kompatibilnost predmeta-predikat se primećuje u gorenavedene rečenice.

    Konformnost predmetnih predikata je od suštinske važnosti u tačnim i značajnijim znacima.
    Ako je klauzula nekompatibilna sa subjektom, onda je rečenica iskrivljena i besmislena. Hajde da ispitamo primere,

    Idem.
    Čitate ga.
    Došli ste.

    Kazna korumpirani cümlelerdir.çünk nije inflect glagola u tim rečenicama po predmetu i predmet-predikat spor nastao.

    Na primjer, korumpirani, "Ja ću ići", navodi se osudi tu temu, "Ja ću ići" ili instalacije, "Oni će otići", treba se dogovoriti.
    Pa, s obzirom da subjekt i glagol moraju uvijek biti kompatibilni u rečenici, tada možemo dobiti ideju o subjektu rečenice samo gledanjem predikata rečenice. Napišimo nekoliko primjera u nastavku.

    Dolazim.
    Ste napisali.
    Oni su pisali.
    Ti si sljedeći.

    Uzmite nekoliko rečenica iznad.
    Osoba (subjekt) koja radi u izjavi "dolazim" lako se shvata kao prva osoba "ja".
    "Ti si napisaoKao što se može shvatiti, predmet rečenice je “vi& Quot;
    "Oni će pisatiTema rečenice je “oni” je.
    "Ti ćeš doćiTema rečenice je “sen& Quot;
    Naravno, gledamo na predikat cümlenena, znamo suštinu tog cümlenina.
    Pa, da li su glagoli samo nam daju informacije o predmetu klana?
    Naravno da ne.
    Istovremeno, činjenice nam pružaju informacije o predmetu cümlen, o tome kada je posao završen, o okvirima i načinu rada cümlen-a.
    Glagoli čine predikat rečenice, a glagoli jesu infinitiv zove država.
    Infinitivni nastavak glagola u turskom –hangout ili -proizvođač To je.
    U njemačkom, ovaj infinitivni sufiks –en a ponekad -n  To je.
    Uporedimo glagole u oba jezika da bismo bolje shvatili situaciju.

    spielen Turski ekvivalent glagola igrati Oba su glagola u infinitivnom obliku.

    spiel –  en
    igrati - proizvođač

    Kao što se može vidjeti, prema navedenim glagolima, infinitivni sufiks je en na njemačkom, a mak na turskom jeziku.

    Ako se baci infinitiv glagola, ostatak glagola se smatra glagolom.
    Dok su glagoli osobe ili vremena dodani glagolu, infinitiv se nastavlja, a nastavci osobe, vremena itd. Dodaju se korijenu preostalog glagola. Objasnimo to na primjeru.

    Čitanje Izbacujemo infinitivni nastavak glagola i imamo “čitatiReč " ostaje. Sada dodajmo lice i sufiks vremena ovoj reči. Na primer, dodajmo sufiks 1. lica jednine i sufiks prezenta.

    pročitaj - yor - um

    Objasnimo sufikse koje donosimo ovom glagolu.
    pročitajte: korijene glagola
    yor: trenutačno vrijeme eki
    um: 1. individualna osoba (I)

    Napravimo sada još nekoliko snimaka:

    OKU - YOR - SUN
    ČITAJ - DU - N
    ČITAJ - YOR - UZ
    ČITAJ - DU - K

    Sada obratimo pažnju na jednu točku: Uzmimo, na primjer, glagole koje čitamo i čitamo.
    Oba su 1. uprkos činjenici da je to bila pluralna osoba, zašto su dobili drugačije veze sa osobom?
    To je povezano s gramatičkom strukturom i posljedica je različitih korištenih vremena.Na njemačkom jeziku glagoli također imaju različite afikse prema različitim vremenima i osobama.
    Baš kao i u našem jeziku, infinitivni sufiks glagola uklanja se, a sufiksi se dodaju korijenu glagola.

    Konjugirajmo njemački glagol:

    Lerneren : Naučihangout
    Bacamo skale glagola i unazad lerne ova reč ostaje.
    Dovedimo sada sufiks osobe i vremena na ovu riječ lern. Na primjer, dovedimo 1. lice jednine i sufiksa sadašnjeg vremena.

    Lerner - e : Nauči - Hm - hm
    Kao što se vidi -e Sufiks je glagolu dao sadašnje vrijeme i 1. lice jednine.

    Lerner - t : Nauči - ti si -

    Lern – te : Naučite - di - m

    Dali smo nekoliko glagola u gornjem tekstu. Mi ćemo temeljno naučiti sufikse dodate glagolima prema vremenu.

    Sada ćemo vam skrenuti pažnju na još jednu tačku.
    Kao što vidite, uklonili smo infinitivne sufikse glagola i konjugirali smo glagol dodavanjem sufiksa u korijen preostalog glagola. Međutim, iako je većina glagola konjugirana na ovaj način, postoji 200 nepravilnih glagola koji ne slijede ovo pravilo.
    Ako se koren glagola ne menja kada je glagol konjugiran, onda ovaj glagol Regularni glagol To se zove.
    Ali ako se korijen glagola promijeni tijekom konjugacije, ovaj glagol Nepravilan glagol To se zove.
    Regularni glagoli ponekad slabi glagoli, nepravilni glagoli ponekad se nazivaju jakim glagolima.
    Pa kako da znamo da li će se koreni glagola promeniti?
    Morate da zapamtite sve nepravilne glagole kako biste odgovorili na ovo pitanje.
    U ovoj fazi možete početi samo memorisanjem najkorisnijih u svakodnevnom životu.
    Ali posebno istaknimo to Ne preostaje nam ništa drugo nego pamtiti ove glagole i konjugacije!

    ŠTA JE POMOĆ?

    U njemačkom postoji koncept pomoćnih glagola.Pomoćni glagoli imaju različite funkcije u rečenici.U suštini, u njemačkom postoje 3 pomoćna glagola.To su pomoćni glagoli sein – haben –werden.Ovi pomoćni glagoli nemaju turske ekvivalente i pomoćne glagole ne mogu se koristiti sami u rečenici. Apsolutno. Moraju se koristiti sa normalnim glagolom u rečenici kako bi mogli promijeniti vrijeme ili značenje glavnog glagola.
    Gore navedeni pomoćni glagoli mogu se istovremeno koristiti kao normalni glagoli.
    Obično se koriste kao glagol znači tada postaje predmet i glagol kullanılabilirler.yardımc lekciju, vidjet ćemo sami daljim potezima.

    Ovdje smo dali neke gramatičke informacije u ime nekih važnih tačaka.
    naša budućnost toku jednostavnom rečenicom strukture će nastaviti da objasni najsloženijih kazne, gramatičke kopije sve vrijeme kao kazna instalacije.
    Želimo vam sve uspehe ...

    O čovječe, je li moguće da vas je osoba koja vam je dala ovo oružje i dala takvu novčanicu-i milost i kvalifikaciju hehem-i ostavila bez nadzora, ne pridaje vam značaj, ne obraća pažnju na vaš postupak, apsurd je čitav svemir koji vam je podređen bi li trebao napraviti genealogiju izroda trulim, razmaženim, beznačajnim drvetom? Neka poriče svoju milost, koja je očita poput sunca, i svoju mudrost, koja ni na koji način ne prihvaća sumnje i koja nema nedostatak djelotvornosti? Haša! .. (Lem'alar)
    svetac
    Učesnik

    Želio sam zahvaliti prijatelju koji je poslao svoje njemačke informacije o obrazovanju. Pridružujem se vašem forumu, nadam se da možete pomoći oko informacija o učenju njemačkog jezika i CD-a kao alata.
    Pretpostavljam da način na koji pišem iz ćurke obično kada kažem natrag prikuplja bolja od Njemačke

    MuhaââeM
    Učesnik

    Dobrodošli.
    Naše publikacije na CD-u i knjigama također će vam biti predstavljene u narednim godinama.

    šamar
    Učesnik

    hello;
    Ja sam jedan od pridošlica među vama.
    Moje radno mjesto je vanjska kompanija. Ovdje koriste njemački i švicarski njemački, mogu manje-više razumjeti razliku, ali morao sam naučiti njemački.
    Ne bi li bilo korisnije i nezaboravnije da imamo resurse poput knjiga ili CD-a, kako su rekli njihovi prijatelji?
    Hvala ..

    tornado
    Učesnik

    vau, dobro ste rekli svojim ženama. hvala ti. :)

    erhanexample
    Učesnik

    Postao sam novi član, ovo je bila jako dobra stranica danke

    dreamboy
    Učesnik

    hmm, razumijem da to znači mak eki na turskom na njemačkom jeziku ;)

    xxdiablo
    Učesnik

    tskler, bila je vrlo korisna stranica ..

    HARD
    Učesnik

    Zdravo, ja sam Serkan iz Istanbula i saznao sam za Vašu stranicu zahvaljujući mom prijatelju koji živi u Minhenu, Njemačka. Planiram da živim u Berlinu u narednim godinama, pa sam htio da počnem učiti njemački sada. Veoma sam sretan ako mi možete pomoći s ovim Šta mogu učiniti i gdje mogu početi? Ne znam uopste... cekam vasu pomoc i sugestije, ljubav i postovanje.

    Smyrna
    Učesnik

        Dobro došao prijatelju... Vidi, već si krenuo sa pravog mesta. :) Da, pokušajte da pratite brojeve lekcija redom, počevši od lekcije 1, polako pamti jednostavne dnevne govorne obrasce.. Prepustite se sajtu, shvatićete da ste počeli da učite….

    iborotti
    Učesnik

    hvala nadam se da će uspjeti.

    murat20
    Učesnik

    Hvala vam za vašu informaciju

    SIMBOL
    Učesnik

    POČELA SAM OBRAZOVANJE NEMAČKOG JEZIKA OD NULE PRIJE TRI MJESECA I BILO JE JAKO DOBRO KADA SAM KOMPINOVALA SVOJE DOSADAŠNJE ZNANJE I GRAMATIKU KOJU STE OBJASNILI NA TURSKOM.. HVALA…

    KorteX
    Učesnik

    Hvala na svemu, pokušavam naučiti sve napore da naučim, zahvaljujući vama naučit ću ovaj jezik. :)

    kermlik
    Učesnik

    Postao sam novi član, vaša web stranica je vrlo dobra, radite jako dobar posao.

    hakanxnumx
    Učesnik

    NAPRAVILI STE SUPER SAJT, ŠTA DA REĆEM, HVALA ODLIČNO

Prikazujem 15 odgovora - 1 do 15 (ukupno 42)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.