Lekcija 1: Opšte informacije o njemačkom

> Forumi > Osnovne nemačke lekcije od ogrebotine > Lekcija 1: Opšte informacije o njemačkom

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    lara
    posjetilac
    OPŠTE INFORMACIJE O NEMAČKOJ

    Zdravo. Prije nego što prijeđemo na naše lekcije, dajmo vam nekoliko informacija o njemačkom jeziku. Ovo su prijatelji početnici
    Mislimo da će to biti prikladno za
    Njemački jezik pripada germanskoj grani indoevropskih jezika i jedan je od najčešćih jezika na svijetu.
    Poznato je da približno 120 miliona ljudi govori njemački.
    Njemački je maternji jezik koji se najviše govori u Evropi i govori se u mnogim zemljama izvan Njemačke.
    Na primjer, službeni je jezik u Njemačkoj, Austriji, Švicarskoj, Lihtenštajnu, Luksemburgu, Belgiji i Italiji.
    Generalno, ljudi misle da je učenje njemačkog jezika teško, jer
    ili pristrasan prema ovom pitanju itd. možda.
    Međutim, općenito učenje njemačkog jezika uopće nije teško, osim nekoliko predmeta.
    Činjenica je da to ne zna ni većina njemačkih građana, ali u takvom okruženju s tim nećete imati problema.
    Teško je da će se to dogoditi. O tim će se pitanjima detaljno razgovarati kada za to dođe vrijeme
    Govoreći o učenju njemačkog, recimo vam rezultate istraživanja koje su proveli stručnjaci:
    Kao rezultat istraživanja stručnjaka, inteligencija ljudi koji kasnije uče njemački
    Puno je napredniji u odnosu na prethodnu verziju, naravno, ne mi, ali stručnjaci to kažu.
    Na primjer, učenjem njemačkog jezika poboljšavate i svoju inteligenciju. 
    Na njemačkom jeziku možemo reći da se riječi uglavnom čitaju onako kako su napisane. Naravno, postoji mnogo izuzetaka od ove situacije.
    Ali kad naučite praksu na poslu, izgovor vam neće predstavljati problem.
    slova su također napisana velikim slovom bez razlike između roda i imena.
    Takođe možemo reći da svi govornici jezika, osim nemačkog, nemaju teškoća u učenju nemačkog jezika.
    Nakon ovih općih informacija možemo započeti nastavu njemačkog jezika.

    Ptica života prolazi poput groma i sprema se da položi jaja u grobno gnijezdo. (B.Mesnevi)
    u olguntuz
    Učesnik

    Hvala vam na trudu, želim da se ovaj rad nastavi.

    beti
    Učesnik

    Zahvaljujući vama, naučit ću almanah u svim aspektima.

    Nurleben
    Učesnik

    o moj bože moji se snovi ostvaruju ;) Nemački je jezik koji najviše želim da naučim..i naučiću ga ovde..hvala puno...

    u olguntuz
    Učesnik

    Nadam se da će vam se snovi ostvariti, ako zaista želite da učite, možete učiti i ova stranica je zaista korisna.

    anoniman
    posjetilac

    Hvala puno…

    anoniman
    posjetilac

    Hvala momci. Zdravlje u ruci, u srcu.
    Pokušat ćemo polako učiti. :)

    gentile
    Učesnik

    Alles fur danke

    murat011
    Učesnik

    OPET SE OPUSTITE ZA SVAKO PUTOVANJE

    Kopf
    Učesnik

    danke bis ćelav…

    yavzz
    Učesnik

    Hvala puno ! Nadam se da ću poboljšati nemački zahvaljujući vama.

    vuslatımschatz
    Učesnik

    Hvala puno, krenuli smo od prve lekcije, neka nam je Bog u pomoći

    anoniman
    posjetilac

    COK DANKE BOG

    tarakcixnumx
    Učesnik

    Rekli smo Bismillah i počeli učiti njemački, iako sam to vidio u srednjoj školi, ali nadam se da neće biti teško i da se neću obeshrabriti………

    nicole *
    Učesnik

    Zdravlje za vaš rad ..

    domovina057
    Učesnik

    Napravili ste zaista lijep forum.Upravo sam počeo učiti njemački... danke schön!

Prikazujem 15 odgovora - 1 do 15 (ukupno 83)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.