Proces razvoda

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    Emre34
    Učesnik

    Pozdrav prijatelji, bilo bi mi drago ako oni koji imaju iskustva sa postupkom razvoda odgovore na moja pitanja.
    1-Ja sam turski državljanin sa supružnikom, u kojoj se zemlji odvija brži postupak razvoda?
    2-Koja će me država financijski manje umoriti?
    3-Recimo da se razvodim u Njemačkoj, u ovom kontekstu rechtsschutz pokriva troškove razvoda?
    Hvala unaprijed i svima sretni i mirni dani ..

    Brna
    Učesnik

    zdravo
    Prije svega, jako je tuzno sto se javljam na ovakvu temu, ali nazalost...
    Kada se obratite advokatu ili podnesete zahtev sudu za razvod braka u Nemačkoj, počinje period koji se zove godina rastave (Trennunsjahr), a na kraju 1 godine, predmet počinje da se vodi. Ako podnesete predmet u TR, postoji rok za prigovor u kojem će druga strana dobiti poziv i čekati odgovor. Ako vaš supružnik ne dođe na sud tog dana suda, bit će određen novi datum za predmet itd. Po mom mišljenju, i pored perioda čekanja od godinu dana, razvod u Njemačkoj je bez stresa. Ali, naravno, to se ne odnosi na sporazumni razvod.

    Ako ne radite, država snosi troškove. Nađite advokata kojeg prate sve

    Nadam se da će biti korisno

    Emre34
    Učesnik

    Hvala na odgovoru.Ljudi se venčavaju da bi bili srećni,da bi delili život i da bismo zajedno gradili budućnost.Nažalost,iako ne želim da generalizujem, mladoženja/neveste poput nas koji dolaze iz Turske počinju da doživljavaju velike probleme ubrzo nakon što dođu Njemačka. Naravno, jedan od najvećih razloga za to su nažalost supružnici koji su rođeni i odrasli u Njemačkoj...
    Uslijedit će razvod uz ugovor, već smo razdvojeni, ali to još nismo nigdje prijavili.

    bezdušan
    Učesnik

    Pozdrav, o ovoj temi se dosta diskutovalo na ovom forumu.Ako pretrazis stare poruke dobices informaciju.Nije bilo izmena zakona itd..kao pozitivan pomak ne treba angazovati advokata u Njemackoj nakon razvoda.To mora biti zapecaceno apostilom od viseg suda,mozes ga skinuti iz registra stanovnistva u konzulatu sa turskim prevodom...Jer i ako se razvedes u Njemackoj i dalje se pojavljujes da se venčam u Turskoj... Na primer, razveo sam se u Nemačkoj 2017, imam rok u konzulatu krajem ovog meseca, brišem ga iz registra jer nisam uspeo da nađem vreme do sada...Samo kao informacija za ostale prijatelje Pišem..Sudska odluka sa apostilom je 15 evra..prevod je 0-200 evra, taksa za overu u konzulatu je 250 evra. imajte na umu da ćete naići na ove troškove. Srdačan pozdrav..

    Emre34
    Učesnik

    Hvala vam bezdušnim, korisnim informacijama.

    Ohne idealien
    Učesnik

    Naš prijatelj je postavio upravo ona pitanja koja sam ja htio postaviti.
    Ja sam u istoj situaciji. Trenutno imam jednogodišnju samostalnu sesiju. Osim Auslanderbehörde, nijedan autoritet ne zna da smo doneli. Dobijamo se 1 mjeseci. Još nismo podnijeli ništa poput zahtjeva za razvod. Mogu li da odem u Tursku sa ovom samostalnom sesijom, dobijem punomoć od supruge, odmah se tamo razvedem i ponovo uđem u Njemačku bez problema? Nema eskalacije da će naš biti ugovorni razvod. Koliko sam čuo, oboje se možemo odmah razvesti sa jednim advokatom u Njemačkoj. Da li je istina?

    fuk_xnumx
    Učesnik

    da li zelis da se razvedes u turskoj sada ili u nemackoj, odluci se prvo, da pricamo kasnije

    Naš prijatelj je postavio upravo ona pitanja koja sam ja htio postaviti.
    Ja sam u istoj situaciji. Trenutno imam jednogodišnju samostalnu sesiju. Osim Auslanderbehörde, nijedan autoritet ne zna da smo doneli. Dobijamo se 1 mjeseci. Još nismo podnijeli ništa poput zahtjeva za razvod. Mogu li da odem u Tursku sa ovom samostalnom sesijom, dobijem punomoć od supruge, odmah se tamo razvedem i ponovo uđem u Njemačku bez problema? Nema eskalacije da će naš biti ugovorni razvod. Koliko sam čuo, oboje se možemo odmah razvesti sa jednim advokatom u Njemačkoj. Da li je istina?

    Ohne idealien
    Učesnik

    da li zelis da se razvedes u turskoj sada ili u nemackoj, odluci se prvo, da pricamo kasnije

    u Njemačkoj.

    fuk_xnumx
    Učesnik

    Ako se razvedete u njemačkoj sa skupim tr, možete to obaviti i bez ostavljanja 9 10 hiljada tl tr ako se morate dogovoriti sa suprugom

Prikazujem 8 odgovora - 1 do 8 (ukupno 8)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.