11 Droga mozga

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    …misterija…
    Učesnik

    Stručnjaci su pripremili listu od 11 prijedloga koji će povećati snagu mozga sprečavanjem atrofije memorije i inteligencije. Evo metoda za povećanje snage mozga:

    1- Pametni lijekovi: Lijekovi poput “Modafinil” drže mozak budnim 90 sati. Povećava hemikalije koje omogućavaju protok podataka iz jednog područja mozga u drugo.

    2- Hrana: Hrana bogata proteinima je korisna. Redovni doručak takođe povećava mentalne performanse; Gazirana pića imaju suprotan efekat.

    3- Muzika: Utvrđeno je da slušanje Mocarta naročito povećava matematičku inteligenciju, a lekcije iz muzike povećavaju IQ djece. Međutim, takav efekat pop muzike nije viđen.

    4- Bionički mozak: Navodi se da davanje male količine električne struje mozgu elektrodama povećava snagu mozga.

    5- Mentalne vježbe: Teška matematička pitanja izoštravaju inteligenciju. IQ djece koja su imala mentalne vježbe pet tjedana povećao se za 5 bodova.

    6- Igre memorije: Identificiranjem svake karte u špilu karata s likom i stvaranjem priče sa svim likovima, možete pamtiti 52 karte redom.

    7- Spavanje: Nespavanje 21 sat ima učinak poput pijanstva na mozak. Dobro naspavanje nakon 2 sata učenja olakšava učenje.

    8- hodanje: hodanje po pola sata 3 puta nedeljno; Povećava snagu učenja, koncentraciju i logiku za 15 posto.

    9- Hobiji: Utvrđeno je da stariji koji pletu i rješavaju zagonetke imaju manji rizik od razvoja bolesti poput Alzheimerove bolesti.

    10- Koncentracija: Ovo je važna vježba za mozak! Kada ste na poslu, treba vam oko 15 minuta da povratite koncentraciju nakon kratke distrakcije.

    11- Neurološko skeniranje: Skeneri koji pokazuju pokretljivost u mozgu mogu se koristiti i za provjeru aktivnosti mozga.

    (Citata)

    elifxnumx
    Učesnik

    hvala ok :)
    Informacije su vrlo logične ..!

    …misterija…
    Učesnik

    hvala ok :)
    Informacije su vrlo logične ..!

    Ništa elif77 :) :)

    laskavac
    Učesnik

    Hvala okey :) Sigurna sam da će ove informacije pomoći... :) dance :)

    …misterija…
    Učesnik

    Hvala okey :) Sigurna sam da će ove informacije pomoći... :) dance :)

    Zadovoljan sam…. stidim se :)

    Michael in
    Učesnik

    Ovo su vrlo istinite stvari koje, kada se urade, zapravo povećavaju performanse nevjerovatno za postotak...

    anoniman
    posjetilac

    zahvaliti

    …misterija…
    Učesnik

    :angel: :angel: Nije bitno... :) Drago mi je da ti je bilo korisno...sram te bilo :)

    MAHSUM_UCAR
    Učesnik

    SLM

    speedxnumx
    Učesnik

    Hvala vam na ovoj informaciji gospodine.Ali bilo bi sjajno da mi date detaljne informacije.Želim da naučim nemački,ali imam problem sa pažnjom i ekstremnim zaboravom.Bilo bi mi drago da mi pomognete u vezi s tim. pozdrav...

    3,14
    Učesnik

    up

Prikazujem 10 odgovora - 1 do 10 (ukupno 10)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.