Pomoć u B1 Telc sertifikaciji

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    CIPET
    Učesnik

    Pozdrav prijatelji,
    Krajem maja prisustvovao sam ispitu za b1 telc. Danas, kada sam dobio rezultate, Hören / Lesen je došao B1, Schreiben B1, ali Sprechen A2.
    Na ispitu iz govora bila je Poljakinja i nastavnica sa tečaja. Kada sam pitao one koji su pristupili prethodnom ispitu kakva pitanja imaju u odjeljku za samopredstavljanje, rekli su da imaju 3 do 5 pitanja.
    Bila su to pitanja na nivou b1, poput planova nakon ispita, slobodnog vremena itd. Nastavila sam s ocjenom 2 od 100 na ispitu A95 koji je predmet pohađao. Nisam imao problema sa svojim nivoom i radom. Tada sam bio izložen sa oko 14 ili više pitanja. Ne mislim da su to razine b1. Prenio sam ono što sam vidio na fotografiji ispred nas u Teilu 2 u skladu s b1 i s obzirom da sam sam pristupio ispitu, drugi nastavnik me pratio u planiranju u teilu 3. Bio je to najbolji dio, ali kada je potreban rezultat za b1 bio 75 i više, dao mi je 74,0.
    Pitao sam tečaj, pitao me da li su pitanja pisana, rekao je ne, pokazao sam rezultate drugih dijelova i situaciju i situaciju bez ponovnog upisa naknade na ispit koji smo ponudili da se ponovo sastajemo.
    Ako imate znanje ili iskustvo o tome, čekam vašu pomoć.

    Hvala.

    tugce_doerj je
    Učesnik

    Možete se žaliti ako mislite da je osoba koja provodi test bila namjerna prema vama. Žalite se nadležnim odjelima. Takođe ste svojoj školi objasnili situaciju i rekli su da obnove ispit. Sada ćete ili položiti ispit ili čekati da se žalba završi.

    CIPET
    Učesnik

    Hi all,
    Naš prigovor je došao do rezultata nakon 4 tjedna i izvijestili su da nije bilo greške u rezultatima. Ipak sam položio sljedeći ispit kako ne bih napustio vrućinu i rezultati su stigli. Prošao sam polaganjem B1 iz svih odjela. Dopustite mi da dodam napomenu prijateljima koji nemaju znanja. Ako položite B2 i Politički ispit u roku od 1 godine od datuma kada ste prvi put ušli u Njemačku, možete dobiti polovinu naknade koju ste uplatili na tečaj.
    Potrebne informacije možete dobiti na web stranici Bundesamt für Migration und Flüchtlinge.

    CIPET
    Učesnik

    Prijatelji, pišem za one koji su znatiželjni o nastavku postupka transakcije. Nakon što je najavljen drugi ispit, institucija u kojoj sam polagao ispit je ušla u sistem Bundesamt für Migration und Flüchtlinge.
    Zatim 1 nedelje kasnije, 50% novca koji sam platio za kurs se vraća na moj račun. Želim svima lako.

    Ezggg
    Učesnik

    Pozdrav, vratit ću se na b1, prošao sam bez razgovora. Koje su vaše preporuke?

    lampard87
    Učesnik

    Pozdrav, vratit ću se na b1, prošao sam bez razgovora. Koje su vaše preporuke?

    Kada ćete polagati ispit? Idem ispit u Telc B1 u kolovozu, a najteži mi zvuči kao govorni dio. To ste već prenijeli. Za Schreiben na Youtubeu možete pogledati video zapise kanala nazvanog Yiğit Günal. Dijelili ste određene izraze rečenica i s tim frazama imate što napisati na svakom uzorku pisma ili e-pošte.

Prikazujem 5 odgovora - 1 do 5 (ukupno 5)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.