ORGANIZACIJA U ODRŽAVANJU (UDRUŽENJA) ODBOR PARTNERIZUJU B1

> Forumi > Njemački A1 ispit, A2, B1, njemački TOEFL, KPSS i drugih njemačkih ispita Related Akcije > ORGANIZACIJA U ODRŽAVANJU (UDRUŽENJA) ODBOR PARTNERIZUJU B1

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    Rejan na
    Učesnik

    Sind beide am folgenden Wochenende zu der Hochzeitsfeier eingeladen. Die Hochzeit je pronađen u Neuburgu, udaljen 100 km od Ihnen-a. Sie waren noch nie in Neuburg und kennen sich nicht aus.

    AUFGABE: Planen Sie gemeinsam, bio je Sie tun möchten. Hier sind einige Notizan:

    VERKEHRSMITTEL?


    (zB….mit was fahren wir?)

    STADTPLAN?


    (zB….woher kaufen wir ein Stadtplan?)

    GESCHENK?


    (zB….was für ein Geschenk?)

    KLEIDUNG?


    (zB….was ziehst du an? oder ich?)

    TREFFPUNKT?


    (zB……wo und wann treffen wir uns?)

    Primjer: 1- O tome kako i sa čime ćemo ići na vjenčanje…

    2- Potrebna je karta grada jer Neuburg ne poznajemo. Govorimo o mapi grada, gdje (na primjer, die schreibwaren ..), postoji li dopisnica ili ne.

    3- Kakav poklon možemo kupiti (npr. sat, zlatnu narukvicu, itd.)

    4- Razgovaramo o tome što odjenuti za vjenčanje ..

    5- Razgovori o tome gdje ćemo se i kako naći (npr. ... ispred stanice, ispred bioskopa, u kafiću ... itd ...)

    Rejan na
    Učesnik

    ili druga tema: vaš se prijatelj seli kući, a vi ćete pomagati prijatelju. Razgovori između vas i vašeg prijatelja:
    -potrebno je vozilo za kretanje. gdje pronaći alat. (To sam rekao na ispitu. MEİNMANN HAT EİNEN LKW) Moja supruga ima prvu kw, pa sam rekao da ne moramo tražiti automobil.  :)
    – gde ćemo se naći. (wo und wann treffen wir uns?)…. Možemo pitati...
    -Trebat će nam karton za kretanje. Došlo je do razgovora gdje ga možemo pronaći (ovaj karton je bio u sadržaju predmeta i to smo morali reći) ..
    Oni daju temu u razgovoru i morate reći 3-4 riječi o tome, npr. vaša karta, selidba, sastanak, LKW...
    Tako da možete ovako razaznati sve što vam padne na pamet. najvažnije je da se tamo ne šuti. Da budem iskren, oni gramatiku ne gledaju puno. ali tišina gubi bodove ako uopće ne govorite. Tako da je moj savjet za vas uvijek razgovor.  :)

    Rejan na
    Učesnik

    U ruci vam daju i slikovni papir. Kažu, reci mi šta vidiš ovdje.
    Slikovni papir koji mi je došao: doktor, dijete, .. doktor pregledava dijete.
    - pitali su me gdje je ovo mjesto. Pa sam rekao da je ovo bolnica ili pregled (das ist ein Krankenhaus ili ain Praxis).
    Koliko dugo treba pregledavati ljude? pitali su .. :) Odgovorio sam dva puta godišnje.
    Tako da, prijatelji, pokušao sam objasniti sve na slici. Čak sam rekla i bijelu košulju na liječniku. samo da razgovaramo :).
    -predmet koji je došao kod mog drugog prijatelja: bila je to apoteka. Žena razgovara s ljekarnikom i uzima lijek. ovo govoriš.

    U mom tečaju, predmet lažnog ispita pripremljenog za B1 ispit je: trči dvoje male djece. dijete ima loptu u ruci. postavljeno pitanje: gdje djeca trče? Gdje je lopta? (Odgovor: lopta je u djetetovoj ruci. DAS KİND HÄLT DEN BALL İN DEN HÄNDEN)

    Tema koja se pojavila na drugom probnom ispitu: žena kuca nešto na kompjuteru. Tu je sto. Na stolu su olovke, cvijeće itd. Pitanje: Šta žena radi?….Šta vidite na slici?
    Možete reći AUF DEM BİLD SEHE İCH EİNE FRAU UND EİNEN COMPUTER (vidim ženu i kompjuter na slici)… vi opisujete sve što vidite. Ovi predmeti su se pojavljivali na prethodnim ispitima.

    sa zamkom
    Učesnik

    Brate Yasmin, super si, hvala ti što si podijelio...

    Rejan na
    Učesnik

    nichts zu danken  :)

    moje raj
    Učesnik

    U ruci vam daju i slikovni papir. Kažu, reci mi šta vidiš ovdje.
    Slikovni papir koji mi je došao: doktor, dijete, .. doktor pregledava dijete.
    - pitali su me gdje je ovo mjesto. Pa sam rekao da je ovo bolnica ili pregled (das ist ein Krankenhaus ili ain Praxis).
    Koliko dugo treba pregledavati ljude? pitali su .. :) Odgovorio sam dva puta godišnje.
    Tako da, prijatelji, pokušao sam objasniti sve na slici. Čak sam rekla i bijelu košulju na liječniku. samo da razgovaramo :).
    -predmet koji je došao kod mog drugog prijatelja: bila je to apoteka. Žena razgovara s ljekarnikom i uzima lijek. ovo govoriš.

    U mom tečaju, predmet lažnog ispita pripremljenog za B1 ispit je: trči dvoje male djece. dijete ima loptu u ruci. postavljeno pitanje: gdje djeca trče? Gdje je lopta? (Odgovor: lopta je u djetetovoj ruci. DAS KİND HÄLT DEN BALL İN DEN HÄNDEN)

    Tema koja se pojavila na drugom probnom ispitu: žena kuca nešto na kompjuteru. Tu je sto. Na stolu su olovke, cvijeće itd. Pitanje: Šta žena radi?….Šta vidite na slici?
    Možete reći AUF DEM BİLD SEHE İCH EİNE FRAU UND EİNEN COMPUTER (vidim ženu i kompjuter na slici)… vi opisujete sve što vidite. Ovi predmeti su se pojavljivali na prethodnim ispitima.

    Imate li uzorke slika?

    emes2729
    Učesnik

    Prije svega, pozdrav, prije svega, ući ću krajem mjeseca, kako da se pripremim?

    YAMANEF na
    Učesnik

    Danas je stigao moj B1 certifikat .. ukratko me sažeti kada sam želio dobiti a1, kako to učiniti? Napravio sam to a2 b1 i dobio sam sve to. zagrijavajte vodu sažetkom ako živite u njemačkoj, definitivno naučite lekciju na lekciji i ne gledate turske kanale kod kuće ..gramatık da to je vrlo važno, ali odsječite ga i puno je važnije razgovarati, mislim da ćete puno razgovarati. U isto vrijeme, da je vaš rječnik velik, ne bi bilo problema. Mislim da nije bilo dovoljno teško biti uvećan

    (ISIN OZETI SU RAZLIČITI DA IZGRADITE TURSKI SAMIT I IZGRADITE FRANCUSKI PREDMET, AKO STE RAVNA LOGIKA, NAUČIT ĆETE U STILU. 

Prikazujem 7 odgovora - 1 do 7 (ukupno 7)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.