dobiti neograničenu sesiju bez B1

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    sanseyy
    Učesnik

    Hi friends,

    Živim u Njemačkoj već 7 godina. Udata sam za njemačkog državljanina, imamo dvoje djece, a oni su njemački državljani. Radim kao IT u vrlo dobroj njemačkoj kompaniji i dobro zarađujem. Nažalost, iz nekog razloga nisam mogao dobiti B1 certifikat. Iz tih razloga daju stalnu sjednicu od godinu dana. Nemam vremena da idem na kurs itd. Da li imam šansu ako je dam advokatu? Ili šta da radim?

    yenicerixnumx
    Učesnik

    Poštovani, podnio sam zahtjev za državljanstvo nakon 6 godina i vratili su ga jer mi nedostaje samo 1 dokument. Hoće li novi jer je dokument formule 1 u Turskoj star? Kada sam se ranije prijavio za boravak na neodređeno, nisu ga dali zbog nedostatka dokumenata. Pretpostavljam da će se ovo desiti i vama. Ako ne ispunjavate uslove, oni sigurno ne daju. Da budem iskren, mislim da se to neće riješiti sa advokatom.


    Čekaš 1 mjesec da dobiješ rok u stranci, a treba 3 mjeseca da stigne kartica, slikaj ponovo, popuni prijavnicu, teška situacija. Mnogo muke. Period ponavljanja završava, opet iste transakcije, imam b1, ali mi daju 1 godinu i 1 godinu jer sam nezaposlen.

    Ohne idealien
    Učesnik

    B1 nisi ti. To je najvažniji od originalnih dokumenata. B1 zahtjev sa integracijom.

    aras.xnumx
    Učesnik

    Pozdrav b1 koliko mjeseci si završio koju državu

    Nesibe od
    Učesnik

    Pozdrav b1 koliko mjeseci si završio koju državu

    B1 nije težak, koliko godina živiš u Njemačkoj? Ako učite za ispit 1 mjesec, dobro ćete se provesti. Ne pretjerujte. Kupio sam ga odmah nakon 1 godine života. Nema čega da se plašite b1. Na youtube-u već ima dosta informacija, sadržaja i tema za ispit. Riješite ga se što prije 😇.

    Nesibe od
    Učesnik

    B1 nije težak, koliko godina živiš u Njemačkoj? Ako učite za ispit 1 mjesec, dobro ćete se provesti. Ne pretjerujte. Kupio sam ga odmah nakon 1 godine života. Nema čega da se plašite b1. Na youtube-u već ima dosta informacija, sadržaja i tema za ispit. Riješite ga se što prije 😇.

    država Bavarska

    bezdušan
    Učesnik

    Zaposlenik u Ausländerbehördeu može preuzeti inicijativu i smatrati da je vaš njemački dovoljan i dati sesiju na neodređeno vrijeme, ali postoji vjerovatnoća od 1%. Ne morate da idete na B1 kurs, možete učiti direktno na internetu i polagati ispit, nemate priliku da kažete da nemate vremena.Ako želite da učite svaki dan 1 sat ,spremni ste za ispit za 2-3 nedelje.Ne razumem sta je advokatu,nema zakona i advokata u Nemackoj,nemojte da bacate pare.

    volkanxnumx
    Učesnik

    Hi friends,

    Živim u Njemačkoj već 7 godina. Udata sam za njemačkog državljanina, imamo dvoje djece, a oni su njemački državljani. Radim kao IT u vrlo dobroj njemačkoj kompaniji i dobro zarađujem. Nažalost, iz nekog razloga nisam mogao dobiti B1 certifikat. Iz tih razloga daju stalnu sjednicu od godinu dana. Nemam vremena da idem na kurs itd. Da li imam šansu ako je dam advokatu? Ili šta da radim?

    pozdrav,
    Prijatelji su spomenuli neke stvari, želio bih dodati nekoliko stvari.
    Prije svega, u Njemačkoj inicijativa službenika koji vam radi papirologiju igra važnu ulogu, nažalost, neki ljudi budu uhvaćeni u vijestima o svom poslu.
    Ako se pojavite pred policajcem koji zna vaša zakonska prava, vi ste u svakom pogledu 1-0.
    Ne znam kakva je zadnja zakonska regulativa, moram na vrijeme da istražim, ali ono što većina ljudi ne zna; Ne postoji takva stvar kao uslov za kurs u Njemačkoj.

    Stoga se možete unaprijediti i dobiti certifikat samo polaganjem b1 ispita.

    U procesu dobijanja nemackog drzavljanstva rekli su da treba da idete na integracijski kurs, pa sam rekao ne, nije obavezno, ucicu i polagati sam sam i to sam uradio. Ko zna zna ...

    Dakle, ukratko, ako verujete svom nemačkom, ako možete da pričate pred oficirom i pričate nemački, kada on shvati da ste iznad svog b1 nivoa, neće moći da traži dokument od vas. piše u zakonu jasno i jasno!

    Ako vaš njemački jezik nije na tom nivou, možete otići na VHS i prijaviti se za najbliži datum ispita i imati b1 bez potrebe da idete na kurs.

    Srdačni pozdravi

Prikazujem 8 odgovora - 1 do 8 (ukupno 8)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.