Austrija Obrazovanje i brak

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    rapzadexnumx
    Učesnik

    Pozdrav momci, otići ću u Austriju na fakultet. Mogu li se oženiti i dobiti državljanstvo dok studiram na univerzitetu? Ako odgovorite vrlo hitno

    ro
    Učesnik

    Naravno, ako je kao u Nemačkoj, još uvek treba da aplicirate za vizu za spajanje porodice iz Turske nakon što se venčate... Državljanstvo je malo teže... Morate tamo živeti određeno vreme... Recimo, ako Njemačka ima 7 godina, nije se promijenilo... Ako neko živi u Austriji, može vam reći, naravno, bolje će vam pomoći, tačnije. informiše…

    zilanxnumx
    Učesnik

    Zdravo,
    Podnio sam zahtjev za spajanje porodice za austrijsku regiju Beč. 10 mjeseci nismo dobili pozitivan ili negativan odgovor. Naša situacija je da je moja supruga državljanin Turske
    MA35 je u martu i maju zatražio od nas dodatne dokumente da nije imao tromjesečnu platu i kreditni dug, a naše transakcije ovdje su završene u junu. Otvorena je istraga radi ispitivanja braka moje supruge. Primljeno je pismo u kojem se kaže da je tužilaštvo 3. avgusta zaustavilo ovu istragu. Ako postoji, slijedi slika

    Allfallige zivilrechtliche Ansprüche bleiben davon in jedem Fall unberührt.
    Verdacht des Eingehens einer Aufenthaltsehe vom 16.11.2012.
    Die Einstellung erfolgte gemass 190 z 1 StPO, weil die dem Ermittlungsverfahren zu Gründe liegende Tat nichtmit gerichtlicher Strafe bedroht is oder sonst die weitere Verfolgung aus rechtlichen Gründen unzulassig ware.
    Strafbarkeit ist verjahrt.

    Nakon ovog papira, poslali su moje dokumente u policiju da ponovno izvrši još jednu istragu, prošlo je 6 tjedana, dokumenata više nema i odatle čekaju odobrenje, kažu, imate li neku od ovih situacija ili postoji li mogućnost odbijanja nakon ovih koraka?

Prikazujem 2 odgovora - 1 do 2 (ukupno 2)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.