Promjena poslodavca iz zakona Arb

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    Mehmetyilmaz
    Učesnik

    Zdravo prijatelji.

    Da bi se iskoristilo pravo Arb, radna obaveza za istog poslodavca nameće se na period od 1 godine.
    Sa istim poslodavcem radim 7 mjeseci sa fest vertragom, ali krajem prošlog mjeseca kompanija se spojila i povezala s drugom kompanijom.
    Mjesto rada i posao koji sam obavljao promijenili su samo ime kompanije i potpisao sam novi vertrag pod istim uvjetima.
    U ovom slučaju, mislite li da mogu imati koristi od arb-a?

    Hvala.

    muhendus
    Učesnik

    Šta je Arb, gospodine?

    Mehmetyilmaz
    Učesnik

    Šta je Arb, gospodine?

    Dozvola boravka stečena radom od istog poslodavca tokom 1 godine.arb 1/80 znači ugovor o partnerstvu.

    Ohne idealien
    Učesnik

    .

    Mehmetyilmaz
    Učesnik

    Ako ste potpisali novi vertrag, nažalost nema 7 mjeseci. Jer fešta djela nije bila tempirana. Da je bilo tempirano, vrijeme na kojem ćete raditi bilo je ponovno određeno i bili biste na vertragu. Iako ste fešta, potpisivanje novog vertraga znači da se kompanija ne odnosi samo na promjenu imena, već i na promjenu vlasnika. Ako ste potpisali vertrag jer se ime promijenilo, trebali biste napisati kada ste započeli rad na vertri, tako da 7 mjeseci ne bude izgubljeno. Ali ako toga nema, sretno sa vaših 7 mjeseci.

    Firma s kojom sam radio bila je podružnica Gmbh-a, koja je podružnica stalne mreže, i uvijek su zatvarali ovu tvrtku i povezivali nas s mrežom. Konzultirao sam nekoliko pravnika, ali nisam mogao dobiti puno odgovora. Nažalost , nije svaki pravnik upoznat s ovim pitanjem.
    Ako zvuči kao što ste rekli, ime je vrlo teško, vjerojatno će me poslati.
    Hvala na odgovoru.

    Ohne idealien
    Učesnik

    .

    Mehmetyilmaz
    Učesnik

    Ne trebate se odmah brinuti. Ako ste korisna osoba i oni su u potrebi, oni ne dolaze u obzir. Ako ideš raditi svoj posao, i dalje si blještav. Želim najbolje.

    Ne, moj učitelju, moja situacija je drugačija.
    Mislim da žele 52 tisuće godišnjih brutova da dobiju plavu kartu, moja je oko 40 tisuća, tako da nemam pravo na plavu kartu.

    Ohne idealien
    Učesnik

    .

    Mehmetyilmaz
    Učesnik

    Zašto nisu dali unbefristeti? Nadahnuti građanin? Niste li išli na b1 ili integracijski kurs?
    Koji grad živiš?

    Ohne idealien
    Učesnik

    .

    bezdušan
    Učesnik

    Pozdrav, ne morate biti poslani u Tursku (sasvim idealno). Čak i ako odete kući odvojeno, dobit ćete vizu neovisnu od supružnika, jer živite sa supružnikom dvije godine. Ne brinite za sebe, nakon 2 godina rada prijavljujete se i kupujete ponovo. Rekli ste za 5 eura. Ako dobijete pomoć za 69 euro, pomoć je pomoć. Bez obzira dali ste pokroviteljstvu 1 ili ne, to vam je sada bilo u džepu. Idemo. Rekao sam vam šta da radite sa vašom trenutnom situacijom pod drugom temom, doživio sam većinu onoga što ste prošli da biste se riješili. Hvala Bogu da sam sada dobro. Moja poenta. Život koji živite nije život. Ako možete podići 69 eura, uzmite 10 eura sa čeka, makar povucite plaću i učinite što kažem. Ali mislim da je vaš problem malodušje, ne vjerujete sebi. Ne mogu podnijeti bez inspiracije. Ti misliš. Stavite ga na glavu u BISMILLAH-u. Pronađite hostel itd. Nastavak već dolazi. Život je kratak, nije jasno šta ćemo biti

Prikazujem 10 odgovora - 1 do 10 (ukupno 10)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.