O otpremi iz Njemačke u Tursku.

> Forumi > Opšta sekcija o Njemačkoj i drugim evropskim zemljama > O otpremi iz Njemačke u Tursku.

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    Kılıçarslan
    Učesnik

    Pozdrav prijatelji,

    Zbog bakine smrti morao sam doći u Tursku nakon što sam zatražio boravišnu kartu. Dao sam supružniku punomoć za primanje boravišne karte, a on mi ju je poslao u Deutsche Post 18. marta, nakon što je dobio boravišnu kartu. Međutim, teret još nije stigao. Pogledam broj za praćenje i čini mi se da je u tranzitu u PTT-ovom sistemu. Kada smo nazvali Deutsche Post, stoji da je teret poslan 21.03.2019. Mislite li da postoji mogućnost gubitka tereta? Ako sutra odem u konzulat, mogu li dobiti privremenu putnu ispravu prijavom za izgubljenu boravišnu kartu? Izdaju li putnu ispravu istog dana? Moram li ponijeti neke druge dokumente? Unaprijed se zahvaljujem na pomoći.

    bezdušan
    Učesnik

    Poslao sam paket i trebalo je 35-40 dana. Da niste izbjegli novac po tako važnom pitanju i poslali ga UPS expressu, stigao bi do vas za 24 sata en Radio sam tamo i znam isto. Pištolj avionom. Oni šalju

    Kılıçarslan
    Učesnik

    Poslao sam paket i trebalo je 35-40 dana. Da niste izbjegli novac po tako važnom pitanju i poslali ga UPS expressu, stigao bi do vas za 24 sata en Radio sam tamo i znam isto. Pištolj avionom. Oni šalju

    Nažalost, rekao sam mu da ga pošalje putem UPS-a, ali kad je službenik Deutsche Posta rekao da će to ići za 8 dana, poslao ga je odatle. Nadam se da teret nema šanse da se izgubi. 

    Nesibe od
    Učesnik

    Nažalost, rekao sam mu da ga pošalje putem UPS-a, ali kad je službenik Deutsche Posta rekao da će to ići za 8 dana, poslao ga je odatle. Nadam se da teret nema šanse da se izgubi.

    Volio bih da možete pričekati malo duže ako ste izvršili povrat, mislim da je u nekim slučajevima to trajalo 8 dana, ali može doseći najviše 2 tjedna. Supruga mi je poslala dokumente i dobio sam ih za 13 dana.

    Kılıçarslan
    Učesnik

    Volio bih da možete pričekati malo duže ako ste izvršili povrat, mislim da je u nekim slučajevima to trajalo 8 dana, ali može doseći najviše 2 tjedna. Supruga mi je poslala dokumente i dobio sam ih za 13 dana.

    Teret je stigao 28 dana kasnije :)

    u almanyafatih
    Učesnik

    Teret sam slao i primao 3 ili 4 puta. Generalno, onima koji dolaze iz Njemačke treba 1.5 do 2 sedmice. 1 sedmica je iz Turske. Može se produžiti prema gradu i praznicima druge strane.

    bivens
    Učesnik

    Prijevoz tereta iz Njemačke u Tursku uključuje otpremu robe između dvije zemlje. Razne logističke kompanije nude usluge kao što su zračni, pomorski i kopneni transport kako bi se olakšalo kretanje tereta, osiguravajući efikasnu isporuku i usklađenost sa carinskim propisima za međunarodnu trgovinu.

Prikazujem 6 odgovora - 1 do 6 (ukupno 6)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.