voziti auto iz Njemačke u Tursku?

> Forumi > Cafe almancax > voziti auto iz Njemačke u Tursku?

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    tugce_doerj je
    Učesnik

    Zdravo,

    Želim odvesti auto u Tursku i ostaviti ga tamo da ga moj brat vozi. Koji put trebam slijediti? Da li je tako nešto moguće, nemam informacija. Ako prijatelji sa znanjem mogu da pomognu, bio bih zahvalan u redu :)

    akvarel
    Učesnik

    Zdravo,

    Želim odvesti auto u Tursku i ostaviti ga tamo da ga moj brat vozi. Koji put trebam slijediti? Da li je tako nešto moguće, nemam informacija. Ako prijatelji sa znanjem mogu da pomognu, bio bih zahvalan u redu :)

    Kad sam vidio njegovu utjehu dok sam postavljao ovo pitanje, volio bih da mogu biti dostojan palača srca poput vas.
    Odvesti auto u Tursku i ostaviti ga tamo je nešto što vas može koštati mnogo novca. Odustanite od ove ideje.

    Recimo da ćete uzeti automobil iz 2015. godine (jer ne smije biti stariji od 3 godine), cijena automobila prije 3 godine je 30 hiljada eura.
    Cijena ovog automobila u 2018. godini; 30.000 x 68% ?? => 20400 eura.
    Dostava i obrazac osiguranja? Odbacuje 500 eura.
    Iznos za oporezivanje; 20900 Euro.
    Ukupno svi porezi; 20900 x 88,80% ?? => oko 19.000 eura. (88,80% zapremine motora između 1600 i 2000CC)

    Ako biste ovom automobilu dali 15 hiljada eura i kupili ga, ukupno bi vas koštalo 34.000 eura.
    Da li je vrijedno toga?

    Naravno da ne vrijedi .. nema smisla. Kaže da se odričem srca i da se zavalim od svog mira.

    tugce_doerj je
    Učesnik

    :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: Pa čuo sam da je auto uzet samo jednom, zato sam pitao. Inače, znam i da će vas to normalno koštati. :D Tamo mogu kupiti auto za isti novac, po toj logici :)

    akvarel
    Učesnik

    :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: Pa čuo sam da je auto uzet samo jednom, zato sam pitao. Inače, znam i da će vas to normalno koštati. :D Tamo mogu kupiti auto za isti novac, po toj logici :)

    Pa, nisam iznenađen što vi živite tako sretno sa ovom logikom. Bila sam ljubomorna.

Prikazujem 3 odgovora - 1 do 3 (ukupno 3)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.