Kako ste proveli prve mjesece u Njemačkoj?

> Forumi > Poslovni i radni život u Njemačkoj > Kako ste proveli prve mjesece u Njemačkoj?

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    sky snimke
    Učesnik

    Pozdrav, momci, došao sam u Hannover prije dvije sedmice s vizom za spajanje porodice. Otišao sam u prvu podružnicu za strance i registrovao adresu, ali oni su zakazali sastanak za 90. januar kako bi 19-dnevnu vizu pretvorili u boravišnu. Mislim, postoji samo mjesec dana i pošto će u to vrijeme biti određen kurs jezika ili nešto slično, sjedim kod kuće ne radeći ništa i jako mi je dosadno. srećom, nema susjeda Turčina. Možete li mi dati prijedloge, šta mogu učiniti?

    https://www.almancax.com/almanca-aile-almanca-aile-bireyleri-ve-almanca-akrabalar.html

    yenicerixnumx
    Učesnik

    Prije svega, dobrodošli u gökce

    Ich žalfija dir nur 3 wörter . Langeweilig langeweilig langeweilig yuppi :)
    Ovo su dani u kojima je vaša glava zapravo najopuštenija i istovremeno najneugodnija koju ćete ubuduće nazivati ​​svijećama. Zašto ćete, nakon što počnete učiti jezik i polako upoznavati okolinu, pomisliti, vau, kad sam prošao. U početku ste poput ribe iz vode. Trenutno je započeo period adaptacije. Mislim da se on mora prvo upisati na kurs bez gubljenja vremena. Ako je pun, ovaj put ćete možda morati dugo čekati.
    Prije svega, mislim da upoznajete okolinu. Izađi, šta je okolo. Popijte šalicu kafe u središnjem dijelu. Opet, imate sreće u odnosu na većinu nas. Neka to bude Hannover. Počnite učiti njemački. Predajte sebi kurs kod kuće. Malo samoće, malo tišine dosadit će vam nakon nekog vremena, ali ako sebi nađete hobi, ako nađete nešto što će vam omesti um, vrijeme će prije proći. Dobrodošli nazad u Njemačku.
    Čvrsto

Prikazujem 1 odgovor (ukupno 1)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.