DOKUMENTI POTREBNI ZA BRAK U NJEMAČKOJ.

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    fuk_xnumx
    Učesnik

    1. [] Podnosilac prijave mora biti star najmanje 18 godina

    2. [] Osnovni ispit iz gramatike Rezultat dokumenta original i fotokopija 2

    (212 340 49 43 za imenovanje za ispite jezika). (Prihvaćeno certifikatima Goethe Instituta, TELC, OSD ili TestDaF)

    3. [] Aplikacija se mora podneti lično

    4. [] 2 formular za izdavanje boravišne dozvole

    Obrasci za prijavu mogu se dobiti besplatno od ulaza u odjel za vizu prije prijave ili na internetskoj adresi konzulata.
    Mora biti popunjen u potpuno čitljivom obliku i potpisan od strane podnosioca u njegovom rukopisu.

    5. [] 3 komada Slika biometrijskog pasoša

    Poslednja 6 treba da se vuku mesecima da odražava poslednji izgled
    * 45 mora biti X X NUMX mm u veličini.
    * Lice treba da se reflektuje sa prednje strane, otvorena glava i vaše oči sve vidljive

    6. [] Potpisani pasoš, koji važi najmanje 12 mjeseci od zahtjeva za izdavanje vize

    Za izdavanje viza u pasošu, najmanje stranica 2 mora biti prazna sa stranica VISITORS-a

    7. [] Originalni primjerak Međunarodnog registra rođenja podnosioca prijave i fotokopija

    (Od Direkcije za stanovništvo možete dobiti Međunarodni obrazac za prijavu rođenja)

    8. [] Međunarodna bračna dozvola ili original i fotokopija pisma Bračnog ureda u Njemačkoj

    9. [] Fotokopija kopije pasoša supružnika koji živi u Njemačkoj i fotokopija stranice koja prikazuje boravišnu dozvolu

    Ako je supružnik nemački državljanin, mora se podneti fotokopija pasoša ili lične karte

    10. [] Original i fotokopija pojedinačnog punog zbirnog uzorka za registraciju stanovništva koji pripada podnosiocu i njenom bračnom drugu
    Odeljak registracije MISAO mora biti kompletiran u potpunosti.

    (Od Uprave za populaciju možete dobiti obrazac za registraciju jedinstvenog jedinstvenog stanovništva)

    11. [] Naknada za obradu vize 60 Euro

    Visa naknada za maloletnike 30 Euro
    12. [] Vrijeme obrade vize može potrajati nekoliko mjeseci

    13. [] Kopija pasoša

    Fotokopija stranice stranice pasoša, stranice validnosti i poslednje stranice informacija o populaciji.

    Fotokopije stranica na kojima se nalaze informacije o identitetu na e-pasošima i stranicama na kojima se nalaze vize.

    14. [] Stare pasoše treba dostaviti ako su dostupne

    15. [] Prijava mora biti unesena u ambasadi u 4.

    Upozorenje:

    Molimo vas da budete na vratima odeljenja za vizu 20 minuta prije vašeg zakazanog termina, samo će podnosiocu zahtjeva biti dozvoljeno da uđe. Ako dokumenti nedostaju, ne možete podnijeti zahtjev za izdavanje vize, vaše imenovanje će biti otkazano, a vi ćete morati napraviti novi termin plaćanjem naknade. Isto važi i ako ne boravite u jednom od gradova koje pokriva Ambasada Ankare. Oficir može da zahteva dodatne dokumente na osnovu vaše prijave.

    Mobilni telefoni, laptop računari i velike kese se ne preuzimaju u odjeljak za vize i nema prava na ulazu.

    Pre vašeg imenovanja, kontaktirajte UPS službe u odeljenju za vizu pre nego što kontaktirate kancelariju za vize i pribavite sve informacije u vezi sa vraćanjem pasoša.
    S poštovanjem,
    Njemačka ambasada / generalni konzulat Informacije o vizama i služba za imenovanje

    impresionirati
    Učesnik

    Napisao sam ga na drugom mjestu, iako ću ga ovdje detaljno napisati ukratko. Nakon što smo se tamo vjenčali dragom bašvurulup vizom za brak u Njemačkoj za ponovni odlazak u Tursku otkrili smo da nemamo i dodatnu prijavu? Nakon izlazne vize za brak u Njemačkoj nakon vjenčanja tamo odlazite u Njemačku da biste dobili dozvolu za direktan rad ili ako se nešto produžava ponovo ili živim tamo kontaktirajući ovdje našao sam drugu prijavu nakon dolaska braka u Tursku?

    fuk_xnumx
    Učesnik

    baybarsin ste pročitali članak već je rekao da oni mogu tražiti pravo usamljeni sunda ne može govoriti neto kuće ili plaće u nekim državama oni žele plaću kuće u istoj zemlji žele isti turci građana, pa ako želite pitati ako želite pitati da li su podaci o landratsam htjeli biti odvojeni od zemlje?
    Već u Njemačkoj su gore navedeni i potrebni dokumenti za brak.

    Baybars
    Učesnik

    baybarsin ste pročitali članak već je rekao da oni mogu tražiti pravo usamljeni sunda ne može govoriti neto kuće ili plaće u nekim državama oni žele plaću kuće u istoj zemlji žele isti turci građana, pa ako želite pitati ako želite pitati da li su podaci o landratsam htjeli biti odvojeni od zemlje?
    Već u Njemačkoj su gore navedeni i potrebni dokumenti za brak.

    .. yoo zapravo govorim jasno, nedne ne mogu govoriti kada postoji zakon .. Evo zakona:

    § 28 Familiennachzug zu Deutschen

    (1) Aufenthaltserlaubnis ist dem ausländischen

    Ehegatten eines Deutschen, \ t
    minderjährigen ledigen Kind eines Deutschen, \ t
    Elternteil eines minderjährigen ledigen Deutschen zur Ausübung der Personensorge
    zu deferred, wenn der Deutsche seinen gewöhnlichen Aufenthalt im Bundesgebiet line. Sie ist abweichend von § 5 Abs. 1 Nr. 1 u Fällen des Satzes 1 Nr. 2 i 3 zu odloženi. Sie soll in der Regel abweichend von 5 Abs. 1 Nr. 1 u Fällen des Satzes 1 Nr. 1 erteilt werden. Sie kann abweichend von § 5 Abs. 1 Nr. 1 dem nich personensorgeberechtigten Elternteil eines mindenerährigen ledigen Deutsche erteilt werden, wenn die familiäre Gemeinschaft schon im Bundesgebiet gelebt wird. § 30 Abs. 1 Satz 1 Nr. 1 i 2, Satz 3 i Abs. 2 Satz 1 ist iz Fällen des Satzes 1 Nr. 1 entsprechend anzuwenden.

    Kalin je jasno napisano u mjestu, izvor prolaz nije definitivno treba dati vizu .. tako da papir zahtjeva proceduru, sigurno njemački supružnik nema izvore tranzita ne može odbiti .. tako da govorim prilično net.

    fuk_xnumx
    Učesnik

    baybars brother Od njemačkih državljana se traži da imaju puno potvrde o dohotku, dao sam im informacije tako što sam ih pokazao kao prijatelj ili zakon kaže da ne žele u praksi, ali želim da dobijem informacije o ovoj temi pa sam želeo da iznesem pogrešnu izjavu koju ne želim izlagati

    mater
    Učesnik

    Pozdrav moja supruga je njemacka drzavljanka.Trazili su potvrdu o prihodima od nje.Posto je bila studentica otac joj je potpisao ugovor o jamcu na 2 godine od notara.Dali su je strancima u grad Hagen .Supruga mog ujaka je nemacki drzavljanin.On radi strucnu obuku na cistom nemackom.ima primanja 500eura.placa 410eura kiriju.prima 200eura pomoci.trazili dokaz o prihodima za poslednju 6 meseci i doneo je... a pošto moj ujak govori nemački, nije doneo ništa, potvrdu ili vizu, za tvoju informaciju.

    EL-TURCO
    Učesnik

    Ako želite da se udala u Njemačkoj žele draga moja ufukcug clipboard dokument ne žele takve axnumx njemački naučnik u slučaju dokazano Ako se uradi aplikanata da se udam u Turskoj cijena! Objekta u čovjeku govoreći Njemački kratkodlaki službenik je dovoljno teško oluyor.tecrübeyl to!
    Pitanje plata je već riješeno zakonom, kako reče moj brat Baybars! :-)

    fuk_xnumx
    Učesnik

    Ne želim da kažem ni malo nepoštovanja ili nesporazuma, ili ne želim da kažem svom bratu, ali sam održao prezentaciju Čuo sam šta sam čuo sa sajta, kao i maternji jezik majke građanina od njega, čak i ako nisam u slučaju nemačkog, ali iu slučaju nemačkog yasam alis isti? Nema potrebe da se u dokumentu zna i moj brat :)

    dragi ufukcug, želim se vjenčati u Njemačkoj, želi da se međuspremnik vjenča u Turskoj za njemačkog učenjaka. Ako gotovi dokument podnosioca zahtjeva ne želi, što dokazuje stopa if at a1!
    Pitanje plata je već riješeno zakonom, kako reče moj brat Baybars! :-)

    u yeliz_orh
    Učesnik

    hello ovdje sam novi član kako mogu otvoriti novu temu foruma molim odgovor

    u Tarsuslu
    Učesnik

    fuk_18 brate, gore si napisao, napisao si puni ukupan broj registracije stanovništva koji pripada podnosiocu zahtjeva i njegovoj supruzi, na primjer, pravi Nijemac za njemačkog supružnika (ne Turčin ili nešto slično) ... pa šta da radimo za njega ... nema normalnih izvoda iz matične knjige rođenih, cijenio bih ako mi pomogneš

    fuk_xnumx
    Učesnik

    Ako do tada nije bilo državljanstva Turske, izvod iz matične knjige rođenih će biti dovoljan

    fuk_18 brate, gore si napisao, napisao si puni ukupan broj registracije stanovništva koji pripada podnosiocu zahtjeva i njegovoj supruzi, na primjer, pravi Nijemac za njemačkog supružnika (ne Turčin ili nešto slično) ... pa šta da radimo za njega ... nema normalnih izvoda iz matične knjige rođenih, cijenio bih ako mi pomogneš

    u Tarsuslu
    Učesnik

    Jeste li teško trebali dati punomoć za preuzimanje. Jeste li u konzulatu u Njemačkoj dobili ovog opunomoćenika ili je možemo uzeti iz stranih krugova, puno cijenim odgovor koji ste napisali .. moja supruga, naravno, znate da će to biti još jedno vode kako bi se dobio ulaz i izlaz u puretinu? ili najjednostavnije gdje kupiti ili to učiniti, unaprijed zahvaljujemo na odgovorima.  :)

    fuk_xnumx
    Učesnik

    Taj ćete dokument dobiti u uredu za strance u pokrajinskoj policijskoj upravi, ali samo područne policijske centre trebati ćete dobiti u podružnicama

    Jeste li teško trebali dati punomoć za preuzimanje. Jeste li u konzulatu u Njemačkoj došli do ovog opunomoćenika ili se može uzeti iz stranih krugova, puno cijenim odgovor koji ste napisali .. da biste znali da vam treba ulazak moje supruge i izlaz za Tursku će biti još jedna voda? ili najjednostavnije gdje kupiti ili to učiniti, unaprijed zahvaljujemo na odgovorima.  :)

    fuk_xnumx
    Učesnik

    stvaran

    u Tarsuslu
    Učesnik

    Zdravo drugari vencat cu se u Nemackoj a nemacka kancelarija za registraciju od mene trazi medjunarodnu bracnu dozvolu.Isla sam danas u maticu i ne daju mi ​​je.Ako neko zna koje dokumente ured za registraciju braka u Njemačkoj zahtijeva, bilo bi mi drago da mi pomognu.

    fuk_xnumx
    Učesnik

    zašto ne daju

Prikazujem 15 odgovora - 1 do 15 (ukupno 62)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.