Njemačka studentska viza

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    no_exam
    Učesnik

    Prvo, zdravo svima. Otišao sam na intervju za vizu 30.09.2010. septembra 07.15. u XNUMX.
    Pripremio sam sve dokumente
    (prihvat u školu, potvrda o upisu kursa…..)
    Moj kurs jezika započinje 25. oktobra 2010. Ne želim propustiti kurs jezika. Nazvao sam konzulat i nisam dobio nikakve informacije o situaciji. Da li bi mi bio minus nazvati i dobiti informacije? Da li treba da pošaljem e-mail u konzulat 19. oktobra 2010. godine, navodeći da će moj kurs započeti i da želim dobiti vizu?

    Hvala unaprijed na vašim komentarima.

    no_exam
    Učesnik

    Jedna stvar sam zaboravila dodatak aha. Zaboravio sam dati dokument da je dvomjesečni novac za kurs plaćen s velikom distrakcijom. Je li u redu dati ga kasnije?

    draga
    Učesnik

    Imate li dokaz zašto vam je potreban kurs jezika u Njemačkoj? (Rad o obavezi s radnog mjesta, dokument iz škole da vam je potreban za vaše obrazovanje? Ako postoji, jeste li ga dali? Pretpostavljam da niste mogli postavljati pitanja o svojoj vizi prije 4 mjeseca.

    no_exam
    Učesnik

    Njemački sam vidio u školi, za tri godine sam preveo i odnio njegov dokument. Budući da moj kurs jezika nije dovoljan, ići ću, ne bi li bilo čudno ovo ponovo spomenuti?

    no_exam
    Učesnik

    Zar nema nikoga da pomogne? gore

    draga
    Učesnik

    Rekao sam da je teško dobiti vizu zbog kursa jezika. Da li želite dokument koji pokazuje da je obavezno pohađati kurs jezika u Njemačkoj. U suprotnom, odbijanje odbijanja iz razloga što može naučiti njemački jezik u svojoj zemlji bit će visoko. jer misle da vaš cilj nije naučiti jezik već se nastaniti u Njemačkoj. Naravno, nema ništa jer će odbiti, nadam se da ideš

    no_exam
    Učesnik

    Još jedan moj prijatelj je tamo otišao prošle godine. Oni to ionako žele kao neophodan dokument. Da li je u redu da mi pošaljete e-mail?

    draga
    Učesnik

    Ne znam. Zovu i pitaju prije 4 mjeseca. Mislim da to ne bi bio problem, oni ne odgovaraju najviše.

    cciwann
    Učesnik

    Najvažnija stvar je dokument da ste primljeni na univerzitet u Njemačkoj, osim što je to naravno dokument o upisu na tečaj i druga potrebna garancija, osiguranje i tako dalje. Ne bih očajavao, ali bio sam odbijen iako je sve bilo u redu. Kao razlog, pokazali su mi nešto smiješno što je i moj otac tamo živio, jer sam išla živjeti pored njega, a ne radi škole. Dobio sam ove podatke od awukata, bio sam gladan u Njemačkoj, a ako ste na sastanku rekli što ćete raditi nakon završetka škole, ako niste imali određenu količinu novca ili ako ste rekli da mislim da ostajem u Njemačkoj, soba uzrokuje da imaju negativnu kupku.

    cciwann
    Učesnik

    Uz to, ne postoji šansa za dobivanje informacija o čarobnjaku putem e-pošte ili telefona. Koliko znam, ako vaš dokument nedostaje, oni ga žele.

    no_exam
    Učesnik

    Nema nikoga od moje rodbine. Kad sam završio školu, postavili su pitanje poput toga što ćeš raditi? Rekao sam da ću raditi u Turskoj.

    cciwann
    Učesnik

    Njihov plemeniti problem je u tome što ste rekli da ste dobro prošli, ja ću raditi u Turskoj. Niko više ne bi smio dolaziti u Njemačku. Pokušavaju spustiti ekonomsku krizu na strance koji ovdje žive, oni su stavljeni u svijest ljudi kao svjesna državna politika, sve što ću reći je sa srećom, kad dobijete odgovor, podijelite ga ovdje?

    no_exam
    Učesnik

    Prijatelji, dozvolite mi da vam objasnim trenutnu situaciju. Bio je prijatelj koji je dobio studentsku vizu, dobio sam savjet od njega i nazvao podružnicu za strance. Rekli su da je postupak završen i da je vaša odluka istinita. Izjavili su da jeste. Onda ist. Nazvao sam i ispričao incident, rekao sam, ne očekujem da mi se kurs produži u početnoj školi, žena je rekla šta ako kurs počinje, a ja sam rekao u redu, zatvorio sam ga. Tjedan dana kasnije, nazvao sam drugog, žena je ponovno zatražila moj broj za praćenje i rekla je da nema odgovora iz Njemačke. Dok je prijatelj išao i razgovarao licem u lice u poslovnici za strance. Ova se prijateljica takođe nikada nije tresla, ionako ne znam šta da radim. Dijete koje je dobilo vizu koju sam mu preporučio dobilo je vizu za 2 dana.

    no_exam
    Učesnik

    Zaboravio sam da napišem, osoba koja je dobila vizu prijavila se iz Ankare.

    cciwann
    Učesnik

    Pa, prijatelju, zvao sam i pitao koliko puta, ali su mi rekli da mi neće dati nikakve informacije. Kada sam pitao odavde, Njemačka, kao i vi, rekli su stvari kao da smo mi poslali vijesti, ali u Turskoj su uvijek govorili da čak i da nemamo nikakvu informaciju, ionako nećemo dati nikakvu informaciju. Shvatićeš, sačekaćeš kad ti pošalju. Dan kada sam dobio odbijenicu bio je prvi dan škole, momci su me čekali mjesec i po dana i poslali mi odgovor na odbijenicu prvog dana škole. Nadam se da ti se to neće desiti

    no_exam
    Učesnik

    da vidimo. Zašto ste odbijeni?

Prikazujem 15 odgovora - 1 do 15 (ukupno 15)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.