Kako najbolje učiti njemački i strani jezik?

> Forumi > Aktivno učenje i nemački Word Memorization Methods > Kako najbolje učiti njemački i strani jezik?

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    esma 41
    Učesnik

    Strani jezik… kako ga najbolje naučiti?? ?

    Želite ići u zemlju u kojoj se govori jezik koji učite i znate da je to najlakši i najbrži način učenja tog jezika. Ali ulazak u novu zemlju u početku može izgledati čudno. to jest, trebat će vremena da se naviknete na novo okruženje, kulturu i jezik. Na vas može uticati i boravak u drugom vremenskom periodu. Ali budite ugodni i pokušajte opaziti svoje novo okruženje.

    1- Grešite (!): Napravite što više grešaka u jeziku koji učite... Ne morate uvek da govorite ispravno. Ako ljudi mogu razumjeti ono što govorite, nije važno da li griješite, barem u početku. Život u stranoj zemlji nije ispit iz gramatike.

    2- Pitajte ako ne razumete: Kada drugi govore, ne morate da hvatate svaku reč. Razumevanje glavne ideje obično je dovoljno. Ali ako mislite da je poenta koju ne razumete važna, PITAJTE! Nekoliko korisnih riječi na ovu temu: Pardon me? za engleski. Izvinite, šta ste rekli? Možete li govoriti sporije, molim vas? Jeste li to rekli… Nisam to shvatio… Možete li to ponoviti, molim vas? Sta je to bilo? Žao mi je što te nisam čuo. Izvinite, šta znači “…………….” znači? (Ali nemojte koristiti: Govorite li engleski? Molim vas otvorite usta dok govorite! Pustite me!) Za njemački (Entschuldigung, wie bitte? Entschuldigung, was haben Sie gesagt?, Würden Sie bitte langsamer sprechen? ili Bitte, Možete koristiti izraze kao što su sprechen Sie langsam!, Haben sie gesagt das…, Können Sie das wiederholen bitte? Was war das? Entschuldigung, was bedeutet das?

    3- Uključite jezik koji naučite u oblasti interesovanja: Ljudi vole da pričaju o stvarima koje su im zanimljive. Koji su vaši interesi? Pokušajte naučiti što više riječi o ovim temama. Pitajte ljude oko sebe šta ih zanima. Ovo je fascinantna metoda i uvijek vam pomaže da naučite nove riječi. Na taj način ćete vidjeti da počinjete bolje razumjeti druge. Interesi su poput plodne kiše koja pada na baštu. Razgovor o svojim jezičkim vještinama pomoći će vam da učite brže, jače i bolje. Nekoliko korisnih riječi: Što vas zanima? za engleski Moj omiljeni hobi je… Zaista volim…..banje… Dugi niz godina imam…. Ono što volim kod…..je… Koji su tvoji hobiji? Za nemački…

    4- Razgovarajte i slušajte: Uvijek se ima o čemu razgovarati. Pogledaj oko sebe. Ako vam se nešto čini čudnim ili drugačijim, uronite odmah u razgovor. Ovo će vam takođe pomoći da poboljšate svoje prijateljstvo. Slušajte ljude, ali slušajte da biste uhvatili izgovor riječi i ritam jezika. Budite sigurni da koristite ono što znate. U mnogim jezicima riječi su izvedene jedna iz druge. U ovom slučaju pokušajte zaključiti značenje riječi iz njenog značenja u subjektu. Kada razgovarate sa domaćim građanima zemlje, pokušajte da nastavite razgovor. Nemojte paničariti kada ne razumete šta druga osoba govori. Pokušajte da shvatite glavnu ideju i nastavite razgovor. Ako i dalje imate problema s razumijevanjem, zamolite ga da ponovi rečenicu. Ako nastavite da pričate, tema će postati razumljivija tokom razgovora. Ovo je dobar način da poboljšate svoj jezik i naučite nove riječi, ali budite oprezni: Kako kažu, "ne vjerujte svemu što čujete, vjerujte pola onoga što kažete"...

    5- Problem, postavljajte pitanja: Ne postoji bolji način za ublažavanje naše znatiželje. Osim što će vam pomoći da započnete razgovor, pitanja će vam pomoći i da nastavite da pričate.

    6- Obratite pažnju na upotrebu: Riječ upotrebe je obično gledati kako ljudi govore. Ponekad može biti vrlo zabavno koristiti. Možda vam se čini neobičnim da način na koji ljudi govore izgovaraju riječi drugačije nego što vi izgovarate. Upotreba u najjednostavnijem obliku odnosi se na to kako se jezik koristi općenito i prirodno.

    7- Nosite bilježnicu: Uvijek imajte bilježnicu i olovku. Ako čujete ili pročitate novu riječ, odmah je zapišite. Zatim pokušajte koristiti ove riječi u svom govoru. Naučite nove idiome. Jedna od najsmješnijih stvari u proučavanju stranih jezika, od kojih su mnogi idiomatski jezici, je učenje idioma. Zapišite ove izjave u svoju bilježnicu. Ako primijenite naučeno na svoj govor, brže ćete pamtiti i govoriti.

    8- Pročitajte nešto: Tri najbolja načina za učenje drugog jezika: Čitanje, čitanje i čitanje. Dok čitanjem učimo nove riječi, primjenjujemo i ono što već znamo. Kasnije će biti lakše koristiti ove riječi i razumjeti ih kad ih čujemo. Čitajte novine, časopise, natpise, reklame, autobuske trake i sve ostalo što možete pronaći.

    9- Sjetite se da svi mogu naučiti drugi strani jezik, budite realni i strpljivi, imajte na umu da učenje jezika zahtjeva vrijeme i strpljenje.

    10- Učenje novog jezika ujedno je i učenje nove kulture: Udobno se pridržavajte kulturnih pravila. Dok učite novi jezik, budite osjetljivi na pravila i navike te kulture koje za vas mogu biti stroge. Morate razgovarati da biste to saznali. Ne bojte se postavljati pitanja u učionici ili izvan nje.

    11- Preuzmite odgovornost: Vi ste odgovorni za svoj proces učenja jezika. Prilikom učenja stranog jezika, naravno, važni su nastavnik, kurs i knjiga, ali ne zaboravite na pravilo da ste "najbolji učitelj vi sami". Za dobar proces učenja morate odrediti svoje ciljeve i obaviti posao koji će vam pomoći da postignete svoje ciljeve.

    12 - Organizirajte način učenja: Organizirano učenje pomoći će vam da se sjetite onoga što ste učili. Koristite rječnik i dobar materijal za tečaj.

    13- Pokušajte učiti i od svojih školskih kolega: Samo zato što su drugi učenici u istom razredu na istom nivou kao i vi, ne znači da od njih ne možete nešto naučiti.

    14- Pokušajte da učite iz svojih grešaka: Nemojte se plašiti da pogrešite, svako može da pogreši. Ako postavljate pitanja, svoje greške možete pretvoriti u prednost u učenju stranog jezika. Postoji li drugačiji način da se izgovori rečenica koju ste koristili?

    15- Pokušajte razmišljati na jeziku koji ste naučili: Na primjer, kada ste u autobusu, opišite sebi gdje ste, gdje ste. Na ovaj ćete način vježbati svoj jezik ne govoreći ništa.

    16- Konačno, zabavite se dok učite jezik: Napravite različite rečenice od rečenica i idioma koje ste naučili. Zatim isprobajte rečenicu koju ste izgovorili u svakodnevnom razgovoru, provjerite možete li je koristiti na odgovarajući način. Kažu da je život samo iskustvo, učenje stranog jezika je upravo tako...

    esma 41
    Učesnik

    Prijatelji, pročitajte prve korake učenja njemačkog od vas, vrijedni članovi.
    Kako ste prvi put počeli učiti njemački?

    Njemački jezik počeo sam učiti u vrtiću.  :)
    Pa, moj njemački nije loš.

    Pa ti ?

    Čekam vaše komentare. 
    Hvala unaprijed.  ;)

    Lenge je
    Učesnik

    1- Pravite greške(!): Napravite što više grešaka u jeziku koji učite...  Ako ljudi mogu razumjeti vaše riječi Nije važno ako ste pogrešili, barem u početku...

    Problem je u tome što, nažalost, ljudi ne mogu razumjeti ono što govorim, gledaju me u lice. ;D

    14- Pokušajte da učite iz svojih grešaka: Nemojte se plašiti da pogrešite, svako može da pogreši. Ako postavljate pitanja, svoje greške možete pretvoriti u prednost u učenju stranog jezika. Postoji li drugačiji način da se izgovori rečenica koju ste koristili?

    Oooo, radim toliko grešaka da bih, da je grijeh davati lažne rečenice, definitivno bio pakao.

    16- Konačno, zabavite se dok učite jezik: Napravite različite rečenice od rečenica i idioma koje ste naučili. Zatim isprobajte rečenicu koju ste izgovorili u svakodnevnom razgovoru, provjerite možete li je koristiti na odgovarajući način. Kažu da je život samo iskustvo, učenje stranog jezika je upravo tako...

    Pa, pokušavam se zabaviti, ali problemi koje imam u prve dvije opcije prije se pretvaraju u muku, a ne u zabavu.

    Prvo sam započeo pohađanjem tečajeva u Njemačkom kulturnom centru, a onda sam napravio veliku pauzu i sada pokušavam učiti koristeći obrazovne komplete, knjige i ovu web stranicu. :)

    esma 41
    Učesnik

    1- Pravite greške(!): Napravite što više grešaka u jeziku koji učite...  Ako ljudi mogu razumjeti vaše riječi Nije važno ako ste pogrešili, barem u početku...

    Problem je u tome što, nažalost, ljudi ne mogu razumjeti ono što govorim, gledaju me u lice. ;D

    14- Pokušajte da učite iz svojih grešaka: Nemojte se plašiti da pogrešite, svako može da pogreši. Ako postavljate pitanja, svoje greške možete pretvoriti u prednost u učenju stranog jezika. Postoji li drugačiji način da se izgovori rečenica koju ste koristili?

    Oooo, radim toliko grešaka da bih, da je grijeh davati lažne rečenice, definitivno bio pakao.

    16- Konačno, zabavite se dok učite jezik: Napravite različite rečenice od rečenica i idioma koje ste naučili. Zatim isprobajte rečenicu koju ste izgovorili u svakodnevnom razgovoru, provjerite možete li je koristiti na odgovarajući način. Kažu da je život samo iskustvo, učenje stranog jezika je upravo tako...

    Pa, pokušavam se zabaviti, ali problemi koje imam u prve dvije opcije prije se pretvaraju u muku, a ne u zabavu.

    Prvo sam započeo pohađanjem tečajeva u Njemačkom kulturnom centru, a onda sam napravio veliku pauzu i sada pokušavam učiti koristeći obrazovne komplete, knjige i ovu web stranicu. :)

    Produžite dok imate ovu istrajnost  :) Siguran sam da u vrijeme izrade teze možete govoriti njemački kao svoj maternji jezik.  :)

    Mädchen
    Učesnik

    Učitelj je svakodnevno davao vježbe iz predmeta kojim smo se bavili na satu, učitelj je napredovao ovako.

    Mädchen
    Učesnik

    moj problem je malo u izgovoru, glas mi je malo tanak pa ne odgovara dobro: S

    Lenge je
    Učesnik

    Produžite dok imate ovu istrajnost  :) Siguran sam da u vrijeme izrade teze možete govoriti njemački kao svoj maternji jezik.  :)[/ B]

    Nadamo se, francuski pisac Balzacimali ste poznatu izreku;“Da biste bili gospodar znanja, potrebno je biti sluga posla.” on.
    I takođe Napoleon 'un “Nemoguće je riječ koja se nalazi samo u rječnicima budala.” obećaj. Haahhh, ovo je moj princip. :) Ionako je previše Francuz  ;D

    esma 41
    Učesnik

    Produžite dok imate ovu istrajnost  :) Siguran sam da u vrijeme izrade teze možete govoriti njemački kao svoj maternji jezik.  :)[/ B]

    Insha'Allah.francuski autor Balzacimali ste poznatu izreku;“Da biste bili gospodar znanja, potrebno je biti sluga posla.” on.
    I takođe Napoleon 'un “Nemoguće je riječ koja se nalazi samo u rječnicima budala.” obećaj. Haahhh, ovo je moj princip. :) Ionako je previše Francuz  ;D

    Na primjer, Konfuzius kaže: Ne znam sa sigurnošću da ne znam ništa. " ;D

    Što je Arksilao rekao:  ;D „Jesam li dobio informacije? Ne znam."

    Što je rekao Sokrat:  :)  "Ne znam ništa drugo nego ništa ne znam."

    Ono što je Mark Twain rekao:  ;D  „Obrazovanje je sve. breskve su nekada bile gorki badem;
    Karfiol nije ništa drugo do kupus koji je fakultetski obrazovan. " ;D

    Benjamin Disraeli: "Općenito je najuspješnija osoba u životu ona s najboljim znanjem."

    „Jedno je sigurno. Sumnjati u istinitost nečega.

    sumnja je razmišljanje.

    Razmišljanje je postojanje.

    Dakle, nema sumnje da postojim.

    Razmišljam, pa mislim.

    Moje prvo znanje su ove solidne informacije.

    Sada mogu izvući sve ostale informacije iz tih informacija. "

    Rene descartes


    "Ne znam sa sigurnošću da ne znam ništa."
    ;D (koliko jasno verbalno)

    Arxilaus

    Moji citati nisu francuski, već internacionalni.  ;D tako međunarodno  :)

    esma 41
    Učesnik

    update

    SEDAT08
    Učesnik

    Otkad sam prvi put došao u Njemačku, sve pitam bez oklijevanja, jer je sramota ne znati, sramota je ne naučiti. Odabrala sam sebe za metu, učim 2 riječi dnevno, pišem na papiru i nikad ne zaboravim, naučila sam puno riječi. Čitam novine, gledam televiziju, želim nakon nekog vremena pročitati knjigu.

    thePrivate
    Učesnik

    Insha'Allah.francuski autor Balzacimali ste poznatu izreku;“Da biste bili gospodar znanja, potrebno je biti sluga posla.” on.
    I takođe Napoleon 'un “Nemoguće je riječ koja se nalazi samo u rječnicima budala.” obećaj. Haahhh, ovo je moj princip. :) Ionako je previše Francuz  ;D

    Mali ste Francuz na tu temu :)

    serakanu
    Učesnik

    mrb prijatelji,
    Došao sam u Njemačku prije 17 dana i moj kurs još nije započeo, ali ljudi oko mene pitaju se kako sam toliko naučio, pa se čak pitam da li tako kažu :)
    Na osnovu mojih utisaka, moj prvi savet je da se "ne stidite" ničega što radite, jer percepcija okoline ovde nije ista kao u TR.Petak, subota, obavezno u kafane! Idite i upoznajte ljude, ovde ljudi komuniciraju ne na osnovu poznavanja vec na osnovu toga sto su na istom mestu.Idite u bioskop ili na stanicu pa pogledajte, ionako imate dosta vremena u prvim periodima. :) Štaviše, ako znate malo engleski, biće vam dobro, ali insistirajte da govorite njemački. i drugo, "dobiti ljubavnika koji je lokalni u toj zemlji" :) Imam sreću, možda sam imao djevojku prvog vikenda, pa iako je to danas vrlo mučno, svaka Nijemka koja je zadovoljna svojim stanjem to možda neće zakuhati. više pokušajte se opustiti :D A olovka za bilježnice je obavezna svugdje .. Želim svu pogodnost svima koji se pokušaju prilagoditi novom jeziku i kulturi poput mene. Ako neko želi steći njemačkog prijatelja e-pošte, volio bih da sam gladan.

    thePrivate
    Učesnik

    @Celebs

    Mislila sam da su njemačke djevojke predrasude prema Turcima jer su vrlo turske.

    Jeste li tako nešto osjećali?

    anoniman
    posjetilac

    Zdravo,
    Preporučujem sveobuhvatan internetski rječnik koji sam upravo otkrio dok sam učio njemački.

    ostani puhati

    blue_mavis
    Učesnik

    Kao što je draga Esma rekla, grešaka će naravno biti, važno je pronaći istinu, istražiti, a važno je i da čovjek ima odlučnost da uči.Naravno da me zanima njemački jezik od Bio sam dete.U stvari ovo je moja sreca.Obicno ucim rec po rec.sta god mi padne na pamet pamtim nemacki jezik,ali imam problema sa suvisnim reci.kako da to resim?mozete pomoci ja?

    časopis
    Učesnik

    Moj jedini problem je što sam uzbuđena i pomalo mi je neugodno kad razgovaram s nekim na njemačkom: embarassed: Nemam puno poteškoća, ali kad govorim, ne znam kako doći ???  :(

Prikazujem 15 odgovora - 1 do 15 (ukupno 28)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.