PROBLEM NEMAČKOG KURSA

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    tugce_doerj je
    Učesnik

    BIO SAM NA KURSU OD NOVEMBRA.NORMALNO MORAO UČINITI A1 A2 I B1. OSTALO JE 1 MJESEC DO ISPITA, ALI JOŠ SMO POLA A2. NE MOŽEM POLAGATI ISPIT S ISTEKNIM VELIKIM. BILI SMO PROBNI ISPIT 45 PREKO 28 DOBIO SAM PISMO I OSIM GOVORA. NE ZNAM KAKO SUSTAV, ALI UVIJEK DAJEMO BODOVE NA ZATVORENOM. Moram dobiti najmanje 2 na ova dva ispita da bih dobio B33. NISU DANI TAČKE GOVORENJA I PISANJA. AKO NE MOGU DOBITI DOVOLJNO BODOVA SA HORENA I LESENA, MOŽETE I DOPUNITI PISMOM I GOVOROM, rekao je HOCA.

    TO JE NULL SISTEM. NISMO MOGLI BRZO UČITI PREDMETE JER JE NISKA OCENA, ŽELE DA POLAŽEMO B2 ISPIT PRIJE A1. ESIM AUSLANDERBEHORDEYE NAPIŠITE PISMO I KURS ŽALBE. Uzalud sam išao na kurs od 5 mjeseci. AKO NE POLOŽIM ISPIT, OPET JOŠ 5 MJESECI... ŠTA JE SISTEM ZA VAS? KOJE TEME IMA U B1? RAZMIŠLJAM MOŽDA DA RADIM KUĆI I POKRIM GLAD

    MuhaââeM
    Učesnik

    Ako pružite i informacije o lokaciji i nazivu kursa njemačkog jezika, već ćete obavijestiti i upozoriti druge članove i posjetitelje.

    tugce_doerj je
    Učesnik

    plauen-euro schule…

    netalman po
    Učesnik

    Zdravo,

    Na kursevima u Njemačkoj se prije prijema na kurs daje ispit za upis na kurs, pretpostavljam da se to ni ovdje ne uzima u obzir. Razlikuje se u zavisnosti od države Njemačke. Dok neki daju grejs period od 3 godine i kursevi se predaju veoma sporo, i iako se nemački uči od samog početka čak i onima sa A1 sertifikatom, u nekim državama kažu "donesite svoj B1 sertifikat u roku od 1 godine ili mi neće vam održati sesiju."

    Prijatelji, imamo toliko žalbi da vjerujem u to; Turska se brine za ove nedostatke, ali naša nacija 'Što god da se u Njemačkoj odvija dovoljno dobro ili ako smo se malo prije pomaknuli, idemo, hajde i kako će on ići na smiješne tečajeve s fronta. Postoje čak i oni koji jedva polože ispit iz 8. pokušaja, što je vrlo lako, a da nema dovoljno infrastrukture. Razlog je pogrešan izbor prilikom odabira kursa. A kad odemo u Njemačku, čujemo puno pritužbi na što se prijatelj požalio, Njemačka im dolazi iz nosa, tečaj sanja strašne snove. Jer učitelji njemačkog jezika govore samo njemački, a objašnjavaju i sporu gramatiku na njemačkom jeziku koja je daleko od našeg jezika. I naravno, misle da je osoba sa A1 certifikatom prirodno vidjela i naučila te predmete u tom okviru. Ali budući da postoji ubrzani - KURS ZA PRIPREMU GLASA - koji je pripremljen bez da se vide odgovori na ispitna pitanja, a da se zapravo nije vidio, kada idete u Njemačku, da biste dali primjer, kada kažete što je 2 puta 2, a da niste naučili 2222 puta 22222, to postaje noćna mora. Tamo se, na žalost, pojavljuju takvi problemi kada se ljudi sa različitim nivoom obrazovanja i različitih uzrasta popune u razred kao ovdje. Ja, molim vas, nemojte se ljutiti, ja sam već u Turskoj. Njemački sam ovdje, naučite da svi budete slučaj. Iznos zastave od 30% kao statistika ili Anna pisma, Lizino pismo kaže da je pamćenje učinilo da je to ime učinilo puno grana u svijetu kao što je podučavanje molitvenog kursa.

    tugce_doerj je
    Učesnik

    Ja se malo razlikujem od situacije koju ste opisali. U Istanbulu sam dobio certifikat a1, nastavnik nam je bio jako dobar, naučili smo sve što je trebalo da naučimo na kursu. Pokušavam naučiti njemački jezik otkad sam ovdje. Znam koliko je učenje i učenje njemačkog jezika važno za život u Njemačkoj. Živim u Istočnoj Njemačkoj, kao i u velikim gradovima, miješam se s Turcima i učim njemački, ljigav. Vidite moju toplinu, nemam pojma jer u mom gradu nema drugog Turčina osim mene.

    Što se tiče predmeta tečaja, nisam imao drugu mogućnost jesti. Ovdje ne otvaraju nastavu bez 20 ljudi. Ove godine nisam otvorio nijedan školski tečaj u svojoj blizini. Svaki dan idem u 4 grada. Na putu sam 3.5 sata. Ustajem u 5 ujutro, a kući se vraćam u 4 uveče. Samo želim naučiti njemački, dozvolite mi to sljedeće godine b2-c1.

    Kad smo započeli kurs, odredili su nivo. Počeo sam od a2. Pitao sam na početku kursa, b1 će biti gotov, rekli su da. ali kad se učitelj tako polako smoči, vlažimo se samo za a1 i pola a2n. Naš će mjesec biti b1 ispit, ali nismo ništa naučili pod nazivom b1.

    Da li se sada imam pravo žaliti na ovaj kurs? Godinama ne živim ovdje, dozvolite mi da uzmem b1 prije nego što namočim nastavu. Imali smo probni ispit, nisam ništa razumio.

    Rejan na
    Učesnik

    Prijatelju, položio sam B1 ispit prošle godine. Mogu vam dati informacije o kursu koji sam pohađao. Održao sam tečaj na VHS, Volkhochschule. prvo smo bili podvrgnuti pokusnom ispitu. Kao rezultat ispita nastavili smo u istom razredu za one koji su imali dobru ocjenu ili ne, imali smo 3 različita nastavnika. Za kratko vrijeme nivo svih dostigao je isti nivo. završili smo A2 knjigu HUEBER-a. Mislim, nismo vidjeli nijednu B1 knjigu. samo jedan i po mjesec prije ispita, nastavnici su nam stalno davali probne ispite. Ne samo Hören i Lesen, polagali su HÖREN, LESEN, SCHREİBEN i SPRECHEN na jedan i po mjesec probnih ispita kao da smo na pravom ispitu. Ocjena koju sam dobio na prvom ispitu bila je gotovo poput vašeg rezultata. Vidio sam kako mi se nivo povećao kao rezultat stalnih ispitivanja. puno smo radili u pismu. Gotovo svakodnevno su davali teme i pisali pisma. Probna pisma su ocjenjivana i ocjenjivana. Kad je opet puno, ocjene rastu. ljudi takođe imaju iskustva.
    Čak su i odjeljak SPRECHEN odradili kao pravi ispit. Dali su nam ilustrirane radove i natjerali nas da opišemo ono što smo vidjeli. Organizirali su ga s dvoje ljudi. Na primjer, napravili smo plan za rođendan prijatelja. Učitelji su nas pitali. predstavili smo se To su bili lažni ispiti koji su nam dati u samo mjesec i po dana. Napredovao sam sa ovim probnim ispitima. Ne razumijem zašto vaš kurs još uvijek ne daje lažne ispite. U redu, nismo obrađivali knjigu B1.
    Ali, iz biblioteke sam posudio knjige B1 HUEBER-a i SCHRITTE-a. Radio sam kod njih kod kuće. Napisao sam uzorke pisama kojima nas je naučio VHS. 18 jedinica. pogledajte tamo ako želite, jer su subjekti u pismu isti gore i dolje. Pisao sam u odjeljku Sprechen.
    Takođe ću reći da trenutno radim B2. ali naša knjiga je B1.

    Želim vam dati teme B1, odnosno potrebne predmete za pripremu za ispit.
    Najvažnije pitanje u pismu su veznici. pa koliko u vašim rečenicama NEBENSATZ s HAUPTSATZ i veznici koji povezuju ove dvije rečenice (weil, dass, denn, oder, trotzdem, obwohl, deswegenI sami naši učitelji su rekli da ako praviš rečenice sa…itd.), odatle ti daju najviše ocjena.

    na jedan AKTIVNE REČENICE s PASIVNOM REČENICOM Fokusirajte se na svoje subjekte. Jer pasivna rečenica je u pismu itekako potrebna.
    VREMENA: sadašnje vrijeme (prasens), sadašnje vrijeme (perfekt ili prateritum) Više sam se fokusirao na savršenstvo. čini mi se lakšim. buduće vrijeme se ne koristi puno. prasens je dovoljan jer je i prisutan i prisutan.

    članaka. nominativ, akkusativ, dinamička i genitivna stanja. gravitacija sa određenim i neodređenim člankom
    r. Konjugacija pridjeva (npr: das KLEINE vrsta) 

    i PGLAGOLI KOJI SE KORISTE SA ROSOZICIJAMA Predlažem da zapamtite. Ako znate koji je glagol dobio koji prijedlog, možete olakšati rečenice.
    FÜR GARANTİEREN, AN ERİNNERN, UM (SİCH)BEWERBEN, UM(SİCH)KÜMMERN, MİT (SİCH) TREFFEN…… itd.
    Postoje i uzorci ispitnih mreža. tamo se možete testirati.
    Ako imate bilo kakvih problema, spreman sam pomoći koliko znam. Imam resurse s kojima sam radio na kursu. Sretno.

    tugce_doerj je
    Učesnik

    Puno vam hvala na pisanju. Upravo smo naučili baglaclar. U prošloj sedmici smo pridjeve naučili novi. Tek smo na pola puta. Praeteritum nismo ništa smočili :) nismo se pokvasili u Genetivu. pokazali su pasivne rečenice poput ove i donijeli.

    Ono što je zaista važno je da moramo dobiti najmanje 45 od 33 u horen i lesen. Pismo i govor će biti samo bilješka mišljenja. Mi ne dobijamo bodove kao ti. Na primjer, dobio sam 1 bodova u Lesenu i Horenu.Oni upotpunjuju 30 boda pismima i govorima. Već su ti dali 3 pisma. jedan nivo a2, jedan nivo b2. Ako odaberete a1, bez obzira koliko je vaša rečenica uredna i sveobuhvatna, pisat ćete slovo a2 u svojoj glavi...

    Ja sam najnoviji učenik u razredu. Svi su stranci sa najmanje 3 godine iskustva. Uprkos tome, uzalud smo razgovarali o ovom pitanju 1 mjeseca. Šta ako sada završimo a3... Pokušaću da uradim nešto sam, da vidimo da li je moj kraj dobar.

    Znam 18 slova, napisao sam ih, sva ta pisma pokušavam napisati sam. Iskreno, više nisam u preporuci i želim završiti tečaj prije nego što odem, jer sam jako umoran.

    Već 5 mjeseci se budim svaki dan u 5 sati i idem na put po snijegu i blatu, misleći da ću naučiti njemački, ali sada vidim da je sve bilo uzalud. Na kraju kursa ćemo ukloniti i žaliti se na sve teme koje smo obradili. Nije me ni briga za novac koji sam platio. Znam jako dobro koliko je teško svaki dan putovati 4 grada odavde autobusom ili vozom. Necu ovo ostaviti kod tebe...

    Hvala Bogu, moj učitelj u Istanbulu je bio tako dobar, ono što sam naučio od njega je postalo osnova, ponovili smo ono što me je naučio u prva 3 mjeseca... Najbolje od svega, rezultat ćemo vidjeti sljedeći mjesec..

    Hvala na pomoći... ok :)

    Bthnkdgn
    Učesnik

    Najteži dio na kursevima njemačkog je B1.U stvari, na A1 i A2 se ne pominju predmeti poput genetike ili pasiva, a meni je bilo jako teško na B1. Išao sam na kurs 3 mjeseca, kasno sam krenuo na kurs, nisam se nadao da ću proći, ali sam bio ograničen u pismenom govoru i dobio B1 certifikat.

    u hamburgu

    Lesen / Horen

    pisati

    Razvrstano prema odjeljcima zvanim Sprechen

    Na primjer, možete dobiti sprechen b1 hören a2 note, a zatim ponovo vidite dio koji niste mogli proći.

    Jedva sam prošla.Pošto sam 1 mjeseca išla na B3 kurs sad krećem na B2.Kažu da je B2 jako težak.Iskreno, A1 i A2 su priča.U Njemačkoj su bar B1 i B2 potrebni, a ni B1 nije dovoljan za neke stručne kurseve i poslove.

    tugce_doerj je
    Učesnik

    Tačno se slažem s tobom. b1 nije dovoljan, potreban vam je najmanje b2 za ispravan njemački jezik. Ovdje niko ne može pronaći toplinu razgovarajući mačkom. samo turske kompanije daju toplotu. Sretno

    Mehmet može
    Učesnik

    bok, dobio sam jednogodišnju sesiju, a strana policija je rekla da bih trebao ići i na tečaj za B1. Volkshoch je Schuleu dao dokument da se registruje. Moram li ići u Volkshoch Schule? Na primjer, ako se registriram u bilo kojoj Goetheovoj podružnici u Njemačkoj i hoće li prihvatiti B1 certifikat koji sam dobio?

    Zna li netko stvarno o ovoj temi?

    hvala

    tugce_doerj je
    Učesnik

    Ne znam vaš sistem u državi, ali odatle su mi dali učenika škole, rekli su gorsurun. Već je ovdje otvoren 1 kurs zbog nedostatka stranaca. ali ako prije zaboli, otišla bih do njega. Sama bih birala sa liste.

    tugce_doerj je
    Učesnik

    Postoji samo moj prijatelj VHS i euro schule. Mislim da hoćeš da napustiš napare, pitam te koliko novca ideš na vreme.

    netalman po
    Učesnik

    HELLO,

    VOLKSHOCHSCHULE JE VRLO DOBRA INSTITUCIJA. BAREM DA SE GETE. ČAK I NEKI UČITELJI DOLAZE OD GETE, ČAK SU I JEZIČNI LIJEČNICI U UČITELJIMA. VAŠE INFORMACIJE.

    tugce_doerj je
    Učesnik

    Ako sada ne položim ispit, moraću da sačekam da se otvori VHS, nema drugog izbora...

    U međuvremenu, koliko dugo je potrebno da se dobije b1 linija? moj vizem do 2014. Da li moram da kupim ovaj put ili ima još?

    saalesque
    Učesnik

    Počeo sam od svog Halkea da bih negdje započeo njemački
    Ukoliko dođe do poboljšanja, budući specijalni kursevi će se primjenjivati…

    Rejan na
    Učesnik

    Ako sada ne položim ispit, moraću da sačekam da se otvori VHS, nema drugog izbora...

    U međuvremenu, koliko dugo je potrebno da se dobije b1 linija? moj vizem do 2014. Da li moram da kupim ovaj put ili ima još?

    Morate doći do 2014-a. Ne morate to odmah da prihvatite. ali 2014 mora imati B1 certifikat u rukama dana viza. ako B1 ne postoji, oni su i dalje sesija do određenog vremena. 

Prikazujem 15 odgovora - 1 do 15 (ukupno 23)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.