2019 konobari viza i područja

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    ysmnxnumx
    Učesnik

    Prijatelji, prijavio sam se za spajanje porodice iz Izmira 30. septembra. Ispod bar koda u gornjem desnom uglu A4 papira koji se daje nakon sastanka nalazi se šestocifreni broj. Je li to ono što nazivate brojem za praćenje? I može li neko da napiše svoja iskustva, molim? byby :)

    sobarica
    Učesnik

    Zdravo,
    Prijavila sam se sa svojim djetetom iz Ankare 17. septembra. Nedostajao mi je jedan dokument. Dali su obrazac dokumenta koji nedostaje i tražili su da ga popunim. Nisu naveli brojeve prijava. Na papiru se nalazi broj za praćenje koji Ups teret daje, a ja ga mogu pratiti sa stranice tereta.
    Moj dosije je stigao u kancelariju za strance prošle nedelje. Službenik max. Rekao je da cete cekati 4 nedelje jer tamo pregledavaju fajlove po gustini i redosledu. Nemci imaju praznike svake nedelje, da vidimo, nadamo se da će nam viza biti odobrena u novembru.
    Želim strpljenje svima koji čekaju vrlo težak proces.

    ysmnxnumx
    Učesnik

    Pitam se zašto mi nisu dali UPS cargo papir? 😮 Pa gde u Nemačkoj ideš? Idem u Berlin, najbolje je da ne prave probleme. To je zaista težak proces, neizvjesnost je ono što najviše ne volim. Nadam se da Bog daje ono što želimo. Danas je prošao cijeli mjesec i jedva mogu biti strpljiv. Ima ljudi koji čekaju po 6 meseci, zaista im čestitam na strpljenju. :)

    Kako ste saznali da su dokumenti stigli u poslovnicu za strance? Ko je rekao da ćete čekati 4 tjedna?

    sobarica
    Učesnik

    Rekli ste da sam podnio zahtjev iz Izmira, vjerovatno će vas poslati s plaćanjem protiv vas, mislim da ima ugovor sa domaćim teretom.
    Nadam se da je mjesto gdje idem Hanover.
    Moja supruga je otišla u Ogranak za strance i tamo nam je rekao policajac. Maks. Rekao je mjesec dana. Nismo samo mi u pitanju, prijavljuju se ljudi svih nacija. Informacije možete dobiti u stranci. Vaš supružnik može pitati u kojoj je fazi dostavljen vaš dosije. Berlin je veliko mjesto, intenzivno, Bog vas blagoslovio.
    cofe :)

    ysmnxnumx
    Učesnik

    Gledamo, niko ne otvara.  :- Onda ću ti reći da odeš danas. Amin ako BOG da. Jako je loše što prve mjesece braka provodim sama. Bog nam pomozi

    sobarica
    Učesnik

    Neka vaš supružnik nazove i zakaže sastanak. Strani ogranak kojem smo bili pridruženi nije bio zakazan. Radi određenog dana i u određenom vremenskom intervalu. To naravno ovisi o državi i gradu.
    Prošlo je više od godinu dana otkako sam video svoju ženu sa bebom. U tom periodu sam jednom podnio zahtjev za turističku vizu i odbijen sam po članu 1. Ovaj put smo podnijeli zahtjev za vizu za spajanje porodice, nadajmo se da će biti uspješna. Jer ovo više nije porodično okupljanje,
    postojaće porodična viza za distribuciju. Teže je čekati s djetetom. Nadam se da će i vaša viza biti odobrena prerano. Pomozi Bog i uzmi pola. :-

    ysmnxnumx
    Učesnik

    Ne mogu da verujem da ti je situacija teža, zaista mi je žao. :-[ Insha'Allah cemo se sresti sto pre. Voleo bih da nisu sve tako otezali. To je stvarno tužno. Da li je vaš suprug njemački državljanin?

    sobarica
    Učesnik

    Moj supružnik je turski državljanin, ali ima neodređeno zasjedanje. U tom je procesu postavio posao, kućna dobra ili nešto slično. Nadam se da će ispasti pozitivno. Da li je vaš državljanin Njemačke? Čak i ako je njemački državljanin, ovaj postupak za izdavanje viza i dalje funkcionira.

    ysmnxnumx
    Učesnik

    Da, nemački državljanin. Ako postane predugo, unajmit ćemo odvjetnike itd. Tada sam čuo da je postajalo lakše

    sobarica
    Učesnik

    Postoji 90-dnevni pravni postupak od datuma vaše prijave. Tijekom ovog procesa moraju napraviti pozitivan ili negativan zaokret. Ako u ovom procesu ne dobijete odgovor, mislim da je najrazumnije angažirati advokata. Razmišljamo slijediti isti put. Postoje i ljudi kojima se vize odobravaju tek za 5 ili 6 mjeseci, pročitao sam ih ovdje.
    Vaš supružnik je njemački državljanin koji vas ne može odbiti. Prije ili kasnije bit će odobren.

    Atasa
    Učesnik

    Hi friends,

    Imam kreditnu karticu i dug na kreditnoj kartici u banci, dug je prebačen na izvršenje.

    Zahtjev sam podnio 30. septembra, filijala za strance rekla je da smo u srijedu poslali dokumente sidru i bojim se da će biti problema, iskreno, zbog duga, ako neko bude imao informacije o toj temi, bit ću drago ako vas obavijeste.

    ysmnxnumx
    Učesnik

    Nadam se da će biti odobreno, pod pretpostavkom da ću čekati 5 - 6 mjeseci, mislim da će mi se psihologija pogoršati. :)

    sobarica
    Učesnik

    Ne, mislim da nećete čekati toliko dugo. Ako su vaši uslovi dostupni, viza se odobrava za 1,5-2 mjeseca u uobičajenom procesu.
    Takođe, pokušajte da ne razmišljate previše, ako nemate problem, budite zauzeti. Bio sam depresivan od razmišljanja neko vrijeme. Sad sam ga pustio, sta god ispadne, kazem svom luck cofeu :)

    ysmnxnumx
    Učesnik

    Baš kao što ste u pravu, moja psihologija će se pogoršati.  :)

    sobarica
    Učesnik

    Hi friends,
    Izgleda da je moj pasoš danas u isporuci tereta. Čekam kurira, nadam se da nam je viza odobrena, jako sam uzbuđena. aplauz :) ja :)

    sobarica
    Učesnik

    Nažalost, moja viza je odbijena. Veoma sam loše volje. Razlog odbijanja je finansijska insuficijencija, mislim da su smatrali da je plata moje supruge nedovoljna :cryla: 
    Sada planiramo potpisati ugovor sa advokatom i uložiti žalbu :(  Zaista mi je žao što to ne ide dalje od našeg udjela. Ostali smo ovdje sa mojim djetetom. Oni se opravdavaju, ono što rade nije ništa drugo do mučenje. :cryla:

Prikazujem 15 odgovora - 1 do 15 (ukupno 34)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.